F1 - czyli wszystko o Formule 1

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: Blido »

Zamieszanie wokół dyfuzorów Brawna, Toyoty i Williamsa: http://www.sport.pl/F1/1,96297,6427709, ... iamsa.html

Jak dla mnie lepiej aby pozwolili im zostawić te dyfuzory, bo Toyota, Williams i Brawn (reanimowany trup - Honda) to słabe teamy i zwiększenie ich szans zwiększy także całe widowisko ;) . A Robertowi i tak nie są w stanie zagrozić.
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: lubczyk »

Oj żebyś się nie pomylił co do Roberta. Kubica ma wyraźne problemy z ustawieniami bolidu to raz, dwa że Brawn GP budował bolid od 2007 roku (wtedy jeszcze Honda). Więc nie zdziwię się jeśli Brawn będzie szybszy od BMW które ma widoczne problemy. Co do Williamsa i Toyoty to pamiętaj że sir Frank Williams (szef zespołu) już jest w tym sporcie kupę lat , i nie raz dzięki jego geniuszowi Williams zdobył tytuł mistrza konstruktorów 9 razy a kierowców 7 razy przy ilości 113 zwycięstw w Grand Prix Formuły 1. Natomiast Toyota również wcześniej zaczęła pracę nad nowym bolidem TF109 i jak już pisałem we wcześniejszym poście to oni mogą być czarnym koniem tego sezonu. Więc generalnie jak dla mnie stwierdzanie iż to słabe teamy jest nieporozumieniem bo słaby team raczej nie zdobywa regularnie punktów.

I jeszcze jedno.. widzicie co mam w podpisie wytłuszczonym drukiem ? Nie patrzcie na F1 tylko w perspektywie Kubicy ale także w perspektywie pozostałych 19 zawodników

A jak już dałeś link do info o dyfuzorach to póki co jest ten temat troszkę uciszony KLIK
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: zDaleKi »

No to zaczynamy jutro o 8 :ok: "nowego" czasu.
Transmisja już od 7:45 w polsacie.
lubczyk pisze:Oj żebyś się nie pomylił co do Roberta. Kubica ma wyraźne problemy z ustawieniami bolidu
Nie jest tak źle, strat z drugiej linii :)

[ Dodano: 2009-03-28, 23:32 ]
lubczyk pisze:Natomiast Toyota również wcześniej zaczęła pracę nad nowym bolidem TF109 i jak już pisałem we wcześniejszym poście to oni mogą być czarnym koniem tego sezonu.
Chyba nie uda im sie to w pierwszym wyścigu, bo zdaje sie że będą startowali z ostatnich pól.
lubczyk pisze:Nie patrzcie na F1 tylko w perspektywie Kubicy ale także w perspektywie pozostałych 19 zawodników
Patrzymy z perspektywy wszystkich. Ale chyba nie dziwi Cię to, że sukcesy Roberta nas cieszą.
Ja go obserwowałem jeszcze za czasów kartingu. Miałem okazję nawet z nim chwilkę porozmawiać w tamtym okresie :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: Blido »

BliSki pisze:Transmisja już od 7:45 w polsacie.
Ciężko mi będzie wstać... Może się wcale nie będę kładł? :rotfl:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: zDaleKi »

Blido pisze:Ciężko mi będzie wstać..
Ciezko, po zmianie czasu.

No to zaczynamy.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: Blido »

BliSki pisze:Ciezko, po zmianie czasu.
Trochę pospałem :hyhy: Siedzę teraz przed kompem i oglądam F1.

PS. Fajny fenomen czasowy mamy teraz na forum po tej zmianie czasu - poprzedni post w tym wątku napisałem o godz. 1:59, a następny o 3:04. W rzeczywistości odstęp był 5 minutowy ;) .
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Blido, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: zDaleKi »

Blido pisze:Siedzę teraz przed kompem i oglądam F1.
Dobry wyścig dla Roberta ale nie udało się.
Generalnie zaskoczenie po zmianie przepisów i nowy team Brawn GP okazał się wielkim zaskoczeniem dla niektórych.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: Blido »

BliSki pisze:Dobry wyścig dla Roberta ale nie udało się.
Powtórka z zeszłego roku :( . Wtedy też się w Australii nie udało.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: zDaleKi »

Ja się cieszę, że wyścigi w tym roku będą ciekawe. No i z tego, że Robert ma jak widać dobrą formę.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: lubczyk »

Świetny wyścig, Brawn GP w swoim pierwszym wyścigu zaliczył dublet. From zero to hero można by rzec. Kubica spartolił sprawę wg. mnie. Walka o pozycję, Kubica mógł trochę poczekać bo wiedział że jest szybszy od Niemca. Tamten zakręt nie jest dogodnym miejscem do wyprzedzenia. Jednak Kubica musiał.. zrobił by to 2-3 zakręty dalej ale nie.

Generalnie wyścig okropnie chaotyczny. Świetne pozycje kierowców Toyoty. Po starcie z boksów 3 i 5 pozycja robi wrażenie. To tyle z mojej strony na szybko. Potem się rozpiszę ;]
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: zDaleKi »

lubczyk pisze:Jednak Kubica musiał.. zrobił by to 2-3 zakręty dalej ale nie.
Masz racje, ale...
Teraz jak się nie udało, to się tak mówi. Ale gdyby mu się udało i potem zaryzykował by atak na pierwszą pozycję... i by się udało, to wszyscy by mówili, że dobra robota. Nie ma co to mówić wina nie wina, chociaż pierwsze moje słowa były podobne...
Generalnie wina leżała po obu stronach, zresztą słowa Vettela zaraz po wypadku też dużo mówią moim zdaniem.
lubczyk pisze:Świetne pozycje kierowców Toyoty. Po starcie z boksów 3 i 5 pozycja robi wrażenie.
Tak, to trzeba przyznać. :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
tps4
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2008-12-09, 11:19
Lokalizacja: my się znamy

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: tps4 »

Robert jak zawsze jechał nawet w końcówce bez kunktatorstwa na maxa.
Nawet jakby z urwanym spojlerem ciut zwolnił to pewnie by te 2 okrążenia dojechał na 2.
Jednak to była głównie wina Vettela o czym świadczy nałożona kara ( jeszcze jedna dla Trull`ego) i Hamilton w ten sposób ma podium - ten to ma farta, aż za dużo :dobani:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: zDaleKi »

tps4 pisze:Nawet jakby z urwanym spojlerem ciut zwolnił to pewnie by te 2 okrążenia dojechał na 2
Z tego co powiedział po wyścigu, to nie wiedział o urwanym spojlerze.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: Blido »

BliSki pisze:Z tego co powiedział po wyścigu, to nie wiedział o urwanym spojlerze.
Dokładnie, przecież nie można go dostrzec z pozycji kierowcy.
tps4
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2008-12-09, 11:19
Lokalizacja: my się znamy

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: tps4 »

Blido pisze:Dokładnie, przecież nie można go dostrzec z pozycji kierowcy.
Że nie widział to fakt, że nie wiedział to już dziwniejsze, bo przy kontakcie 2 samochodów nawet z mniejszymi - starymi spojlerami zawsze coś się uszkadza.
A przecież od ubiegłego roku po zmianie przepisów trąbi się, że będą kolizje z powodu wystających poza obrys bolidu elementów.
Raczej w/g mnie liczył, że nie będzie to miało takiego wpływu na jazdę i niestety te kalkulacje zawiodły.
pzdr
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: Blido »

tps4 obejrzyj dokładnie powtórki kolizji - moim zdaniem Kubica miał prawo nie wiedzieć, że ma urwany spojler, bo przy takim zderzeniu prawdopodobne było, że to tylko Vettel miałby urwane skrzydło. Niestety ześlizgnął się po boku bolidu Roberta i najechał kołem na jego spojler. Robert mógł tego nie zauważyć.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: zDaleKi »

Hamilton to jak się okazało kłamczuszek i za to dostał dyskwalifikację.
Słyszeliście o tym? Może lubczyk, napisze coś więcej? ;)

[mod]
A jak nie, to ja dam linka http://sport.onet.pl/0,1248769,1945761,wiadomosc.html
[/mod]
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: lubczyk »

Zostałem wywołany do tablicy przez profesora :hyhy:
Tak, lubczyk napisze :D. Hamilton podczas neutralizacji w GP Australii wyprzedził Jarno Trullego który zjechał na pobocze z niewiadomego powodu. Jednak potem team nakazał Hamiltonowi aby przepuścił z powrotem i tak się stało. Po wyścigu Jarno za wyprzedanie dostał 25 sekund kary. Jak się potem okazało Hamilton nie powiedział podczas przesłuchania iż dobrowolnie przepuścił Jarno i za wyprzedzanie podczas SC Włoch dostał 25 sekund kary. Jednak to że Hamilton okłamał wyszło na jaw niedawno i dzięki temu Trulli powrócił na 3 miejsce a jego team mate Glock zajął świetne 4 miejsce.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: Blido »

lubczyk pisze:Tak, lubczyk napisze :D
Dziękujemy naszemu forumowemu komentatorowi F1 ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: zDaleKi »

Ja również dziękuję za relację :ok:

A jakie wyniki typujecie w tę niedzielę?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: lubczyk »

To zależy od warunków pogodowych.
Deszcz:
-Button
-Kubica
-Trulli
-Vettel
-Raikkonen
-Sutil
Słońce:
-Button
-Kubica
-Rosberg
Ale to tylko moje przypuszczenia.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: zDaleKi »

Dla mnie Button w tym sezonie jest jeszcze zagadka, ale chyba co do pierwszej dwojki mam taki sam typ na suchym.
Na mokrym sie nie wypowiem.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: lubczyk »

Button bo 2 okropnych sezonach w Hondzie jest głodny zwycięstw. Więc myślę że jeśli Brawn GP utrzyma tempo rozwoju to chłop jest kandydatem do WDC (World driver championship).

A dlaczegóż BliSki się nie wypowiesz co do mokrego ? Nie wiesz czego się spodziewać a może czegoś się boisz :cfaniak:.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: zDaleKi »

lubczyk pisze:A dlaczegóż BliSki się nie wypowiesz co do mokrego ? Nie wiesz czego się spodziewać a może czegoś się boisz :cfaniak:.
Nie wypowiem sie, bo pisze z PDA teraz. Jutro moze cos wiecej w tym temacie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: Blido »

lubczyk pisze:Ale to tylko moje przypuszczenia.
Hmm. dziwnie wygląda twoja wizja podium ;) . Jeśli chodzi o słoneczną pogodę, to postawiłbym gdzies tam Hamiltona, bo gość ma więcej szczęścia niż rozumu :hyhy: . Ale jeśli będzie padało, to Hamilton nie zarobi nawet punkta.
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: lubczyk »

Spoko spoko BliSki :D. Ja generalnie Blido nie obstawiałem podium ale kierowców którzy będą wg. mnie w czołówce, bo jeden SC może zniszczyć całe podium.

Już niedługo qual. Zobaczymy czy będzie jakaś niespodzianka.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: yagi »

Cos Kubica ma pecha w tym sezonie... :(
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
Mikele
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 265
Rejestracja: 2009-01-23, 09:52
Lokalizacja: Wrony (lubuskie)

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: Mikele »

Tym razem zawiódł bolid, i to już na samym starcie :(

Nie wiem na co czekają organizatorzy z tym wyścigiem.
Moim zdaniem powinien się zakończyć, bo panują fatalne warunki
a to że przestaje padać nie zmienia faktu,
że jest nadal niebezpiecznie :nienie: .
OBE 38GB (Dovado Tiny + E3276s-151 + konektor CRC9/FME + Tri-Lan 240 (12m) + Cybertech 17dBi 2100Mhz)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: zDaleKi »

lubczyk pisze:A dlaczegóż BliSki się nie wypowiesz co do mokrego ?
Obawialem sie czegoś podobnego do tego co dzis wiedzielismy, dlatego wolalem nie gdybac. Bo takie gdybanie to jak wrozenie z fusow jak widac.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F1 - czyli wszystko o Formule 1

Post autor: lubczyk »

No i przyszłą pora na podsumowanie GP Chin. Pierwsze zwycięstwo teamu Red Bull i od razu dublet. Troszkę przeszkadza mi to że Webber odgrywa drugą rolę ale może w następnym wyścigu to on będzie pierwszy. Co do Brawna GP to myślę że nie dostali zadyszki lecz po prostu tor może im nie odpowiadać, ale jak jest na prawdę to dowiemy się w następnym wyścigu. Szefostwo BMW zapowiadało walkę o mistrzostwo w tym roku, a co widzimy? Heidfeld ciuła się na początku 1 dziesiątki a Kubica nie jest w stanie walczyć z zawodnikami, bo musi walczyć ze swoim bolidem. Na pewnym forum przeczytałem : BMW-Bardzo misterny wóz i podpisuje się pod tym oba rękami. McLaren dostał nowe części i od razu widać zwyżkę formy. Bardzo żal mi Sutila, po raz drugi gdy mógł mieć punkciki dopadło go coś nie zależnego od niego, w tym przypadku aquaplaning*.

Generalnie wyścig ciekawy, dużo wyprzedzeń, kierowcy popełniali dużo błędów. Zastanawia mnie co się stało że Kubica walnął Trullego.


*Zjawisko utraty przyczepności opony podczas odpowiednio szybkiej jazdy po nawierzchni pokrytej wodą, spowodowane tworzeniem się warstwy wody między oponą a torem.
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
ODPOWIEDZ