Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: wojteks »

nie mam takiego routera ale tam gdzieś przy konfiguracji (wizard) przy definiowaniu IP (static,dynamic) jest przycisk CLONE MAC ADRESS (oczywiście PC podłączony kablem do któregoś ze złącz LAN1...4) strona 6 Quick Setup manual.

MAC adres WAN musi być taki sam jak karty sieciowej na której przedtem była sieć od dostawcy albo podaj nowy MAC dostawcy
Nie pomagam na PW!
sonic soul
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-12-05, 15:13
Lokalizacja: Pi?tek

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: sonic soul »

w tym kreatorze mozna sklonowac mac adress karty jest taka opcja ale tylko jak wybierze sie dybnamiczne ip a racji tego ze jest wewnetrzne ip wybieram ta opcje,wklepuje wsztskie dane ip dnsy i to wszytsko, router saveuje ustawienia , restartuje sie no i w statusie mam tak ze lan i wireless maja te same ustawienia a wan ma static ip i inny mac adress i nigdzi etego nie moge zmienic


zmiana w sumei jets mozliwa w home i dalej w dhcp tylko ze gdy wpisuje ip 192.168.0.116 mac adress karty zapisuje to w statusie nic sie nie zmienia i netu jak nie bylo tak nie ma
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: wojteks »

Wnioskuję że wasza sieć ma static IP (nie ma serwera DHCP dla sieci) a ten D-Link nie ma klonowania adresu MAC przy static (sprawdziłem w manualu).

Nie pozostaje nic innego jak dogadać się z dostawcą żeby do Ciebie przypisał nowy MAC Adress albo zmienić router na taki co ma taką możliwość. Dopóki para MAC-IP nie będzie właściwa D-link się nie podłączy do sieci

Co pokazuje się w zakładce LOG jak próbuje się podłączyć?
Nie pomagam na PW!
sonic soul
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2007-12-05, 15:13
Lokalizacja: Pi?tek

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: sonic soul »

no tak jak napisalem na poczatku ze mam wewnetrzne ip, a w sieci wszyscy uzytkownicy widzieni jestesmy jako jeden adres

w logu widnieje Static IP Address (V2.04)

czyli zostaje mi dogadac sie o ten nowy mac adress czy zmienic router? jelsi tak to jaki bedzie odpowiedni
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: wojteks »

sonic soul pisze:no tak jak napisalem na poczatku ze mam wewnetrzne ip, a w sieci wszyscy uzytkownicy widzieni jestesmy jako jeden adres
ale ten "wewnętrzny ip" adres jest dla routera adresem zewnętrznym i przez niego wszystkie kompy w Twojej sieci domowej będą wychodzić na zewnątrz (do sieci dostawcy). Wielu dostawców stosuje w sieciach serwery DHCP przypisujące danemu MAC adresowi zawsze ten sam IP (wtedy zadziałałoby Clone MAC adres) a tak jak macie static ip to router musi mieć możliwość przypisania dowolnego MAC w trybie static ip.

czy kabel ethernet który podłączasz między APC i router jest dobry? czy masz możliwość pingnąć APC (znasz jego IP)

Jeżeli dostawca wie/pozwala dzielić net na domek to najprościej się z nim dogadać niech przypisze nowy MAC do Twojego IP ale wtedy przestanie działać karta sieciowa w kompie jak będzie bez routera podłączony (chyba że jej zmienisz MAC adres na ten sam co ma router).
Nie pomagam na PW!
user
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-24, 19:54
Lokalizacja: stad

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: user »

Jo_gurt pisze:
user pisze:W kreatorze routera są kolejne kroki:
Kreator sluzy do mocno standardowych ustawien, wiec nie ma co go uzywac.

Musisz recznie poszukac ustawienia w tryb APC (Access Point Client), czyli tryb klienta. Ale nie musi go byc.
Przejrzałem wszystko co sie dało i nie na opcji Access Point Client, przynajmniej w moim egzemplarzu. Jedynie w zakładkach performance->advanced jest opcja jak na zdjeciu.
Obrazek
Pytanie brzmi: czy istnieje sprzęt mający funkcję APC w cenie ~100zł.
LuNaTiC
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2005-10-13, 17:34

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: LuNaTiC »

wojteks pisze:Wnioskuję że wasza sieć ma static IP (nie ma serwera DHCP dla sieci) a ten D-Link nie ma klonowania adresu MAC przy static (sprawdziłem w manualu).

Nie pozostaje nic innego jak dogadać się z dostawcą żeby do Ciebie przypisał nowy MAC Adress albo zmienić router na taki co ma taką możliwość. Dopóki para MAC-IP nie będzie właściwa D-link się nie podłączy do sieci

Co pokazuje się w zakładce LOG jak próbuje się podłączyć?
Mozna ustawic wlasny Mac. Troszke dlink wprowadza nas w blad, swoim obrzydliwym layoute'm ustawien. Jednak kiedy wejdziemy w ustawienia dynamic IP address i tam ustawimy wlasny mac address i damy apply, po czym kiedy przejdziemy do ustawien STATIC IP ADDRESS i ustawimy wszystko jak nalezy, klikniemy apply pozostawiajac radiobuttona na ustawiniach static IP ADDRESS to pozniej sprawdzajac w status , ustawienia naszego routera to widzimy pod WAN'em ze nasz mac adresses zostal nadpisany :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
morion
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 468
Rejestracja: 2006-04-25, 10:42
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: morion »

user pisze: Pytanie brzmi: czy istnieje sprzęt mający funkcję APC w cenie ~100zł.
w ogóle to jest;) tp-link 501 można je dostać ponizej 100zł
jutro to dzis... tyle że jutro :)
cubaza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-25, 12:28
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: cubaza »

Witam.
Mam jeden problem z tym routerem. Otóż mój problem wygląda tak:
Mam dostawce intrenetowego prywatnego. Łączę się przez LAN(RJ45). Mam IP stałe a nie przydzielane dynamicznie.
Skonfigurowałem łącze tak, że bez problemu dzieli mi je na komputer stacjonarny i na laptopa ale do obu po kablach(Tak jak miałem zanim kupiłem router wymieniony w temacie). Po jego zakupie chciałem mieć wifi na mieszkaniu po to aby móc zrobić sobie sieć lokalną w mieszkaniu.
No i mam takie problem, że sieć wifi jest skonfigurowana. Wykrywa ją na laptopie ale nie mogę się z nią połączyć. Ciągle łączy się łączy a jak się połączyło z nią to mam pobieranie adresu sieciowego.
Laptop to Aristo Smart a karta to wbudowana normalna w nim. Może ktoś w jakiś sposób mi pomoże.
-==EDIT==-
No i udało się :D Okazało się, że musiałem się pobawić w ustawienie kanałów ponieważ na niektóych nie łączyło. Teraz już HULA:D Dzięki wielkie bo tylko i wyłącznie dzięki waszemu forum podzieliłem łącze i włączyłem sobie wifi:) Teraz tylko dzięki waszemu forum zabezpieczę sobie sieć i wszystko będize pięknie ładnie:D
Dziad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-07, 07:11
Lokalizacja: Tychy

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Dziad »

Sorry ale pociągne jeszcze ten wątek, niedawno zakupiłem wyżej wymieniony router i podłaczyłem go do swojego internetu (chello). Jeden komp podłączony jest kablem z routerem a drugi również desktop przez WiFi. W sumie wszystko działa poprawnie tyle że nie potrafie dostać się do konfiguracji modemu przez przeglądarke po wpisaniu zalecanych przez Was adresów ip przeglądarka reaguje tylko na ten http://192.168.0.1 niestety po wpisaniu admin w polu "nazwa użytkownika" i pozostawieniu pola z hasłem pustego nie loguje się tylko spowrotem mam okienko logowania, po trzech próbach wyskakuje mi napis w lewym górnym rogu "Unauthorized" i na tym koniec. Nie pomogły resety ani ręczne ustawienie adresów ip/bramy/DNS itp Sieć w sumie działa ale nie jest w żaden sposób zabezpieczona i (nie wiem czy się nie myle) ale każdy w odpowiedniej odległości może się pod nią podłączyć przez modem WiFi..

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Jo_gurt »

Dziad pisze:nie potrafie dostać się do konfiguracji modemu
Chodzi o routerek DI-524 czy o modem chello?
Zakladam ze o D-Linka.
Uzywales moze jakichs plyt z konfiguratorami dolaczonych do routera?
Przy resetowaniu przytrzymales przycisk reset przez ok 20s?
Dziad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-07, 07:11
Lokalizacja: Tychy

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Dziad »

Oczywiście że chodzi o router i przepraszam że nie wyraziłem się zbyt jasno. Mam łącze 20mb z chello na modemie i go podłączyłem do routera w osobnym pomieszczeniu mam drugi komp z modemem WiFi. Przycisk reset trzymałem nawet 60 sec dla pewności. I coś co mnie już zupełnie zbiło z tropu to to że z komputera połączonego drogą radiową potrafie dostać się do konfiguracji natomiast połączonego kablem nie.

Doszedł jeszcze jeden problem, mianowicie stawiam czasem serwer TS i niestety przez router nie ma szans żeby się ktoś mół pod niego podłączyć, poprostu tak jakby ip które podaje było wew... Nie przeszukiwałem jeszcze forum pod kątem drugiego ptyania więc jak zdąże coś znaleźć to skasuje pytanie.

Dzięki z góry za pomoc.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Jo_gurt »

Dziad pisze:z komputera połączonego drogą radiową potrafie dostać się do konfiguracji natomiast połączonego kablem nie.
A probowales innej przegladarki lub ewentualnie wyczyscic cache? Moze obnizyc poziom zabezpieczen? Masz jakiegos firewalla?
Dziad pisze: Doszedł jeszcze jeden problem, mianowicie stawiam czasem serwer TS i niestety przez router nie ma szans żeby się ktoś mół pod niego podłączyć, poprostu tak jakby ip które podaje było wew... Nie przeszukiwałem jeszcze forum pod kątem drugiego ptyania więc jak zdąże coś znaleźć to skasuje pytanie.
Bo komputery za routerem maja "wewnetrzny" adres IP. Nie wiem co to TS, ale rozwiazaniem bedzie przekierowanie odpowiednich portow.
Dziad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-07, 07:11
Lokalizacja: Tychy

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Dziad »

Nie próbowałem przy wykorzystaniu innych przeglądarek, używam IE7.. i przy obniżeniu zabezpieczeń na minimum w dalszym ciągu to samo :/

TS - team speak ;) , w takim razie będę musiał się pobawić w przekierowywanie portów, choć dla mnie to czarna magia ;)

Dzięki

Uruchomiłem konfiguracje na innej przeglądarce :D dzięki bardzo za sugestie, teraz czeka mnie męczarnia z poznawaniem sposobów przekierowania portów...
nelq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-30, 21:59
Lokalizacja: Wa?brzych

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: nelq »

Witam,
Mam problem z podłączeniem laptopa do tego routera.
Router skonfigurowałem, komp podłączony do routera przez LAN działa poprawnie, na PC podłączonym przez WLAN internet działa, tak samo jak na komórce (przez WiFi oczywiście) a na laptopie nie mogę uzyskać adresu od DHCP routera.
Próbowałem też przypisać IP do MAC'a ale laptopa nadal nie mogę podłączyć do sieci WLAN. Po ustawieniu IP na 'sztywno' laptop podłącza się do sieci WLAN ale nie ma internetu.

Laptop z innymi sieciami WLAN łączy się poprawnie.
Laptop to Acer Aspire 3690 z sieciówką WLAN Atheros AR5005G i systemem Win XP Pro.

Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Jo_gurt »

Masz jakies szyfrowanie ustawione?
Sa jakies firewalle na lapku?
nelq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-30, 21:59
Lokalizacja: Wa?brzych

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: nelq »

WPA
Nie ma firewall'i
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Jo_gurt »

To sprobuj bez szyfrowania :) Nie chodzi oczywiscie o ostateczne rozwiazanie a tylko o test.
Jeszcze podraze firewalle: a zapora systemowa? Jakies antyvirusy (niektore maja wbudowane pseudofirewalle, ktore powoduja kupe problemow)?
nelq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-30, 21:59
Lokalizacja: Wa?brzych

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: nelq »

Zapora systemowa wyłączona, antywirus NOD32 który wiem, że nie sprawia problemów bo na innym kompie też jest ale na wszelki wypadek wyłączyłem i sprawdziłem - bez zmian.

Ale co ciekawe odkryłem, że dzisiaj mam dostęp do internetu tyle, że tylko przez wpisanie adresu IP strony :/ Podanie DNS'ow nie pomogło (łącze WLAN jest cały czas zestawiane na 'sztywno').

Spróbuje jeszcze bez szyfrowania.

// EDIT
Udało się :) Okazało się, że laptop nie chciał współpracować z WPA. Po zmianie szyfrowania na WEP wszystko działa.
Dzięki za pomoc :szampan:
sarnaziom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-03, 14:58
Lokalizacja: K?odzko

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: sarnaziom »

Witam wszystkich!
Jestem zupełnie nowy w temacie neta bezprzewodowego. No i mam taki problem: mam neta DialNet 1mb i na PC wszystko chodzi świetnie, ale kupiłem sobie laptopa HP i chcialem miec internet w całym domu bez kabli, więc kupiłem ten router DI-524, niestety przy podłączeniu kabla z modemu do wejścia w routerze WAN, a kabla z karty sieciowej do jednego z czterech wejśc nie chce mi sie połaczyc internet. Jak uzywam routera jako samego modemu to wszystko działa ok, ale jak juz jest podlaczenie do WAN'u i LAN'u to nie działa :( Wszystkie diody świecą się tak jak powinny ale nie działa :( wiecie moze co powinienem zrobic? Albo cos jeszcze opisac co by mogło pomóc w rozwiązaniu mojego problemu? Bardzo prosze o pomoc. Jezeli ktoś moze mi pomóc to prosze też o kontakt gg: 2081233

I wyskakuje takie cos:
http://img187.imageshack.us/my.php?image=dlinklf2.jpg
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Jo_gurt »

sarnaziom, robisz jeden zasadniczy blad: uzywasz syfu dostarczonego na plycie. Wywal to byle dalej zrob konfiguracje recznie, np na podstawie tutoriala ktory mam w podpisie.
Jednego nie rozumiem: co masz na mysli mowiac o tym urzadzeniu
sarnaziom pisze:ak uzywam routera jako samego modemu
Bo DI-524 nie ma zadnegop modemu wbudowanego.
Generalnie to powinno byc tak mniej wiecej podlaczone:
NET---(kabel telefoniczny)---(ADSL)MODEM(LAN)----(kabel ethernet)----(WAN)ROUTER(LAN)---(kabel ethernet)---KOMP

Zresetuj router do ustawien fabrycznych wg instrukcji obslugi i sprobuj sie zalogowac wg. mojego tutoriala. Tam bedzie trzeba ustawic polaczenie PPPoE i podac uzytkownika i haslo dialnetu.
To tak w mocnym skrocie, jak nie pojdzie to opisz dokladnie co robisz i na czym stanales.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

Na początek polecam nasze <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38343#38343" target="_blank">»FAQ«</a>
Masz w nim np. tu: Konfiguracja popularnych routerów i AP - spis trzy wątki dotyczące jego konfiguracji.
Ponadto zobacz też tu: To co opisano na temat Neostrady i podawania hasła

Stawiam, że nie podajesz hasła dla swojego operatora.

EDIT:
Nie zauważyłem postu Jo_gurta, na drugiej stronie ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
sarnaziom
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-03, 14:58
Lokalizacja: K?odzko

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: sarnaziom »

Mam w domu internet z dialogu na PC i teraz mam jeszcze laptopa, wiec kupiłem router bezprzewodowy Dlink DI-524 zeby rozdzielic internet na dwa kompy. Jeden kabel z karty sieciowej w PC idzie do routera do wejscia LAN a drugi z modemu tez do routera do wejscia WAN i nie moge połaczyc internetu, komunikacja miedzy komputerami jest normalnie i wszystko działa bezprzewodowo ale neta nie można włączyć nawet na PC :( czytałem te instrukcje ale naprawde nie umiem sobie z tym poradzić :( :cry:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: zDaleKi »

sarnaziom pisze:czytałem te instrukcje ale naprawde nie umiem sobie z tym poradzić
Ale dokładnie z czym nie możesz sobie poradzić? Ustawiłeś PPPoE i wpisałeś tam swoje hasło od Dialogu?

EDIT: >KLIK - przykłady konfiguracji PPPoE<
Widziałeś już ten wątek
A w nim link do tego postu: >KLIK2 - Konfiguracja PPPoE w Netii<
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
paprot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-08, 18:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: paprot »

Witam jako ze to moi pierwszy post to hello :) i do rzeczy

zakupiłem dziś router taki jak w tytule by rozdzielić sygnał na kompa i Playstation3. Łącze mam 2megowe Multimedia kablówka.

siedzę od 12 dzis i nie moge zmusić tego dziadostwa do działania a to mój pierwszy router.

na początku moglem jeszcze wyświetlić stronę routeru wpisując 192.168.0.1 aczkolwiek teraz juz nie da rady w żaden sposób ani pod IE ani pod Firefoxem. o co moze chodzić??
kabel od modemu mam dobry bo net chodzi normalnie jak podpinam go od razu do kompa pomijając router. to pierwszy problem


drugi to sama konfiguracja

wpisywałem ip.DNSy,maski i nic nie działało wywalało mi błąd:Error:Problem occurs an internet connection please ster over your WAN settings.


co tu może byc zle robione, ip mam stałe

pytanie może głupie ale jestem zielony i z góry dziękuje za jakakolwiek pomoc

[ Komentarz dodany przez: Sundance_kid: 2008-05-08, 20:51 ]
Nie używamy na forum słów uznawanych za wulgarne :nienie:
Ostatnio zmieniony 2008-05-08, 19:51 przez paprot, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Jo_gurt »

Zrob cos takiego:
1. Zresetuj routerka do ustawien fabrycznych (zajrzyj do instrukcji jak to zrobic)
2. Odlacz od pradu modem kablowy
3. Podlacz go do routera do WANu
4. Wlacz router (wazne zeby go wlaczyc przed modemem!)
5. Wlacz modem
6. Podlacz sie kablem do routera i sprawdz czy cos zalapalo :)

Jesli nie to zeby odzyskac neta na kompie bedziesz musial powtorzyc odlaczenie modemu od pradu i wlaczenie z podlaczonym kompem.
paprot
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-08, 18:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: paprot »

zrobiłem wszystko to co mi napisales i dzis jak gdyby nigdy nic net w kompie zaczal dzialac aczkolwiek kontrolka WLAN co chwile mi mruga zamiast caly czas sie swiecic i przez to strony strasznie kiepsko mi wchodza, jak mozna temu zaradzic??

łacze mam 2megowe a na speed tescie wychodzi mi conajwyzej 1100kb zamiast 2000kb, tam samo upload jest w granicach 200 zamiast 340kb.
rav16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-10, 15:49
Lokalizacja: Piekary ?l?skie

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: rav16 »

Witam
proszę o pomoc mam DialNet, przez modem otrzymany z netii łącze się z komputerem za pomocą kabla zakończonego z obydwu stron kostką RJ-11. Ostatnio kupiłem tuner z eNki chciałem podłączyć do niego internet, ale tam jest szerokie wejście (RJ-45). Mam pytanie co muszę kupić, aby mieć internet i na komputerze i na tunerze oraz dodatkow istniała mozliwość podłączenia laptopa do internetu Wi-Fi. Dziekuje za odp
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: Jo_gurt »

paprot pisze:kontrolka WLAN co chwile mi mruga zamiast caly czas sie swiecic
Czasem jest tak, ze kontrolka mruga jesli sa przesylane dane. Mowimy o PS3?
paprot pisze:jak mozna temu zaradzic??
Pusc ping z parametrem -t na jakas strone i poczekaj z 5 minut a nastepnie sprawdz ile jest strat.
Nastepnie powtorz to samo, ale ping na swoj router.
rav16 pisze:łącze się z komputerem za pomocą kabla zakończonego z obydwu stron kostką RJ-11.
Raczej RJ45? RJ11 to gniazdko/wtyczka telefoniczna, RJ45 to sieciowka.
Mam pytanie co muszę kupić, aby mieć internet i na komputerze i na tunerze oraz dodatkow istniała mozliwość podłączenia laptopa do internetu Wi-Fi.
A ten tuner jak sie podlacza? Pewnie tez RJ45?
Jesli tak to bedzie trzeba sprawic sobie router z AP bez modemu.
Najlepszym sprzetem do 200zl jest Linksys WRT54GL, ale jesli chcesz cos taniej (w okolicach 100zl) to daj znac, cos poszukamy wsrod innych firm.
rav16
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-10, 15:49
Lokalizacja: Piekary ?l?skie

Re: Pomocy, nie mogę podłączyć routera -> D-Link DI 524

Post autor: rav16 »

Jo_gurt pisze: Raczej RJ45? RJ11 to gniazdko/wtyczka telefoniczna, RJ45 to sieciowka.
no wlasnie problem w tym, ze w modemie jest gniazdko RJ11, a w tunerze RJ45, czyli potrzebuje routera z wejsciem RJ-11, a wyjsciem RJ-45 (dodatkow bym chcial Wi-Fi)


bylem dzis w saturnie i mam pytanie czy moze to byc taki router:netgear dg834g
ODPOWIEDZ