Nie wiem co mam wybrać?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rafa?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-01-18, 22:27

Nie wiem co mam wybrać?

Post autor: Rafa? »

Witam! Chciałbym się poradzić jaką mam wybrać opcję bezprzewodoego netu? Interesuje mnie opcja, żebym mógł korzystać z niego na terenie całej Polski, zarówno w samochodzie jak i w domu, żeby działał bezkolizyjnie. Wysyłanie z laptopa faxów i e-mail. Dzięki za pomoc. Dopiero raczkuje w tym temacie, więc licze na was :)
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Nie wiem co mam wybrać?

Post autor: dreamoftheviper »

Wybierz iPlusa ma najlepsza oferte na rynku za 60zl masz GPRS oraz EDGE i zasieg GPRS cala polska a EDGE wszystkie bodajrze miasta na wsiach tez czasami bywa ale EDGE ciagle sie rozgalezia i pod koniec 2006 powinien byc juz praktycznie wszedzie pozdrawiam
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Nie wiem co mam wybrać?

Post autor: Czarek88lol »

hmm... w kazdej sieci jest porownywalna cena za net:P od tego czy bedizesz zadowolony decyduje zasięg, jak daleko jestes od nadajnika:P takie jest moje zdanie;p
Gość

Re: Nie wiem co mam wybrać?

Post autor: Gość »

Raczej sie myslisz bo w Organge za 60 zl masz tylko GPRS a 120 zl bodajze trzeba zaplacic za EDGE moze sie myle ale mysle ze w tych granicach tak samo blueconnect jesli sie nie myle z EDGE 120 zl
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Nie wiem co mam wybrać?

Post autor: dreamoftheviper »

Zgadzam sie z poprzednikiem
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Nie wiem co mam wybrać?

Post autor: klisza »

Ale ja się nie zgadzam. W Orange za 60 zł również można korzystac z EDGE, jednak limit przesyłania danych to 0,5 GB a w iPlus za 60 zł aż 1 GB. Z drugiej zaś strony Orange ma o WIELE większy zasięg EDGE niż Plus. Ale za to Orange podobno zmniejsza transfery po przekroczeniu limitu a Plus (jeszcze) nie, a poza tym w Plusie przy abonamencie 60 mozna tez korzystać z UMTS i w Plusie ma on największy zasięg. W Erze natomiast najtańszy abonament to 50 zł, ale za to modemy strasznie drogie (ok. 750 zł najtańszy). Przy drozszych abonamentach oferty sa nieco bardziej zróżnicowane. Jesli chodzi o komfort to w Orange ucinają transfery do śmiesznych prędkości a w Erze podobno są problemy typu zrywanie połaczenia albo spadek transferu do 0. Na Plusa ogólnie nie narzekają. Ja sam też mam w Plusie (iPlus) i polecam wszystkim. :)
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Re: Nie wiem co mam wybrać?

Post autor: Rooney »

mam pytanko- czy zeby wykupic ten abonament za 60PLN w Orange lub Iplusa to tzreba meic w tej sieci komorke? czy to jest niezalezne - i najwazniejsze trzeba zakupic modem?i jaka jest mniej wiecej cena tego?

i czym sie rozni GPRS od EDGE
Bo 5MB miesiecznie ery na nogi nie powala i szukam alternatywy:(

Zakupuje laptopa z PCMCIA kilkuletniego i chcę podlaczyc do sieci potrzebuje na rozne wyjazdy i nie wiem co wybrac w granicy 60PLN :-/
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Nie wiem co mam wybrać?

Post autor: dreamoftheviper »

Juz odpowiadam najlepiej wybierz iPlusa placisz 60 zl abonament (nie musisz miec w tej sieci komorki) idziesz podpisujesz umowe i dostajesz karte sim wkladasz ja do telefonu i juz mozesz laczyc sie z internetem np przez komorke i kabelek (wtedy umowa na 1 rok), lub wybierajac opcje z modemem (wtedy umowa jest na 2 lata)

GPRS tym rozni sie od EDGE ze jest wolniejszy, na GPRS download osiagniesz max 7 - 8 kb/s ( to jest w granicach 50 kb/s) a w EDGE otrzymasz download (20 - ok 34 kb/s) to jest (około 170 - 220 kb/s) na tym polega róznica

jak jeszcze masz jakies pytania to pytaj śmiało. Pozdrawiam
[email protected]
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-01-22, 17:32

Re: Nie wiem co mam wybrać?

Post autor: [email protected] »

Z tego co napisaleś wnioskuję że potrzebne ci jest to sporadycznie lub okresowo. Jeśli tak to mam propozycje.
W Plusie IPlus dostępny jest także jako usługa dodatkowa. Tzn ze jesli masz telefon w plusie to dzwoniac na BOK prosisz o uruchomienie tej uslugi. Za aktywacje nic nie płacisz, za deaktywację chyba 10 zł i nie masz umowy. Jesli twój tel obsługuje GPRS lub Jego lepszy odpowiednik EDGE to wystarczy że kupisz kabel / bluetooth i odpowiednio skonfigurujesz połączenie w komputerze i masz tanio neta. Usługa kosztuje 49 + Vat na miesiąc. UWAGA Jest zapis w regulaminie że po ściągnięciu 1 GB mogą zwolnić połączenie. Na razie mi się to nie zdarzyło. :oops:
Drugie rozwiązanie to zakup SIMdata - działa podobnie do powyzego ale jest kartą prepaidową i płaci się za każdy KB ( operatorzy liczą wysłane i odebrane ) gg 5833371 :wink:
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Nie wiem co mam wybrać?

Post autor: kemott1 »

dreamoftheviper pisze: GPRS tym rozni sie od EDGE ze jest wolniejszy, na GPRS download osiagniesz max 7 - 8 kb/s ( to jest w granicach 50 kb/s) a w EDGE otrzymasz download (20 - ok 34 kb/s) to jest (około 170 - 220 kb/s) na tym polega róznica jak jeszcze masz jakies pytania to pytaj śmiało. Pozdrawiam

Coś twoje jednstki są chyba pomylone :P, a o gprs to się lepiej nie wypowiadaj na jednym poscie piszesz "max 40kb/s" a teraz jak się domyślam 7-8kB/s , puknij się w głowe , na gprs 5,4kB/s (bez dodatów typu np kompresja) to max (testowalem prawie wszytkie klasy od 8 do 10 (jesli jest niższa klasa to pewnie ma gorsze wyniki) classy a na 12 pewnie jest roznica ze wysyl i odbior jest na na poziomie, 5,4kB/s download a upload około 2,4kB/s) pozdro :)

a co mi tam na gprs osiągnełem 50kB/s i miałem to przez 1,5h, pomyślisz ściama ale nic z tego tak było, szło przez tunel kompresowany i takowy tunel mial limit na 50kB/s i tyle ciągnełem , a był to plik ISO (jakos dziwnie się dobrze kompresował i nawet działał :shock: ) screna nie mam to się nie pochwale :wink:
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Nie wiem co mam wybrać?

Post autor: dreamoftheviper »

Puknąć w głowe to Kemott1 Ty sobie możesz, to nie jest miejsce na obrażanie ludzi na jednym z postów owszem pisałem ze na GPRS klasy 8 osiągnąłem 40 kb/s w teście www.twojeip.wp.pl (nie wspominałem jaki mam dowload!!!!!!!! i to bez żadnej kompresji!!! jeśli nie wierzysz twoja sprawa.

Na nokii 6020 na IRDR w zasięgu GPRS osiągnąłem download 7 - 8 kb/s tak jak pisałem więc ja się nie myle bo pisze to co na własnym telefonie przetestowałem!!!!!!!!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie wiem co mam wybrać?

Post autor: zDaleKi »

dreamoftheviper pisze:Puknąć w głowe to Kemott1 Ty sobie możesz,
Panowie, Panowie.... spokojnie, bez emocji :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ