WiMAX w Netii

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krupik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-02-21, 15:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: WiMAX w Netii

Post autor: krupik »

dacula pisze:W Krakowie masz 3 BS plus tak jak mowisz Wieliczke.
Dzięki za odpowiedź. Czy mógłbyś podać lokalizacje tych 3 BS-ów? Jest duża szansa, że któryś z nich mógłbym widzieć, a na pewno są bliżej niż Wieliczka. Z drugiej strony maszt na górce nad Wieliczką będzie na podobnej do mojej wysokości (Kraków jest położony w dolinie, a ja mieszkam 200 m powyżej).

Bardzo bym chciał sprawdzic to w praktyce. Czy ktoś orientuje się może w jaki sposób można znaleźć ekipę Netii chętną do odwiedzenia mnie. Panienka na infonetii powiedziała, że jestem poza zasięgiem, więc chyba nie będą bardzo skorzy do zapoznania się bliżej z moim przypadkiem.

Pozdrawiam
Krupik
slimak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2007-11-18, 22:27
Lokalizacja: wawa

Re: WiMAX w Netii

Post autor: slimak »

dacula pisze: Od cen sa przedstawiciele handlowi Netii w tej materi Ci nie pomoge. Chowanie w pokoju anteny jest dosc smiesznym pomyslem, bedziesz ja wizowal z za lozka na BS? Musi byc albo na elewacji albo na dachu nie ma innego wyjscia inaczej mija sie to z celem. Rozejrzyj sie po okolicznych domach i zobacz jak wyglada zamontowane ODU i maszt w Piasecznie akurat jest sporo klientow WiMAX.
jako ze wlasciwiel domu moze nie wyrazic zgody na instalacje pytam o mozliwosc umieszcza sprzetu bezposrednio "pod dachem" przyznaje nie znam technologii wimax ale z tego co wiem to nie jest wymagana widocznosc optyczna jak rowniez nie przeszkadzaja zbytnio stojace budynki stad to pytanie. Jesli sygnal bylby opowiednio silny moze bylyby szanse na taka instalacje.

Jest tutaj moze ktos z poludniowej czesci warszawy kto bylby sklonny zaprezentowac mi jak to dziala?
Wierzbin
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-03-04, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Bia?a

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Wierzbin »

Czy ktoś z Bielska-Białej korzysta z Wimax Netii?
slimakterium
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-10-05, 16:10
Lokalizacja: bielsko-biała

Re: WiMAX w Netii

Post autor: slimakterium »

ja czekam w BB już jakiś tydzień na wizytę 'ekipy technicznej' z Netii ...
coś się nie kwapią ...
też jestem ciekaw jak to działa
pzm

Re: WiMAX w Netii

Post autor: pzm »

slimakterium pisze:ja czekam w BB już jakiś tydzień na wizytę 'ekipy technicznej' z Netii ...
Pewnie poczekasz dłużej. Ja czekałem miesiąc :-( a teraz czekam 2 tyg na odezwe handlowca. .. nie naciskam bo i tak ich nie wezmę .

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-03-06, 17:06 ]
Cytujemy tylko fragmenty wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2008-03-06, 17:05 przez pzm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMAX w Netii

Post autor: dacula »

pzm pisze:Pewnie poczekasz dłużej. Ja czekałem miesiąc :-( a teraz czekam 2 tyg na odezwe handlowca. .. nie naciskam bo i tak ich nie wezmę .

To po co ich wzywasz?
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
pzm

Re: WiMAX w Netii

Post autor: pzm »

dacula pisze:To po co ich wzywasz?
Bo miałem taki zamiar. Jednak jak porównałem ofertę to mi sie nie opłaca.
Nic si.ę nie chwalą że z 2Mb na DL masz tylko 364Kb na wyjściu a to już kiszkowato. Wolę mies 1Mb ale symetrycznie.
Nie masz zewnętrznego IP chyba że weźmiesz na firmę (a to kosztuje 200 zł miesięcznie).

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-03-06, 17:08 ]
To samo jak wyżej.
Ostatnio zmieniony 2008-03-06, 17:07 przez pzm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Jo_gurt »

pzm pisze:Nic si.ę nie chwalą że z 2Mb na DL masz tylko 364Kb na wyjściu a to już kiszkowato. Wolę mies 1Mb ale symetrycznie.
256 i to standard jednak dla polaczen konsumenckich
pzm pisze:Nie masz zewnętrznego IP
To juz bzdura po calej dlugosci.
pzm

Re: WiMAX w Netii

Post autor: pzm »

256 to standard ? GDZIE ? Chyba w Nikaragui.
Jo_gurt pisze:To juz bzdura po calej dlugosci.
Bzdura ? A to ciekawe bo w ubiegłym tygodniu rozmawiałem na infolinii w Netii i powiedziano mi że tylko dla pakietu firmowego i to za dodatkowa opłatą (chyba 20 zł) jest możliwość otrzymania zewnętrznego IP.
Skoro wiesz lepiej co mi powiedziano w Netii to dalsza dyskusja nie ma sensu. :/
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Jo_gurt »

256 to standard ? GDZIE ? Chyba w Nikaragui.
Patrz dowolny konsumencki DSL - neo, tele2, multimo, net24. Taka sama sytuacja u multimedii. Chello troche wiecej - 384. I wiecej nie potrzebujesz jesli uzywasz takiej uslugi jak 90% ludzi, czyli nie stawiasz np ogolnodostepnych serwerow. I proponuje lepiej poogladac oferty dostepne na rynku zamiast ironizowac.
pzm pisze:Bzdura ? A to ciekawe bo w ubiegłym tygodniu rozmawiałem na infolinii w Netii i powiedziano mi że tylko dla pakietu firmowego i to za dodatkowa opłatą (chyba 20 zł) jest możliwość otrzymania zewnętrznego IP.
Skoro wiesz lepiej co mi powiedziano w Netii to dalsza dyskusja nie ma sensu. :/
Bzdura, bo ja dokladnie w tym momencie z tego korzystam i wiem co mam. A na infolinii mozna trafic na roznych ludzi, ktorzy nie odrozniaja np dynamicznego adresu od nieroutowalnego.

EDIT: Aha, przyznam sie, ze nie bylem w Nikaragui, wiec moze i prawde mowisz w tej kwestii.
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMAX w Netii

Post autor: dacula »

pzm pisze:Bzdura ? A to ciekawe bo w ubiegłym tygodniu rozmawiałem na infolinii w Netii i powiedziano mi że tylko dla pakietu firmowego i to za dodatkowa opłatą (chyba 20 zł) jest możliwość otrzymania zewnętrznego IP.
Skoro wiesz lepiej co mi powiedziano w Netii to dalsza dyskusja nie ma sensu. :/
Na infolinii mogles trafic na Pania/Pana, ktora zajmuje sie bilingami lub jakimis innym bzdurami. W kazdej usludze Netia daje przynajmniej jeden publiczny adres ip, usluga home od bussines rozni sie tylko tym, ze klienci "domowi" maja adres dynamicznie przypisywany przy kazdej nowej sesji. Jesli sesja trwa pelne 24 godziny, adres jest odnawiany i dostaje sie nowy.

Adres dynamiczny, mozna latwo "ominac" korzystajac z jakiegosc dynamicznego DNSa, wspiera je w zasadzie kazdy nawet najtanszy router.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
walther99
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2007-03-18, 14:51

Re: WiMAX w Netii

Post autor: walther99 »

dacula, WITAJ! Mam pytanie do Ciebie ;czy masz jakies wiadomosci w sprawie rozbudowyWiMax-a na terenie Tychow i okolicy?.Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMAX w Netii

Post autor: dacula »

walther99 pisze:dacula, WITAJ! Mam pytanie do Ciebie ;czy masz jakies wiadomosci w sprawie rozbudowyWiMax-a na terenie Tychow i okolicy?.Pozdrawiam!
Szczerze nie przypominam sobie, w Tychach masz ADSL miedziany Netii.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Awatar użytkownika
keikan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-04-21, 12:03
Lokalizacja: Kraków

Re: WiMAX w Netii

Post autor: keikan »

Zna ktoś lokalizację (adres) stacji bazowych Wimax w Krakowie i Wieliczce? Jestem ciekaw jak to dalego ode mnie..
taki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-10-20, 23:08
Lokalizacja: Kraków

Re: WiMAX w Netii

Post autor: taki »

z tego co słyszałem to koło Wieliczki, Chorągwica, a w Krakowie Biprostal, Błękitek i jakiś maszt koło Rybitw.

pozdr.
peter3690
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-10-28, 12:11
Lokalizacja: warszawa

Re: WiMAX w Netii

Post autor: peter3690 »

ma ktoś może jakieś zdanie na temat Wimaxa Netii w Legionowie???pozdro
peter
Flavex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-11, 09:59
Lokalizacja: Hindenburg

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Flavex »

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile wynosi aktualnie opłata instalacyjna
Awatar użytkownika
emulator
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-11, 20:46
Lokalizacja: Irkuck

Re: WiMAX w Netii

Post autor: emulator »

Zależy od długości zawieranej umowy:Warunki promocji
<podpis usunięty przez administratora>
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: WiMAX w Netii

Post autor: faridrox »

Witam.
Czy jest jakaś możliwość posiadajac sprzed alvariona do wimaxa aby sprawdzić czy są inne dostępne sieci ? Co jak skanowanie eteru w wifi. Jeśli tak to gdzie wejść w sensie zakładek, bo dziś się bawiłem i nic mądrego nie znalazłem :P
tranquilas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-04-16, 18:27
Lokalizacja: Tczew

Re: WiMAX w Netii

Post autor: tranquilas »

Czy jest już ktoś,komu skończyła się umowa w Wimaxie Neti??Chodzi mi o to,czy przedłużając umowę obowiązują nas stawki jak dla nowych klientów a może stawki jak dla klientów na kablu Netii.
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMAX w Netii

Post autor: dacula »

faridrox pisze:Witam.
Czy jest jakaś możliwość posiadajac sprzed alvariona do wimaxa aby sprawdzić czy są inne dostępne sieci ? Co jak skanowanie eteru w wifi. Jeśli tak to gdzie wejść w sensie zakładek, bo dziś się bawiłem i nic mądrego nie znalazłem :P
Nie ma takiej mozliwosci. Przeciez wimax dziala na koncesjonowanych czestotliwosciach, wiec mozesz sobie sprawdzic czy ktos w Twojej okolicy takie wykupil.

Inna sprawa, zeby moc "podniesc link" do BS musialbys recznie skonfigurowac na ODU kilka elementow takich jak np. BS id czy id sektora.

Ciagnac temat terminale Alvariona sa uwierzytelniane po adresach sprzetowych na stacjach, na dodatek jest to robione per stacja, zatem nie ma takiej mozliwosci by np. zabrac terminal do innego miast i korzystac z polaczenia z innej BS Netii.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Quest »

faridrox pisze:Witam.
Czy jest jakaś możliwość posiadajac sprzed alvariona do wimaxa aby sprawdzić czy są inne dostępne sieci ? Co jak skanowanie eteru w wifi. Jeśli tak to gdzie wejść w sensie zakładek, bo dziś się bawiłem i nic mądrego nie znalazłem :P
Jest to możliwe jeżeli...

Częstotliwość innych operatorów jest podobna do częstotliwości Netii. Bo anteny Netii można ustawić w pewnym zakresie częstotliwości 3,6 GHz, jeżeli konkurencja działa na innym paśmie to musiałbyś mieć antenę działającą właśnie na tym paśmie. Bo producent " alvarion" produkuje anteny pod danego operatora.
Zdaje mi się że Era będzie miała inną częstotliwość żeby nie było interferencji. między nadajnikami obu operatorów.np. 3.5 GHz. A po drugie musiałbyś znać identyfikator sektora znaczy parametry do ustawienia anteny.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Patryk »

grzegorz0123 pisze:Zdaje mi się że Era będzie miała inną częstotliwość żeby nie było interferencji.
Na pewno.
To jest pasmo licencjonowane,chronione.
wigi83
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2009-04-21, 10:00
Lokalizacja: wa-wa

Re: WiMAX w Netii

Post autor: wigi83 »

Wimax Netii ma kryzys.

W okręgu warszawskim na 9 Stacji bazowych wykonywanych jest średnio 1,5 montaż dziennie, firmy podwykonawcze zawieszają współprace, bo jest to nieopłacalne. Co to może oznaczać? Kryzys?
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Qbek12 »

Witajcie! Pewnie pytanie juz bylo powtarzane wielokrotnie ale jakos nie znalazlem na nie odpowiedzi. Jak prezentuje sie sytuacja z predkoscia pobierania na laczu 1Mb/s w Wimax Netii? Bardziej oplaca sie wziasc 2Mb/s
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Quest »

Qbek12, są to łącza stabilne utrzymujące poziom pobierania. Jeżeli weźmiesz 1 Mega to masz 1 Mega. Zależy do czego potrzebne jest ci łącze.
pzm

Re: WiMAX w Netii

Post autor: pzm »

grzegorz0123 pisze:Qbek12, są to łącza stabilne utrzymujące poziom pobierania. Jeżeli weźmiesz 1 Mega to masz 1 Mega. Zależy do czego potrzebne jest ci łącze.
Jak będzie potrzebne do gry ?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Jo_gurt »

pzm, to zależy jakiej gry i jaki ping osiągniesz. Nie przepustowość się będzie liczyć.
Qbek12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-13, 10:23
Lokalizacja: z Ostrowca

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Qbek12 »

Ok rozumiem dzieki za pomoc! W sumie to juz dwa miesiace sie zbieram zeby wybrac sie do Netii (na razie jade na necie z Orange ), nie wiecie czy jest dostepny jakis okres probny np dwa dni zeby sprawdzic czy sila sygnalu i predkosc ci pasuje? Tak zeby pozniej bez żadnych obciążeń rozwiazac umowe. Jak dlugo w Netii trwaja formalnosci w sensie aktywacji itd.?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Qbek12, łącznie zmieniany 1 raz.
Quest
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 204
Rejestracja: 2009-03-09, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: WiMAX w Netii

Post autor: Quest »

Qbek12, okresu próbnego nie ma. Monter sprawdza sygnał i stwierdza czy będzie to chodziło. A czeka się od 2 do 4 tygodni od podpisania umowy.
ODPOWIEDZ