problem z huawei E630

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

dzikus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-01-26, 00:20
Lokalizacja: z lasu

Re: problem z huawei E630

Post autor: dzikus »

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Parę moich wątpliwości wykluczyliście. Jeszcze kilka wyników doświadczeń z tym modemem:

Pożyczyłem dziś od kolegi huawei ale zewnętrznego na usb, nie wiem dokładnie który model, ale też z oferty ery. Nie ma tam gniazda anteny zewnętrznej, ale na tej wewnętrznej, w tym samych miejscach w mieszkaniu, na moim laptoku, wykazywał max albo prawie max zasięgu i stabilne połączenie. Poza tym równie dobrze, albo nawet lepiej jako modem sprawuje się mój sony ericson k800i, z którego teraz właśnie korzystam (stabilny edge). Niestety jest mi potrzebny jako telefon :( .

Do mojego huawei 630 podłączałem także antenkę dookólną, ale efekt praktycznie minimalny z "0" na "1" i to niestabilnie. O polaryzacjach wiem - nie celuję anteną dookólną w btsa :D

Moja kierunkowa antena to atk20, sprawdzona w boju na poprzednim modemie - uszkodzenia wykluczyłem.

Po lekturze Waszych odpowiedzi poszedłem do ery z reklamacją. Acha, oczywiście w centrum miasta, gdzie jest salonik ery, mój modem działa, chociaż też nie ma maxa sygnału. Jednak reklamację zgłosiłem i zobaczymy...

Jeszcze raz dzięki, dam znać jak mnie załatwią
pozdrawiam
ODPOWIEDZ