WiMax w nowych lokalizacjach ?

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu WiMax z firmy Netia, T-Mobile (Era) (Polska Telefonia Cyfrowa).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: faridrox »

tak mam ale jest on ode mnie o 12 km poza tym jest juz zawalony userami i po 20 pingi oscyluja w okolicach 150 w dodatku gubię pakiety. A na to wszystko gowniany snr :/
Gdyby cos w wielkopolsce sie wybudowało...

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-03-28, 22:12 ]
Proponuję usunąć słowo na "g".
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

faridrox pisze:tak mam ale jest on ode mnie o 12 km poza tym jest juz zawalony userami i po 20 pingi oscyluja w okolicach 150 w dodatku gubię pakiety. A na to wszystko gowniany snr :/
Gdyby cos w wielkopolsce sie wybudowało...

Jakie masz modulacje i SNR?

I przede wszystkim jakie lacze, a jak sie juz tak pytam to powiedz mi na jaka BS jestes zwizowany.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: faridrox »

snr mam miedzy 21-23 , jestes na nadajniku na akademi ekonomicznej. modulacji Ci nie podam w tej chwili ale jesli sie nie myle to chyba jest 64 3\4

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-03-28, 23:20 ]
A co z moją uwagą ?
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

faridrox pisze:snr mam miedzy 21-23 , jestes na nadajniku na akademi ekonomicznej. modulacji Ci nie podam w tej chwili ale jesli sie nie myle to chyba jest 64 3\4
SNR powyzej 20 jest wartoscia dopuszczalna... nie ma co oczekiwac cudow po odleglosci 12 km, tym bardziej w NLOS. Jesli chodzi o modulacje to QAM64 3/4 jest najwyzsza modulacja.

Jesli chodzi o straty w pingach to moga sie zdazac niestety, ale tym bym sie nie przejmowal jesli nie sa to straty powiedzmy powyzej 2 - 3%, oczywiscie probka powinna byc dosc duza (i nie w momencie kiedy sciagasz np. z torrentow), a nie wyslane 4 pingi do np. naszej klasy.

Sprawdz komputer pod katem wirusow i innych zlosliwych aplikacji, warto tez przestawic karte na 10FD (pomoze przy ewentualnych "drobnych" problemach z kablem eth).

Sprawdz netstat -e, zobacz czy nie masz wiecej wyslanych od odebranych, chyba, ze masz serwer www albo aplikacji na tym komputerze ;-0

Powiedz mi jeszcze jaka masz wartosc RSSI (uprzedze ewentualne pytanie jest to wskaznik mocny nie jakosci sygnalu) dla uplinku.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
wertep
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-02, 08:49
Lokalizacja: Przasnysz

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: wertep »

Czy szykuje sie budowa nadajnika w oklicach Przasnysza (mazowieckie). A tak przy okazji posiadacze wimaxa moglibyscie przedstawic swoje wyniki na www.speedtest.net ?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Jo_gurt »

Moj wynik jest w Hyde-parku w odpowiednim watku
modrzew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-03-21, 18:29
Lokalizacja: legionowo

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: modrzew »

W końcu mam podłączony wimax i nie trwało to długo bo 1 tydzień od zamówienia odległość od anteny 1570m,jestem zadowolony :ok: a to mój wynik

Obrazek

Nowy nadajnik Legionowo Ul.Olszankowa.
Awatar użytkownika
marus81
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-03-12, 13:18
Lokalizacja: mazowieckie

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: marus81 »

dobra wiadomość ;) http://www.telix.pl/artykul/netia-buduj ... 21953.html :ok:
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Khalbar »

dacula pisze:
modrzew pisze:Za niewielką różnicą ceny łącze cztery razy szybsze.
Slusznie, Legionow to nowa BS, bedziesz mial tez dzieki temu gwarancje, ze nie bedzie na niej overbookingu przez dlugi czas. Okolice Warszawy sa naladowane masa stacji bazowych, dzieki czemu klienci maja praktycznie pewnosc dobrych transferow.
jednak ta masa stacji nie wystarcza do kololic północno wschodniej warszawy np wołominu kobyłki itp


i z tego co wiem nie zapowiada się na szybki rozwój w te strone :
Awatar użytkownika
emulator
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-11, 20:46
Lokalizacja: Irkuck

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: emulator »

@modrzew internet zamawiales przes stronke czy za posrednictwem przedstawiciela w Legionowie?
<podpis usunięty przez administratora>
modrzew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-03-21, 18:29
Lokalizacja: legionowo

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: modrzew »

Internet zamiawiałem telefonicznie zadzwiniłem w sobote do netii na infolinie,a w nastepny poniedziałek miałem już podłączony.może to zasługa tego że to nowy nadajnik i zależy im na szybkim zwrocie inwestycji. :gwiazdki: ,<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font>,nie którzy mówią że drogo ale biorąc pod uwage że nie muszę płacić dodatkowo za telefon (utrzymanie linni)to wcale nie jest tak drogo np neostrada 2mb+telefon to wyjdzie tyle samo.
Awatar użytkownika
emulator
Stały użytkownik forum
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-11, 20:46
Lokalizacja: Irkuck

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: emulator »

@dacula czy istnieje oficjalny(badz nieoficjalny) ogolnodostepny spis BS-ow Netii wraz z ich dokladna lokalizacja?
<podpis usunięty przez administratora>
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

emulator pisze:@dacula czy istnieje oficjalny(badz nieoficjalny) ogolnodostepny spis BS-ow Netii wraz z ich dokladna lokalizacja?

Tego nie wiem, na stronie Netii jest mapa.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Paweł »

dacula , jak to jest ?
wysłałem zapytanie do któregoś użytkownika forum (okazało się że pracownika Netii )
z resztą sam sie reklamował że pomoże w sprawdzeniu dostępności
odpowiedź była:

W promieniu dziesięciu kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania znajdują się cztery nadajniki WiMAX, z czego trzy mają jeszcze możliwość podłączenia nowych użytkowików. Znajdują się one odpowiednio 3263, 6388 oraz 9684 metrów od Twojego domu. Niestety, na żadnym z nich nie został zmierzony sygnał do Twojego domu (co jest niezbędne do wystawienia umowy), jednak doświadczenie mi podpowiada że w wypadku takiej ilości wolnych nadajników znajdujących się tak blisko Twojego miejsca zamieszkania, nie będzie żadnych problemów ze świadczeniem usługi.

Jeśli jest Pan wstępnie zainteresowany ofertą WiMAX mogę zlecić oddziałowi terenowemu sprawdzenie dostępności usługi w Pana miejscu zamieszkania. Naturalnie samo sprawdzenie dostępności do niczego nie zobowiązuje. Po sprawdzeniu dostępności będę mógł również pomóc w szybkim załatwieniu wszystkich formalności, w tym wysłaniu umowy.

Napisałem ok poprosze

potem:
zleciłem sprawdzenie dostępności. WiMAX.
Numer zadania: ZD04838420
Odpowiedzi myślę że można się spodziewać w okresie maksymalnie dwóch tygodni.

Informuję również, że ostatnie zlecenie sprawdzenia dostępności przypisane do Pana konta jest wystawione z datą 11 listopada 2007.


i na tym koniec
po miesiącu pismo:Brak możliwości technicznych...............?
nikt sie nie kontaktował ze mną w celu sprawdzenie sygnału :gwiazdki:

jeszcze wielokrotnie pisałem do tego użytkownika ale już nie był tak miły żeby odpowiedzieć

rozumiesz coś z tego?
modrzew
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-03-21, 18:29
Lokalizacja: legionowo

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: modrzew »

Ja bym zrobił to tak ,porostu podpisałbym z nimi umowę przez strone internetową i wtedy muszą do ciebie przyjechać na montaz jak nie będzie warunków to automatycznie umowa nie ważna i tyle nie czekałbym na sprawdzanie ,u mnie była podobna sytuacja jak zadzwoniłem do netii to mi powiedzieli ze nie ma mozliwości ,a póżniej zadzwoniłem jeszcze raz i powiedziałem że możliwość jest bo sąsiad obok ma i tyle nie mieli wyboru tylko musieli przyjechać.
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: faridrox »

dacula pisze:
faridrox pisze:snr mam miedzy 21-23 , jestes na nadajniku na akademi ekonomicznej. modulacji Ci nie podam w tej chwili ale jesli sie nie myle to chyba jest 64 3\4
SNR powyzej 20 jest wartoscia dopuszczalna... nie ma co oczekiwac cudow po odleglosci 12 km, tym bardziej w NLOS. Jesli chodzi o modulacje to QAM64 3/4 jest najwyzsza modulacja.

Jesli chodzi o straty w pingach to moga sie zdazac niestety, ale tym bym sie nie przejmowal jesli nie sa to straty powiedzmy powyzej 2 - 3%, oczywiscie probka powinna byc dosc duza (i nie w momencie kiedy sciagasz np. z torrentow), a nie wyslane 4 pingi do np. naszej klasy.

Sprawdz komputer pod katem wirusow i innych zlosliwych aplikacji, warto tez przestawic karte na 10FD (pomoze przy ewentualnych "drobnych" problemach z kablem eth).

Sprawdz netstat -e, zobacz czy nie masz wiecej wyslanych od odebranych, chyba, ze masz serwer www albo aplikacji na tym komputerze ;-0

Powiedz mi jeszcze jaka masz wartosc RSSI (uprzedze ewentualne pytanie jest to wskaznik mocny nie jakosci sygnalu) dla uplinku.
Obrazek
tak to wygada :)
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Paweł »

modrzew ja z nimi umowe podpisywałem już dwa razy
i nikt sie nie pojawił
pomimo zapewnień że jestem w zasięgu
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

Paweł, wartosci, ktore odczytal handlowiec Netii pewnie pochodza z ich systemu GIS (odsylam do wiki, jesli ktos nie wie co to jest). Byc moze wg. owego systemu jestes w zasiegu trzech stacji bazowych, jednak ow system bierze pod uwage tylko teoretyczna mozliwosci techniczna, np. wprowadzono do niego z gory jakies wartosci hipotetyczne, ktore zapewniaja dopuszczalny poziom sygnalu), jednak trzeba wziac pod uwage tez rzeczywiste warunki uksztaltowania terenu i przeszkody terenowe. Byc moze w Twojej okolicy, byl juz robiony pomiar dla kogos innego i wykazal BMT.


Do osoby, ktora zamiescila "screen z anteny", jesli masz lacze 2 mbity, mozesz miec problem z osiaganiem , takiej predkosci, krotkomowiac (i oglednie) w qam16 moga sie nie zmiescic na takiej odleglosci te 2 mibty ;)
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Paweł »

dacula pisze:Paweł, Byc moze w Twojej okolicy, byl juz robiony pomiar dla kogos innego i wykazal BMT.

właśnie od handlowca Netii dowiedziałem się że tego pomiaru nie było , więc nie wiem czym sie kierują lenistwem?
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

Paweł pisze:
dacula pisze:Paweł, Byc moze w Twojej okolicy, byl juz robiony pomiar dla kogos innego i wykazal BMT.

właśnie od handlowca Netii dowiedziałem się że tego pomiaru nie było , więc nie wiem czym sie kierują lenistwem?
Wobec nikogo nie chce byc niemily, ale wiesz jak to jest z handloidami... oni maja swoje targety i tylko na nie patrza. To pewnie nawet nie jest pracownik Netii tylko jakis przedstawiciel, ktory stuka umowy i ma za to prowizje. Na dodatek pewnie tez nie ma pojecia o samej technologii, przykre, ale prawdziwe.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Alcek
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2008-04-14, 13:31
Lokalizacja: Małopolska

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Alcek »

TO zależy od tego, czy prowizja jest od aktywacji, czy od zamówienia.
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

Alcek pisze:TO zależy od tego, czy prowizja jest od aktywacji, czy od zamówienia.
Tego nie wiem bo nie mam nic wspolnego z handlowcami Netii.
Dzis za to odechcialo mi sie wszelkiej wspolpracy z Orange.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: faridrox »

Dracula masz moze jaki zarys info czy kiedykolwiek przyspieszy wimax?
Pytam dlatego ze upc dsl i era maja teraz tak konkurencyje promocje ze moze i wimax toc sie ruszy.
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

faridrox pisze:Dracula masz moze jaki zarys info czy kiedykolwiek przyspieszy wimax?
Pytam dlatego ze upc dsl i era maja teraz tak konkurencyje promocje ze moze i wimax toc sie ruszy.
W przypadku tego rozwiazania technologicznego nie ma takiej opcji.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
faridrox
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 157
Rejestracja: 2008-02-08, 23:18
Lokalizacja: poz

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: faridrox »

jak moze nie byc ?
Niby wimax ma max transfer 75 mb/s rozumiem ze to tylko wartość laboratoryjna ale chyba 3 lub 4 mb by wycisnęli ?
Oj coraz bardziej irytuje mnie ten internet patrząc na ofertę konkurencji.
Jest taka mozliwosci by z wimax 2 mb przejsc na netie bsa 2 mb po kablu ?
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

faridrox pisze:jak moze nie byc ?
Niby wimax ma max transfer 75 mb/s rozumiem ze to tylko wartość laboratoryjna ale chyba 3 lub 4 mb by wycisnęli ?
Oj coraz bardziej irytuje mnie ten internet patrząc na ofertę konkurencji.
Jest taka mozliwosci by z wimax 2 mb przejsc na netie bsa 2 mb po kablu ?
Moze nie byc... prosta sprawa, poczytaj sobie o sprzecie Alvariona (18 Mb/s w warstwie IP per sektor). Prosta sprawa, zeby swiadczyc uslugi na wysokim poziomie nie mozna przesadzac.


Jesli chodzi o BSA to musisz rozmawiac z infoNetia, w przypadku BSA mozesz miec 6 mbitow.
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Alcek
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2008-04-14, 13:31
Lokalizacja: Małopolska

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Alcek »

Teoretycznie, jeśli będą możliwości techniczne. Najczęściej to max 1Mb. BSA to działa na podstawie umów Netii z TP negocjowanych przy udziale UKE, WiMax to jest samodzielna oferta Netii. O przejściu z WiMaxa na BSA, bez zerwania umowy i konieczności podpisania następnej, bez uderzenia Cię po kieszenie nie masz co marzyć. Jeśli masz możliwości na neta po kablu telefonicznym, to poczekaj na ofertę ery. Tam 2 Mb będziesz miał w cenie 1 Mb w Netii.
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: dacula »

Alcek, przeciez net Ery to tez BSA, wiec co to za roznica? Do samej infrastuktury jezdzi tez TP (chyba, ze ERA to juz LLU, ale raczej nie).
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Alcek
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2008-04-14, 13:31
Lokalizacja: Małopolska

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Alcek »

dacula pisze:Alcek, przeciez net Ery to tez BSA, wiec co to za roznica? Do samej infrastuktury jezdzi tez TP (chyba, ze ERA to juz LLU, ale raczej nie).
Źle mnie zrozumiałeś. Wiem, że Era domowy internet to też BSA. Dlatego jeśli ktoś ma kabel telefoniczny, to nie warto na chwilę obecną wchodzić w Wimaxa w takim kształcie cenowym, w jakim jest teraz, bo przejść płynnie z Wimaxa na BSA Netii bez dodatkowych kosztów się nie da, więc lepiej wziąć od razu 2 Mb w Erze, a jeśliby TP nie podpięła, to w ostateczności Wimaxa.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: WiMax w nowych lokalizacjach ?

Post autor: Jo_gurt »

Tylko trzeba wziac pod uwage jeszcze to, ze ADSL tez ma stosunkowo duze ograniczenia zasiegowe, wiec np wioski czy obrzeza miast nie koniecznie beda mialy techniczna mozliwosc instalacji. Ogolnie z tym tez roznie bywa.
ODPOWIEDZ