Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
YaRoO
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-02-13, 17:06
Lokalizacja: Twarogi

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: YaRoO »

Witam. Czy ktoś z userów OFP wyczerpał już limit??? Bo ja ściągam pliczki różne żeby wyczerpać limit i zobaczyć jak to chodzi po wykorzystanym limicie i odziwo nie mogę...:)
ściągnąłem już dużo powyżej 3 gb... A ogólnie transfer (download) waha mi się miedzy 2,5 mb w nocy i spada do 489 kb w dzień(średni chodzi ok 600-700 kb). Gdyby nie limit to byłbym w siódmym niebie:-)
piotrekg3
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-01-13, 12:21
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: piotrekg3 »

YaRoO pisze:Gdyby nie limit to byłbym w siódmym niebie:-)
Jak na razie limitów nie ma :) mam ściągnięte już ponad 6gb i internet dalej hula pełną parą, ciekawe jak długo? a swoją droga to ciekawe kiedy wprowadzą limity oby jak najpózniej pozdrawiam
YaRoO
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-02-13, 17:06
Lokalizacja: Twarogi

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: YaRoO »

A jest opcja, że nie wprowadzą? Wiem, głupie pytanie:) ale nadzieja podobno umiera ostatnia:)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: ja.michal »

YaRoO pisze:A jest opcja, że nie wprowadzą?
A co masz w umowie? Jak to jest napisane?
Jest zapewne, że "po przekroczeniu xGB prędkość może się zmniejszyć" co nie znaczy, że musi. ;) To nie podstawa do rozwiązania umowy. :)
YaRoO
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-02-13, 17:06
Lokalizacja: Twarogi

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: YaRoO »

A na jakiej zasadzi działa ten limit...? Jak ograniczają to każdemu kto przekroczył 3 gb czy tylko niektórym... Nie miałem nigdy żadnego netu z limitem(praktycznie <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie maiłem:) i nie zorientowany jestem z mocno...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: Sundance_kid »

YaRoO wprowadzą na pewno. Swego czasu dawno dawno i jeszcze dawniej przykładowo Plus nie przycinał ale z biegiem czasu zaczął. Były też w Orange oferty bez limitowe... Na wszytsko przyjdzie czas.
YaRoO
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-02-13, 17:06
Lokalizacja: Twarogi

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: YaRoO »

To zostaje się cieszyć tym co jest...
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: Blido »

YaRoO pisze:To zostaje się cieszyć tym co jest...
64Kb/s po limicie to wcale nie tak źle. W mojej miejscowosci lokalny wimaxowy ISP do tej pory oferuje łacze tej predkości (w najniższej taryfie) :hyhy: Chciałbym mieć tyle kiedy męczę się z blueconnectowym ograniczeniem do 16Kb/s.
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: Digitall »

Tak, ale z prędkością 3Mbit/sek, a nawet 1Mbit/sek limit możesz skończyć w kilka godzin max ;-)
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: Patryk »

Blido pisze:mojej miejscowosci lokalny wimaxowy ISP do tej pory oferuje łacze tej predkości (w najniższej taryfie)
Na wimaxie 64 kbit ? :szok:
Tak z ciekawości - ile wtedy ksoztuje instalacja i ile wynosi abo ?
YaRoO
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-02-13, 17:06
Lokalizacja: Twarogi

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: YaRoO »

No i to jest lipa.
Masz szybki internet to mimowolnie ściągasz, oglądasz, a limit leci...
Chociaż z prędkością 64 kbps można włączyć ściąganie na nocke albo i dwie :) i na upartego zawsze można coś ściągnąć... Przynajmniej ja tek będę robił...
soltys
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2008-11-21, 13:23
Lokalizacja: Ruda

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: soltys »

Mam CDMA od 1,5 miesiąca i widzę że już zaczynają zmniejszać prędkość. Ciekawe co będzie za rok lub dwa?
YaRoO
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-02-13, 17:06
Lokalizacja: Twarogi

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: YaRoO »

soltys pisze:Mam CDMA od 1,5 miesiąca i widzę że już zaczynają zmniejszać prędkość. Ciekawe co będzie za rok lub dwa?
A jaki transfer miałeś kiedyś a jaki teraz?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: Blido »

Patryk_ pisze:Tak z ciekawości - ile wtedy ksoztuje instalacja i ile wynosi abo ?
Ech, palnąłem :roll: Być może nie oferują już takiej prędkości, przynajmniej tak wynikałoby z ich strony internetowej. Najniższa predkość to 320Kb/s za 40zł/mc. W każdym razie jeszcze około 3 miesiące temu była taka opcja. Z tego co pamiętam są osobne taryfy dla terenów miejskich i podmiejskich, być może taka prędkość występuje tylko na terenach podmiejskich. Niestety żeby cokolwiek więcej się dowiedzieć, trzeba dzwonić . Na stronie nie ma prawie żadnych informacji - kosztów instalacji również. Taka firma :hyhy: .
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: ja.michal »

soltys pisze:Mam CDMA od 1,5 miesiąca i widzę że już zaczynają zmniejszać prędkość.
Może po prostu użytkowników przybywa na daną lokalizację.
soltys
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2008-11-21, 13:23
Lokalizacja: Ruda

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: soltys »

Miałem 1,5Mbit/s a teraz 1,2Mbit/s w dół. W górę bez zmian.
Awatar użytkownika
Digitall
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-06-18, 10:37
Lokalizacja: PL/podkarpackie

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: Digitall »

Może zmieniły się parametry sygnału BTSa.. Tym samym spadł transfer ze względu na zmienione parametry sieci?...
Aktualnie: bez limitu! [6Mbps ADSL] (((WiFi))) [Domowy LAN + (((WiFi)))]
Było: CSD, GPRS, EDGE, CDMA... same limity..
mimo87
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2007-09-26, 00:07
Lokalizacja: Starogród/WWa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: mimo87 »

Ja też zauważyłem różnicę. Wcześnie rano jak i bardzo późno w novy chodzi bardzo ładnie, program ściągałem z 240KB/s jak dla mnie bardzo dobry wynik. W dzień natomiast jest już trochę gorzej, średnio zostaje jedynie już tylko 40KB/s ale posiadając wcześniej iPlusa z EDGE i tak dla mnie jest to pozytywne rozwiązanie. I nawet chyba bym chciał ten limit 3GB, ściągacze całego internetu po tygodniu zaczęli by odpoczywać, a dla mnie pewnie by starczyło a posiadam 2 kompy podpięte do tego neta. Zauważyłem że średnio pingi się zwiększyły, a upload jest w miarę stały.
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: Khalbar »

Blido pisze:64Kb/s po limicie to wcale nie tak źle...

Jak was czytam to nie mogę sie nadziwić o czym wy gadacie ? czy o ofp czy o czymś innym

Ja mam tak przeciętnie:
URL=http://www.speedtest.net]Obrazek[/URL]

Jakoś ciężko mi uwierzyć że można osiągnąć 1,5 Mb/s czy tym bardziej 2 i więcej w takiej odległosci od nadajnika jak iej ja jestem
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: Blido »

Khalbar pisze:Jakoś ciężko mi uwierzyć że można osiągnąć 1,5 Mb/s czy tym bardziej 2 i więcej w takiej odległosci od nadajnika jak iej ja jestem
A jaka to odległość? No i najważniejsze - czy są jakieś przeszkody terenowe. Twoje osiągi wyglądają naprawdę paskudnie. Zupełnie jak EDGE (może trochę wyższy UL i niższy ping) :] .
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: Khalbar »

Blido

To jest chyba największym problemem radiowego internetu u mnie !!
jestem 11-12 KM od nadajnika antena wisi 10 m od ziemi jestem na lekkiej górce ale to chyba nic nie daje :(
Z tego co tu piszą niektórzy że są 10-12 km od nadajnika i mają po 2 Mb/s naprawde trudno mi uwierzyć
Więc albo mam zawalony nadajnik (jesli nie jest, to boje sie jak będzie) albo nie mam pojęcia co sie dzieje . Dlatego czekam z niecierpliwością jak założą te limity ale nie wiem czy to coś zmieni na razie mamy zimę a jak przyjdzie lato i liscie na drzewach ?To w ogóle spadnie do 10kb/s ? Chyba będe musiał oddać im to ale jeszcze testuje !!!!

6 km natomiast jest NAdajnik 3g ale przy tak dużej ilości komórek i modemów 3G to pewnie jest osrto przeciążony a mi zależy najbardziej na pingu który utrzymuje się w granicach 100 w tym OFP


Chyba że speedtest nawala :
Obrazek
scorup
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2008-10-01, 22:37
Lokalizacja: o/Bydgoszczy

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: scorup »

Obiecane osiagi po zmianie BTS`a :hyhy:,

Obrazek

a tak wyglada to popoludniu.

Obrazek

Dzieki ja.michal :super: za porady

Pisalem w innym watku o ostatnich problemach z logowaniem brak sygnalu EvDO diversity, zlozylem reklamacje do BOK Orange wczoraj zadzwonil technik jako, ze uzytkuje OFP w innej lokalizacji (biala plama w/g map orange) porozmawialismy iscie teoretycznie :cfaniak:. Pan podobnie jak ja.michal polecil zmiane kierunku BTS`a oraz instalacje drugiej anteny i tu uwaga nie koniecznie na ten sam BTS generalnie kazal sugerowac sie dBm`etrem obecnie wyglada to EvDO -85dBm EvDO diversity -105dBm najwazniejsze, ze znow mam lacze i to stabilne, zobaczymy jak sie zachowa przy zmianie pogodowej - wzrost temp, wilgotnosci i cisnienia. W/g planow pomaranczowych moja wies wejdzie w usluge komercyjna w grudniu 2009r.

do Khalbar`a

Ja tez tak mialem poczytaj moje posty w tym watku, na poczatku strzelalem w BTS`a po drugiej sronie Wisly opisywalem problemy po zmianach na teoretycznie gorszy (troche dalej na drugim koncu Bydgoszczy, teren silnie zurbanizowany i zalesiony a ja polozony w dole) wyniki masz w/w. Kombinuj i sie nie zniechecaj

pozdro scorup
Ostatnio zmieniony 2009-02-20, 15:40 przez scorup, łącznie zmieniany 2 razy.
guma
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2009-01-07, 10:31
Lokalizacja: KRK

Czyli powoli SB zaczynają się zapychać :(

Post autor: guma »

Podsumowując powyższe wypowiedzi należy stwierdzić, że z całą pewnością w wybranych lokalizacjach obciążenie SB CDMA daje się już we znaki. Zauważcie, że Orange w ogóle nie reklamuje usługi OFP. Gdyby zaczął trąbić o niej na lewo i prawo byłoby pewnie dno i 7 metrów mułu :)
No ale, lepszy rydz niż nic. :ok:
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: Khalbar »

scorup
Najgorsze że to jedyny cdma w okolicy najlepiej działający, drugi jest za jeszcze większym lasem i 20 km ode mnie w ogóle go nie łapie (kręciłem anteną :( )

Najleprze wyniki mam właśnie z tego na który jestem ustawiony

Wydaje mi się że musze poczekać może odpalą coś jeszcze w okolicy ale to mała szansa :(

Łącze mam dość stabilne przy 87-88 dBm ping za każdym razem jest 104 ale cała reszta daje wiele do życzenia
Obrazek

A kilka chwil później tak:
Obrazek

Większość czasu jest zdecydowanie gorzej ale czym są spowodowane takie skoki raz w miare raz tragedia ? ;(
Ostatnio zmieniony 2009-02-20, 20:48 przez Khalbar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KoD997
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2009-01-23, 22:08
Lokalizacja: Czerniewice

Re: Czyli powoli SB zaczynają się zapychać :(

Post autor: KoD997 »

guma pisze: Zauważcie, że Orange w ogóle nie reklamuje usługi OFP. Gdyby zaczął trąbić o niej na lewo i prawo byłoby pewnie dno i 7 metrów mułu :)
No i IMO dobrze robią, bo byłaby katastrofa, gdyby zaraz wszyscy się na to rzucili. Poza tym zauważyłem, że Orange reklamuje to "po cichu". Ostatnio przyszedł mi sms z wiadomością, że w mojej miejscowości pojawił się szybki bezprzewodowy net, szczegóły w salonie.
YaRoO
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-02-13, 17:06
Lokalizacja: Twarogi

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: YaRoO »

Mam pytanko odnośnie modemu. Czy on ma taką funkcje że się automatycznie po jakimś czasie rozłącza? Np. kiedy będę ściągał jakiś duży plik to czy mi nie przerwie ściągania bo się sam rozłączy?
mimo87
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2007-09-26, 00:07
Lokalizacja: Starogród/WWa

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: mimo87 »

Osobiście nie spotkałem się z zerwanym połączeniem(oprócz słyszanych sytuacjach gdzie zasięg był słąby i zrywało z powodu słabego/ słabej jakości sygnału). Więc śmiem twierdzić że raczej nie przerywa połączenia.
Awatar użytkownika
KoD997
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2009-01-23, 22:08
Lokalizacja: Czerniewice

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: KoD997 »

A mi przerywa :/ Zawsze, gdy nie korzystam z internetu, ale jak ściągałem aktualizację do Automapy EU (ponad 1 GB) to nic nie rozłączało. To jedna dokuczliwe, gdy np. gram w grę single player ok godzinę, a po niej chcę wejść w internet, ale modem jest rozłączony :/
YaRoO
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-02-13, 17:06
Lokalizacja: Twarogi

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: YaRoO »

KoD997 pisze:A mi przerywa :/ Zawsze, gdy nie korzystam z internetu, ale jak ściągałem aktualizację do Automapy EU (ponad 1 GB) to nic nie rozłączało. To jedna dokuczliwe, gdy np. gram w grę single player ok godzinę, a po niej chcę wejść w internet, ale modem jest rozłączony :/
A korzystasz z WiFi? Bo słyszałem że na WiFi jak nie używasz netu to modem przechodzi w stan uśpienia i gaśnie dioda connect ...
EmTeeDee

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości

Post autor: EmTeeDee »

YaRoO pisze:A korzystasz z WiFi? Bo słyszałem że na WiFi jak nie używasz netu to modem przechodzi w stan uśpienia i gaśnie dioda connect ...
Tak to prawda-ale mi to w niczym nie przeszkadza-jeżeli nie korzystam akurat z przeglądarki,mam tylko włączone gg i google talk,które sprawdza mi pocztę - to dlaczego ma świecić się connect lub ''lecieć dane''jak to miało miejsce jak używałem AxssesMenagera-widziałem po NetMeterze że coś się ściąga i wysyła jak ja nie korzystałem z FF.
ODPOWIEDZ