WiMax w nowych lokalizacjach ?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Paweł »

Pytanie :
Mam 3 km do nadajnika i podobno widoczność optyczną z nadajnikiem
wiadomość od przedstawiciela Netii
Mam szanse na Wimax?
Na infolinii stwierdzili że nie mam zasięgu ale podobno tam tylko sprawdzają jakimś programem ,który niestety nie zawsze "mówi prawdę"
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

Paweł pisze:Pytanie :
Mam 3 km do nadajnika i podobno widoczność optyczną z nadajnikiem
wiadomość od przedstawiciela Netii
Mam szanse na Wimax?
Na infolinii stwierdzili że nie mam zasięgu ale podobno tam tylko sprawdzają jakimś programem ,który niestety nie zawsze "mówi prawdę"

Trudno mi powiedziec bo kazdy przypadek jest indywidualny, ale moze byc tak, ze widzisz nadajnik, ale np. na BS moga byc wlaczone tylko 2 lub 3 sektory i akurat nie pokrywaja Twojej lokalizacji.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Paweł »

i znów zostałem sprowadzony na ziemie............ :gwiazdki:
wisat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-25, 21:22
Lokalizacja: Pomorskie

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: wisat »

gajorek1977 pisze:niestety, 10 km od lęborka to istna przepaść. jak na tę chwilę pozostaje mi dial-up 3kb/s lub edge plusa i chyba się na niego zdecyduję...
a jaka to miejscowosc dokładnie ? znam rózne rozwiazania na tych terenach o których nawet nie masz pojecia , sam tez zakładam własne sieci , jezeli masz minimum chetnych 20 osób to moge ci jakies wozwiazanie wymysleć
MEGASAT
gajorek1977
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-24, 11:15
Lokalizacja: lębork

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: gajorek1977 »

miejscowość to pogorzelice, ale nie tak dokładnie bowiem mieszkam ok 4 km. na południowy zachód od nadmienionej miejscowości

[ Dodano: 2008-03-01, 16:09 ]
przeprzszam, to znaczy mieszkam ok 4 km. na północny zachód od nadmienionej miejscowości

[ Dodano: 2008-03-01, 16:31 ]
co do 20 osób to chyba tylu nie znajdę...
już nie pełzający iPlus... niech żyje OFP
gajorek1977
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-24, 11:15
Lokalizacja: lębork

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: gajorek1977 »

a jaka to miejscowosc dokładnie ? znam rózne rozwiazania na tych terenach o których nawet nie masz pojecia , sam tez zakładam własne sieci , jezeli masz minimum chetnych 20 osób to moge ci jakies wozwiazanie wymysleć
przepraszam nie mam czasu wyczaić jak się cytuje ale jestem zainteresowany. firma z lęborka sprawdzała ale żaden wifi mnie nie sięga :(
już nie pełzający iPlus... niech żyje OFP
wisat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-25, 21:22
Lokalizacja: Pomorskie

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: wisat »

gajorek1977 pisze: jestem zainteresowany. firma z lęborka sprawdzała ale żaden wifi mnie nie sięga :(
Powiedz tak czy widocznośc optyczna z lęborkiem jest u ciebie ? , ja akurat nie działam w tamtym kierunku ale jezeli widocznosc optyczna masz to mozna cos wymyslec , lub moze masz widocnosc z inna miejscowoscia której widac lębork , popatrz pokrec sie bo akurat ja na tamtym terenie nie mam rozeznania z widocznosciami , oststecznie zostaje ci skysat+ lub X3MConnec ale to dosc drogie usługi
MEGASAT
gajorek1977
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-24, 11:15
Lokalizacja: lębork

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: gajorek1977 »

z domu widzę winerbergera a z dachu to cały lębork. ale cóż z tego... pytałem się w wielu miejscach ale nikt nie chce się tym zainteresować...
już nie pełzający iPlus... niech żyje OFP
wisat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-25, 21:22
Lokalizacja: Pomorskie

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: wisat »

gajorek1977 pisze:z domu widzę winerbergera a z dachu to cały lębork. ale cóż z tego... pytałem się w wielu miejscach ale nikt nie chce się tym zainteresować...


jak widocznosc jest to sa mozliwosci i niema problemu , tylko jeszcze mi powiedz ile km masz do leborka po lini prostej , i podaj jakis kontakt do ciebie gg lub cos , lepiej sie dogadamy
MEGASAT
gajorek1977
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-24, 11:15
Lokalizacja: lębork

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: gajorek1977 »

niestety nie mam gg, ani nic podobnego. a wracając do internetu w mojej wiosce to może kilku chętnych bym znalazł, jak pamiętam ostatnio niektórzy z nich próbowali zmontować sieć wifi ale nie dali rady... a niby lębork tak blisko (8 km) i żadnych przeszkód...

[ Dodano: 2008-03-09, 21:49 ]
i właśnie sobie przypomniałem że po drodze jest jeszcze sieć wifi w Leśnicach (ok 4 km. odemnie prawie w tym samym kierunku co lębork a i tak profesjonaliści(?) nie mogli jej znaleźć. I jeszcze w sprawie wimaxa mam małe pytanie: co to znaczy, że netia nie uruchomi wimaxa w lęborku bo nie ma infrastruktury? (taką odpowiedź otrzymałem w netii) to znaczy że wimax będzie jak położą kable?
już nie pełzający iPlus... niech żyje OFP
KonradM
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-09, 22:54
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: KonradM »

Hej.

Nawiązując do licznych pytań o dostępność i różnych regionach kraju. Jeśli któryś z forumowiczów jest zainteresowany sprawdzeniem dostępności internetu WiMAX w danej miejscowości, proszę wysyłać adresy (ulica, numer domu, miasto i kod pocztowy) do sprawdzenia z tematem "Sprawdzenie dostępności WiMAX" pod adres [email protected] .
Internet w Netii szybciej i sprawniej? Pytania, porównania ofert, w?tpliwo?ci? PM me!
wisat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-25, 21:22
Lokalizacja: Pomorskie

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: wisat »

gajorek1977 pisze:niestety nie mam gg, ani nic podobnego. a wracając do internetu w mojej wiosce to może kilku chętnych bym znalazł, jak pamiętam ostatnio niektórzy z nich próbowali zmontować sieć wifi ale nie dali rady... a niby lębork tak blisko (8 km) i żadnych przeszkód...

[ Dodano: 2008-03-09, 21:49 ]
i właśnie sobie przypomniałem że po drodze jest jeszcze sieć wifi w Leśnicach (ok 4 km. odemnie prawie w tym samym kierunku co lębork a i tak profesjonaliści(?) nie mogli jej znaleźć. I jeszcze w sprawie wimaxa mam małe pytanie: co to znaczy, że netia nie uruchomi wimaxa w lęborku bo nie ma infrastruktury? (taką odpowiedź otrzymałem w netii) to znaczy że wimax będzie jak położą kable?

<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> co to za ludzie próbowaliale ci powiem ze 4km jezeli jest widoczność to bez najmniejszego problemu ale to juz zalezne od sprzetu , jak chcesz to mam koplet urzadzen na duze odległosci i moge u ciebie przetestowac , ale musimy jakos sie skontaktowac , jestem niemal pewien ze cos ci wymysle , np ostatnio na 7km zrobiłem połaczenie , fakt ze nie jest łatwo ale ...
MEGASAT
gajorek1977
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-24, 11:15
Lokalizacja: lębork

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: gajorek1977 »

pytałem się ostatnio na wsi o internet ale już wszyscy wzieli komórkowy a sam nie wiem jak długo na takim bezinternetowym zad..piu wytrzymam ;) Chyba zmienię miejsce zamieszkania... nie tylko z powodu internetu...
już nie pełzający iPlus... niech żyje OFP
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Khalbar »

Łącze sie z toba i z twoim internetowym z*** takim jak u mnie nic !!! a EGDEa raczej uzywać nie będe bo to chore najblizszy nadajnik mam 10 km do UMTSowego

A wimax Netia miała odpalic nadajnik w wolominie i chyba nic z tego tam jest za malo klientów bo coś nici z nadajnika a to jest jak na razie jedyne rozwiązanie czekać na nadajnik a potem się przeprowadzić i chyba jakiś kabel :(


no jeszcze moge kupic 20 KM kabla i połączyć się kablem :D
Ostatnio zmieniony 2008-03-13, 16:12 przez Khalbar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Jo_gurt »

Khalbar pisze:no jeszcze moge kupic 20 KM kabla i połączyć się kablem :D
Na taka odleglosc to juz musialby byc swiatlowod jednomodowy ;)
wisat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-25, 21:22
Lokalizacja: Pomorskie

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: wisat »

gajorek1977 pisze:pytałem się ostatnio na wsi o internet ale już wszyscy wzieli komórkowy a sam nie wiem jak długo na takim bezinternetowym zad..piu wytrzymam ;) Chyba zmienię miejsce zamieszkania... nie tylko z powodu internetu...

Daj jakis kontakt i dogadamy sie konkretnie i ci pomoge

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-03-14, 22:14 ]
Poprawa cytatu.
Ostatnio zmieniony 2008-03-14, 22:13 przez wisat, łącznie zmieniany 1 raz.
MEGASAT
gajorek1977
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-24, 11:15
Lokalizacja: lębork

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: gajorek1977 »

Ufff... po wielu bojach piszę już z własnego neta t.j. iPlus 60 teraz ropoczynam testy i podeślę wyniki jak to działa w okolicach lęborka. :cwaniak:
już nie pełzający iPlus... niech żyje OFP
Zoli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-21, 17:35
Lokalizacja: ?ódzkie

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Zoli »

Witam , jestem tu po raz pierwszy , mam pytanko , wiem że jest nadajnik w Zgierzu ,nie znam jego dokładnej lokalizacjii , jeśli to tereny Boruty (była huta) to jest do mnie ok 10 km , teren płaski aczkolwiek miejscami zalesiony , mam wysoki dom , pietro plus poddasze , czy myslicie ze mam szanse na wimax (bo pewnie troche poczekam na sprawdzenie ) i czy w Aleksandrowie Łódzkim tez jest cos planowane ?
I taka ciekawostka , miła pani (tel na stronie netii) konsultantka powiedziała mi ze te całe sprawdzanie to w 90% pic na wode , panowie kasy z tego nie maja , zjedzą bułke , postoja ,pogadaja i wpisują że nie ma mozliwosci , podobno kasa jest tylko z klienta który już podpisał umowe .... , doradziła wpierw umowe podpisać i że jak przyjada montować musza pomiar zrobic , jesli zasiegu nie ma umowa nie dojdzie do skutku . Coś ktoś się orientuje w tej kwestii ?
modrzew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-03-21, 18:29
Lokalizacja: legionowo

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: modrzew »

A czy ktoś zna bardziej szczegółowy adres nadajnika w legionowie?Podobno jest już uruchomiony a chciałbym sprawdzić czy isnieje możliwość (czekam na sprawdzenie jakości )ale podobno nie trwa to krótko a chciałbym wstępnie juz coś wiedzieć jaka odległość i itd.
Dzięki
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

Na Olszankowej stoi BS.
Tak jest juz uruchomiony.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Zoli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-03-21, 17:35
Lokalizacja: ?ódzkie

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Zoli »

ponowie pytanie odnosnie Zgierza bo widze ze zostało na poprzedniej stronie i umkneło niezauważone :)
liczłam na Ciebie dacula :papa:
Awatar użytkownika
emulator
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-11, 20:46
Lokalizacja: Irkuck

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: emulator »

@modrzew jaka masz odleglosc od BS?
modrzew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-03-21, 18:29
Lokalizacja: legionowo

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: modrzew »

O Dzięki to super bo ja mieszkam na choinowej obok (Osiedla młodych) czyli mam ok 1km więc powinno mi działać :D

[ Dodano: 2008-03-22, 17:02 ]
To może w ogóle nie czekać na pomiary tylko od razu przez strone zamawiać?,będzie szybciej jak myślicie?bo na same pomiary to się podobno nie kwapią przyjeżdżać.
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

Zoli, nie zauwazylem Twojego postu, jak juz pare razy pisalem ciezko tak na "wirtualne oko" ocenic. Tylko pomiar daje pewnosc. Co do wypowiedzi z TCOK to glupoty opowiada, tyle Ci powiem. Pieniadze na pewno sa mniejsze, ale nikt nic nie robi za darmo bez obaw ;-)

modrzew, poki nie bedzie pomiar mozna tylko powiedziec... mozliwe, ze bedzie dobrze :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez dacula, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
modrzew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-03-21, 18:29
Lokalizacja: legionowo

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: modrzew »

Dacula wiem, że bez pomiaru nie ma pewności ale myślę jak to mądrze załatwić żeby nie czekać 1 msc.A jak bym zamówił przez strone a okazało by się że nie ma możliwości, to czy ponoszę jakąś odpowiedzialność za zamówienie ?Czy poprostu nie ma warunków i i umowa zostaje anulowana?
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

modrzew pisze:Czy poprostu nie ma warunków i i umowa zostaje anulowana?
Mysle, ze tak, wynika to z przyczyn niezalezny od abonenta, wiec nie sadze, zeby byly jakies konsekwencje dla Ciebie z tego powodu. Powiem Ci szczerze, ze ja bym zamawial odlegosc od BS daje Ci prawie pewnosc, ze bedzie dobrze. Chociaz za blisko to tez nie tak dobrze :)

Odleglosci do jednego kilometra czasem tez sprawiaja klopoty! Czesto poziom RSSI wykracza poza poziom dopuszczalny.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
modrzew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-03-21, 18:29
Lokalizacja: legionowo

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: modrzew »

Dzięki za kilka dobrych rad zamawiam nie ma co sobie utrudniać życia,co będzi to będzie, a nie mam zamiaru czekać i czekać w nieskończoność.Bo mam dosyć swojego dostawcy (internet radiowy).Za niewielką różnicą ceny łącze cztery razy szybsze.
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

modrzew pisze:Za niewielką różnicą ceny łącze cztery razy szybsze.
Slusznie, Legionow to nowa BS, bedziesz mial tez dzieki temu gwarancje, ze nie bedzie na niej overbookingu przez dlugi czas. Okolice Warszawy sa naladowane masa stacji bazowych, dzieki czemu klienci maja praktycznie pewnosc dobrych transferow.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: faridrox »

Czy posiada ktoś informacje na temat lokalizacji budowy nowych nadajników, lub planach ?
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

faridrox pisze:Czy posiada ktoś informacje na temat lokalizacji budowy nowych nadajników, lub planach ?
Z tego co pamietam to Ty juz masz Wimaxa ;-)

Na pewno bedzie oddawane pare BS w okolicach Bydgoszczy.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
ODPOWIEDZ