Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: kmy »

kemot7 pisze:nadajnik w linii prostej 6,4km więc sporo
Nie aż tak sporo, ja mam 10,5 km.

Antena np Cybertech:
http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html

powinna dać radę. Używam anten cybertecha i nie narzekam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Odpuść sobie IDU-ODU a znajomy z CP niech sobie go weźmie sam. Masz ponad 6 km od BTS-a i jak nie zadziała będziesz w ciemnej ..... Obsługuje tylko LTE1800 i w razie czego nici z 3G. Na dodatek działa tylko z CP/Plus i na użyczenie. Lepiej brać B-593s-22 na własność za 1 czy 3 zł i mieć router wart 400-450 zł, który wykorzystasz w przyszłości do wszystkich technologii i operatorów. Przy tym dystansie kupisz do niego porządną antene DUAL LTE na 1800MHz z Cybertecha czy Sorensena za ok. 180 zł i po bólu. W SmartDom za 30złx24 m-ce nie ma lepszej opcji.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: zurek »

kemot7 pisze:
Znajomy pracujący w Polsacie poleca tytułowego ODU-100, ale czytając ten wątek mam mocno namieszane w głowie.

Gdyby to był Twój prawdziwy dobry znajomy, to by Ci tego g***a nie proponował. Odpuść sobie ten wynalazek polsatowski który ogranicza download.
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
kemot7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-16, 13:21
Lokalizacja: Huta, k. Smykowa

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: kemot7 »

Dziękuję za odpowiedzi.
Jednocześnie bardzo przepraszam, że na błyskawiczną pomoc reaguje dopiero dzisiaj.

Może to głupia sprawa, ale przez długi czas nie zauważyłem po prostu, że posty pojawiły się na nowej podstronie, potem wyjazd i zleciało... :facepalm:
Na szczęście promocja na zniżki nadal aktualna.

Mam jeszcze pytanie do kmy:
Czy bez zewnętrznej anteny łapiesz w ogóle sygnał LTE?

Jestem zdecydowany na B-593s-22 i do tego antena panelowa.
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

Cześć
Odkopię troszkę temat bo wychodzi na to,że również padłem ofiarą super promocji typu domowy internet LTE.
Zanim zakupiłem IDU-ODU miałem okazję go testować u siebie wpracy (jakieś 2km od mojego domu).
Taki zestaw zakupił sąsiad i jesteśmy połączeni kablem LAN. Przez okres ponad miesiąca może raz mu spadł transfer a tak był na przyzwoitym poziomie (11-18 MB/s) co w porównianu z poprzednim od Netti (4-5 MB/s) mnie i sąsiada zadawalało.
Dlatego też zdecydowałem się po takich testach wypowiedzieć umowę w Netti i również zakupić IDU-ODU.
Przez pierwsze 10 dni może również ze dwa razy transfer przysiadł na chwilę w godzinach wieczornych więc machnałem ręką. Po okresie testowym regularnie transefr przysiada w godzinach wieczornych 19-23 do czasami nawet poniżej 1MB/s i gadałem z sąsiadem on również ma takie problemy.
Gwoździem do trumny był wczorajszy, niedzielny który to w godzinach 19-23 w porywach miał 0,5MB/s
Telefon do polsatu przyniósł mi jedynie dość brutalną odpowiedź : "taka jest specyfika tego internetu, nic Pan z tym nie zrobi, miał Pan czas na testy i nie zwrócił Pan sprzętu itd.."
Jednym słowem bujaj się z tym przez 24 miechy.

Dopiero teraz zacząłem ryć w necie natrafiłem na to forum oraz opinie co i jak. Czytając to wszystko wychodzi mi,że mam 3 rozwiązania
- bezinwazyjne -> machnąć łapą i spróbowac się do tyego przyzwyczaić z myślą " a nóż będzie lepiej byle nie gorzej" ;)
- walić głową w mur i pisać reklamacje (nie chce mi się i podejrzewam mizerny skutek, zresztą co dalej?...do Netti nie wracam)
- no i to na co natrafiłem tutaj czyli rozwiązanie:
1.Dobrać kartę SIM od polsatu (10pln/miesiąc)
2.Kupić B593s-22 (lub coś innego)
3.Kupić np. antenę DUAL LTE 17dB

Szperając w cenach wychodzi mi,że w około 600zł+10/miesiąc by mnie to kosztowało czyli jakieś 35/miesiąc dodatkowo. Licząc to co płaciłem Netti za teoretyczne 6MB/s będzie prawie równe z tym co teraz bym zaczął wydawać przy w/w rozwiązaniu.

Pytanie nr 1 jest nastepujące:

Czy faktycznie to rozwiązanie wyeleminuje mi te spadki transferu w godzinach wieczornych?
Nie zależy mi na przyspieszeniu tylko skasowaniu tak niskich transferów wieczorami bo te 12-18Mb/s mi w zupełności wystarcza.
Jeżli takie rozwiązanie ma mi ogólnie przyspieszyć transfer ale dalej nie zlikwidować lejka w godzinach wieczornych to nie ma sensu.

Jeżeli tak to pytanie nr 2
Jak podłączę taki zestaw B593s-22 + antena DUAL LTE 17dB to o ile kojarzę wykorzystam obydwa wyjścia antenowe w routerze do podłączenia anteny. Co w tedy z nadawaniem wifi w domu?
Trzeb podpiąć jakiś router po LAN'ie?

Z góry dzięki z ewentualne odpowiedzi, pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Żadne z nich, dostałeś po prostu lejek. Masz Power LTE ponoć bez limitu. W rzeczywistości Plus/CP nakłada limity danych. Pobrałeś za dużo to cię przycięli do 0,5Mb/s. Wyrolowali tak tysiące ludzi i nic im nie zrobisz. Podpisałeś przecież umowę z takim regulaminem. Poczytaj http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=4485 Pouczająca lektura, arogancja pracowników BOK CP/Plusa przerasta wszelkie granice.
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

Eee...
Podpisałem umowę z Polsatem na LTE bez limitu do 30GB a potem prędkość do 20 MB/s w przypadku gdy jestem w zasięgu LTE.
Jak już pisałem testowałem to z sąsiadem. Specjalnie w ciągu 2 dni zassaliśmy ponad 30GB danych a i tak prędkość dalej utrzymywała się na poziomie 12-18MB/s.
No i przecież szybkość transferu spada u mnie tylko wieczorami a w pozostałe godziny jest OK.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

W Plusie/CP nieistotne jest to co ci mówili konsultanci. Stosują lejki dla użytkowników , o których możliwości zastosowania zastrzegli w regulaminach. Nie ma czegoś takiego jak no-limit w Plusie/CP. Żyjesz złudzeniami, zrób speedtest teraz. No i poczytaj na forum. W necie aż grzmi o tym Power LTE bez limitu ale z limitem. Nawet jak masz 0,5Mb/s to i tak wywiązują się z umowy masz wszak do 20Mb/s. Nic im nie zrobisz. Jedyny ratunek to UKE i UOKiK.
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

Nie wiem co oznaczją ostatnie skróty które zastosowałeś.
//Edit
Speedtest teraz u sąsiada(bo jestem w pracy to 10MB/s)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

No to niech sąsiad się cieszy. To i tak niezły wynik. Klienci CP na reklamację dotyczącą nakładanych na nich lejków dostają tak jak jeden z użytkowników następującą odpowiedź cytat:"Taką odpowiedź dostałem od Polsatu na złożoną reklamację.
Uprzejmie informujemy, że posiada Pan założoną blokadę FUP (FAIR-USAGE-POLICY), która ma za zadanie chronić Klientów korzystających z Internetu w mniej intensywny sposób. Chcemy umożliwić wszystkim Abonentom ciągłość dostępu do sieci. Pojemność sieci radiowej jest ograniczona. Duża liczba użytkowników stale podpiętych do danego sektora i przesyłających bardzo duże ilości danych może spowodować, że kolejny użytkownik, który będzie próbował skorzystać z usługi, nie będzie miał takiej możliwości. Cyfrowy Polsat chce zapewnić wszystkim swoim Klientom dostęp do usługi.

Podkreślamy, iż zgodnie z Regulaminem Promocji „Internet Power LTE" §3 pkt4: "W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP możliwość czasowej zmiany parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji danych do poziomu określonego w Cenniku, z zachowaniem kolejności określonej dla klas, o których mowa w ust. 3 powyżej." Jak widać nie ma jasno określonego limitu / po którym zadziała FUP. To zależy od widzi mi się CP/Plusa. Jeśli to nie lejek a w godzinach wieczornych macie niski transfer to i tak nic nie poradzisz. Na przeciążone BTS-y nie ma rady. Antena, nowy router nic nie zmienią.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

mrtur pisze:Czy faktycznie to rozwiązanie wyeleminuje mi te spadki transferu w godzinach wieczornych?
Nie.
mrtur pisze: Co w tedy z nadawaniem wifi w domu?
A co ma być, wiele współczesnych routerów ma anteny wewnętrzne do WiFi.
Nie pomagam na PW!
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

No nic, dzięki za info. Około 16 mierzyłem w domu i też dycha ale jak wyjeżdżałem około 18.30 już spadło do 2Mb/s.

wojteks
A to ma być,że nie wiedziałem to zapytałem. Widocznie nie jestem współczesny ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6515
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: onken »

Oto co mi odpisali na reklamacje lejka 5/2 w Polsacie....

Kod: Zaznacz cały

Szanowny Panie

W odpowiedzi na otrzymane zgłoszenie dotyczące zmiany prędkości transmisji danych uprzejmie informujemy, że zgodnie pkt 16 i 17 Regulaminu Promocji, który został dołączony do Umowy, Cyfrowy Polsat zastrzega sobie możliwość czasowej zmiany parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji danych do poziomu określonego w Cenniku z zachowaniem podziału na klasy serwisu wymienione w niniejszym Regulaminie.
W tym miejscu należy zaznaczyć, że takie działanie ma na celu wyeliminowanie nadużyć i umożliwienie wszystkim Abonentom ciągłości dostępu do sieci. Cyfrowy Polsat dokłada wszelkich starań żeby zapewnić każdemu Abonentowi możliwość korzystania z usługi niezależnie od obciążenia
sieci, które spowodowane jest przesyłaniem i pobieraniem znacznych ilości danych przez innych użytkowników sieci. Biorąc pod uwagę powyższe wyjaśnienia oraz na podstawie Regulaminu świadczenia usługi telekomunikacyjnej dostępu do Internetu przez Cyfrowy Polsat S.A., ustawy z dnia
16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800 z późn. zm., dalej ,,Prawo telekomunikacyjne”) oraz rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 24 lutego 2014 r. w sprawie reklamacji usługi telekomunikacyjnej (Dz. U. 2014, poz. 284), reklamacja nie może zostać uznana.
Udzielenie przez Cyfrowy Polsat niniejszej odpowiedzi wyczerpuje drogę postępowania reklamacyjnego. W tej sytuacji przysługuje prawo dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym oraz, w przypadku Konsumentów, w postępowaniu mediacyjnym i przed sądami polubownymi, o których mowa w art. 109 i 110 Prawa telekomunikacyjnego. 

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

Tak informacyjnie
matek451 pisze:Stosują lejki dla użytkowników
Zarejestrowalismy się w ICOK (ja i sąsiad) i potwierdzamy,że wykorzystaliśmy przysługujący transfer.
Sąsiad zadzownił z pretensjami do CP i miła pani dokładnie zacytowała mu podobny tekst jaki tutaj podajecie.
Od 12 b/m nastąpi nowe naliczenie i sprawdzimy czy nagle net przyspieszy ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6515
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: onken »

Tyle że w moim wypadku mam najdroższą opcję i żadnego podziału na klasy nie miałem. Od razu miałem przycięte na 5/2 . Wydaje mi się że w moim przypadku powinno być na początek 20/10, 10/5 i dopiero później to co dostałem.....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

Na to pewnie i CP by miał też odpowiedź. Jeszcze jeden fajny zapis w ich umowie
8. W przypadku podjęcia środków, o których mowa §17 ust. 7, Cyfrowy Polsat nie odpowiada za niewykonanie
lub nienależyte wykonanie Usług  w zakresie wynikającym z podjętych środków. 
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6515
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: onken »

Właśnie dostałem odpowiedź której nie rozumiem ;)

( na moje zarzuty na temat prędkości )

Kod: Zaznacz cały

Szanowny Panie

Uprzejmie informujemy, że zachowany jest podział na klasy serwisu wymienione w Regulaminie. W przypadku przeciążenia sieci Abonent korzystający z najwyższego Cyklicznego pakietu danych ma pierwszeństwo dostępu do sieci przed Abonentem korzystającym z klasy przypisanej do niższego Cyklicznego pakietu danych.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
mrtur
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-10-06, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: mrtur »

To strach pomyśleć jaką ma prędkość ten z ostatniej klasy....
Choć stawiam tylko na bełkot CP a tną równo.
Rekord sąsiada w pomiarze transferu wieczorem to 0,08 MB/s a mój 0,25 Mb/s.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: atento »

Na wstępie tego tematu pisałem, że poprosiłem o specyfikację techniczną w firmie tego cudak od cyfrowego polsatu. Niestety zostałem olany na maila nie odpisali a telefonów firma nie odbiera :)
Mr_Dried
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-10-18, 15:23
Lokalizacja: Niemcz

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Mr_Dried »

Nie wiem czemu wszyscy są i tak źle nastawieni do Cyfrowego Polsatu i ich internetu.

Posiadam internet domowy od CP (Odu/Idu) w ofercie 25GB za 70 zł i powiem tak.
Jest za*****ty. Mieszkam pod Bydgoszczą w odleglosci 1.5 km od nadajnika (widzę go ze swojego pokoju). Ping na poziomie 50-60. Prędkość od 20 do 30 Mb/s ...pod wieczor potrafi zwolnic do 15 Mb/s. Pobralem juz ponad 100 GB a predkosc utrzymuje sie na poziomie 18-19 Mb/s. Korzystam z niego od miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Ci ktorzy pisza o nim zle chyba go nie testowali.
Oczywiście polecam go innym nie majacym dostepu do internetu po kablu. :ok: :ok: :ok:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Jak naprawdę działa internet "bez limitu" Power LTE najlepiej poczytać na 440 stronach http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=14191. Regulaminy Plusa/CP są tak skonstruowane, że w każdej chwili możesz się spodziewać lejka 5 czy 0,5 Mb/s a nawet 32kb/s i nic z tym nie zrobisz. Plus/CP kształtuje twój limit wg. ich FUP. czyli własnego widzi mi się .Ci, którzy wypowiadają się na w/w forum też byli przez 1-2 m-ce zadowoleni. To normalna procedura w tej sieci, z każdym miesiącem jest gorzej. Poczekaj trochę to i ciebie dopadnie FUP. Nie chwal dnia przed zachodem słońca. O poziomie obsługi BOK Plusa czy CP nawet nie warto pisać. Kto miał do czynienia wie o czym piszę. Sam mam CP do końca roku i nie zamierzam przedłużać tego badziewia. Korzystam teraz z RBM na kartę z nielimitowanym internetem LTE za darmo do końca 2014. W porównaniu do CP to kosmos.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: wojteks »

Mr_Dried pisze: Korzystam z niego od miesiąca
Czyli bardzo krótko.
Mr_Dried pisze:Ping na poziomie 50-60.
Coś dużo jak na LTE.
Nie pomagam na PW!
Mr_Dried
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-10-18, 15:23
Lokalizacja: Niemcz

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Mr_Dried »

matek451 pisze:Jak naprawdę działa internet "bez limitu" Power LTE prędkości poczytać na 440 stronach http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=14191. Regulaminy Plusa/CP są tak skonstruowane, że w każdej chwili możesz się spodziewać lejka 5 czy 0,5 Mb/s a nawet 32kb/s i nic z tym nie zrobisz. Plus/CP kształtuje twój limit wg. ich FUP. czyli własnego widzi mi się .Ci, którzy wypowiadają się na w/w forum też byli przez 1-2 m-ce zadowoleni. To normalna procedura w tej sieci, z każdym miesiącem jest gorzej. Poczekaj trochę to i ciebie dopadnie FUP. Nie chwal dnia przed zachodem słońca. O poziomie obsługi BOK Plusa czy CP nawet nie warto pisać. Kto miał do czynienia wie o czym piszę. Sam mam CP do końca roku i nie zamierzam przedłużać tego badziewia. Korzystam teraz z RBM na kartę z nielimitowanym internetem LTE za darmo do końca 2014. W porównaniu do CP to kosmos.
Nie wydaje mi sie. Ten lejek to jest wlasnie to ograniczenie do10 albo 20 Mb/s...tak mi sie zdaje przynajmniej.
Ktos juz na tym forum pisal o ich regulaminach a takze o priorytetach predkosci. Nie wiem ...na razie jest ok...mam nadzieje ze sie to nie zmieni bo na razie jestem bardzo zadowolony. ;)

Btw ostatnio przez godzinę prędkość utrzymywala sie na poziomie 0.5 - 3 Mb/s....dziwne. :/
[ Dodano: 2014-10-18, 19:14 ]
wojteks pisze:Czyli bardzo krótko.

Wystarczajaco dlugo by nabic sporo GB i nie poniesc konsekwencji w formie "lejków".
A co do pingu to nie wiem co myśleć. ..faktycznie troche wysoki (spodziewałem sie bardziej około 30)
Ale to mi nie przeszkadza. :]

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-10-18, 19:35 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-10-18, 18:35 przez Mr_Dried, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

Wygląda na to że nie zajrzałeś na forum Plusa, tam na 440 stronach możesz poczytać jak naprawdę wyglądają lejki na Power LTE. To w tej chwili najgorętszy temat dotyczący operatorów internetu mobilnego. mnóstwo reklamacji. Zgłoszone do UKE i UOKiK. Tu dziś też pojawił się użytkownik CP, który dostał lejek 32kb/s po pobraniu 95GB. Pożyjemy zobaczymy. Zajrzyj na fora , FB to poznasz prawdę o tym "nielimitowanym internecie". W Power LTE nie ma limitów pobierania ale jest limit prędkości, którym steruje FUP, pobierzesz wg niego za dużo i ciach. Przy 0,5Mb/s na LTE naprawdę można poszaleć :D a 32kb/s to de facto odcięcie.
Mr_Dried
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-10-18, 15:23
Lokalizacja: Niemcz

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Mr_Dried »

matek451 pisze:Wygląda na to że nie zajrzałeś na forum Plusa, tam na 440 stronach możesz poczytać jak naprawdę wyglądają lejki na Power LTE. To w tej chwili najgorętszy temat dotyczący operatorów internetu mobilnego. mnóstwo reklamacji. Zgłoszone do UKE i UOKiK. Tu dziś też pojawił się użytkownik CP, który dostał lejek 32kb/s po pobraniu 95GB. Pożyjemy zobaczymy. Zajrzyj na fora , FB to poznasz prawdę o tym "nielimitowanym internecie". W Power LTE nie ma limitów pobierania ale jest limit prędkości, którym steruje FUP, pobierzesz wg niego za dużo i ciach. Przy 0,5Mb/s na LTE naprawdę można poszaleć :D a 32kb/s to de facto odcięcie.
Dobra a mozna gdzies sprawdzic kiedy i na jakiej granicy GB ten FUP moze ci zmniejszyc prędkość ?
I czy dobrze rozumiem jezeli mi juz zmniejszy ta predkosc to w nastepnym miesiacu bede mial juz normalnie ???
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6515
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: onken »

Nie ma zasady, u jednych po 30 GB, u innych po 100 GB, u innych jeszcze po 200....

Chyba to sporo zależy od obciążenia danego BTSa, ja mam jak na razie 95 GB i żadnego FUPa

W poprzednich miesiącach miałem po 275 GB, po 170 GB....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: matek451 »

I to jest właśnie główny problem tej oferty. Nikt nic nie wie. Nawet ci co płacą najwyższy abonament nie mają żadnej gwarancji. FUP jest wszechwładny, żadnych jasnych zasad. Prędkość jest zmniejszana stopniowo wraz ze zużyciem danych i ciach jak u użytkownika @Puma 1995 http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=41222&start=15 Od nowego okresu rozliczeniowego jest normalnie do czasu kolejnego FUP-a :(
Mr_Dried
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-10-18, 15:23
Lokalizacja: Niemcz

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Mr_Dried »

Dobra dzięki... z tego co napisales o tym obciazeniu to wnioskuje ze szansa ze FUP wkroczy jest minimalna bo tam gdzie mieszkam to z jednej strony jest duzy las a z drugiej mam mala wioske i malo domow pobudowanych w promieniu 10 km. A mam niedaleko 3 BTSy wiec nie powinno byc duzego obciazenia ... Tylko sie modlic pozostaje. :)
Nieczytelny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-19, 09:48
Lokalizacja: SCI

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Nieczytelny »

Widzę, że wątek zaczyna odchodzić od tematu....
Wracając do sedna czyli zestawu IDU-ODU - nie ma co dyskutować czy to jest rozwiązanie optymalne (nie jest), ale spełnia swoją funkcję jako coś co ma zastąpić Noestradę - no przynajmniej u mnie się sprawdziło. Przesiadka z <10 na te 15-20Mbs du..y nie urywa, ale spełnia oczekiwania.
Ale do rzeczy! Wątek ma dotyczyć samego urządzenia. Czy myślał ktoś o jego modyfikacji? Wygląda na to że było by o wiele lepiej gdyby była tam antena panelowa a nie jakiś "coś". Foto znalazłem na OLX. A gdyby podłączyć tam normalny panel na 1800MHz to pewnie byłoby dużo stabilniej..
Xil
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2015-01-28, 10:56
Lokalizacja: Rudna

Re: Modem ODU-100 Cyfrowy Polsat

Post autor: Xil »

Witam,

też zamierzam/zamierzałem kupić ten zestaw ale po przeczytaniu Waszych opinii zaczynam się nad tym mocno zastanawiać... Chciałem zapytać o alternatywę, którą sugerujecie czyli zestaw B593s-22 z anteną DUAL LTE. Zamiana ODU na ten zestaw to tylko zmiana sprzętu ale nadal muszę mieć kartę od jakiegoś operatora (np. PC/PLUS), który będzie miał limit tak ?
ODPOWIEDZ