Internet komórkowy w USA

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Internet komórkowy w USA

Post autor: ja.michal »

Chodziłem sobie po stronce ATT (kiedyś cingular) w poszukiwaniu internetu w prepaidzie bo, może w roamingu było by coś koło Wind włoskiego (ktoś pisał, że około 40gr/1MB) w roamingu.

Zajrzyjcie z ciekawości do opcji abonamentowej :)

At&t DataConnect Plans


W prepaidzie sprawa się przedstawia następująco:

Additional data $0.006/KB
Canadian Data $0.015/KB (i Meksyk po włączeniu jakiejś tam usługi)
International Data $0.02/KB

Trochę drogo jak na nasze warunki :P
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Internet komórkowy w USA

Post autor: SQ08 »

Właściwie to nie jest tak drogo, ale będąc w USA ;) to proponuję szukać darmowych punktów dostępu przez WiFi albo jak inni mówią W-LAN, na prawdę w USA jest dużo HotSpot'ów :cwaniak: . Byłem w wielu krajach, ale chyba tylko w USA widziłem tyle darmowego dostępu do internetu :)
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet komórkowy w USA

Post autor: ja.michal »

To fakt. Kiedyś na jakąś stronkę trafiłem i wyło wypisane ile jest darmowych HS w Nowym Jorku. Było grubo ponad 6000. I to w samym NY. Na polskiej stronie z hotspotami było płatnych i darmowych zdecydowanie mniej w całej polsce. :]
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet komórkowy w USA

Post autor: jakubd »

Tylko w skrócie opowiem: Wpadłem do USA na 1,5 miesiąca i potrzebowałem prepaida z internetem - ATT drogi, a znowu Tmobile nie ma oferty w ogóle (tylko flexpay, a ten drogi i skomplikowany - coś jak nasz mix, ale można bez umowy terminowej). Znowu wchodzenie w telefony innych standardów to wyrzucanie kasy w błoto. Poszedłem więc na ebay i howardforums i znalazłem: około 30 USD za kartę SIM promocyjną TMobile z internetem bez limitu, sms bez limitu, przychodzące i wychodzące 1000 (albo 5000, nie pamiętam) minut, wieczory i weekendy bez limitu. Karta traci ważność po 30 dniach, no chyba, że zapłacimy od 129 do 200 USD za kolejny miesiąc - nie opłaca się - lepiej zamówić kolejnego SIMa za 30 USD.
Całość troszkę śmierdzi (tak wnoszę z dyskusji na Howardforums), ale nie tyle, żeby to nie działało: kartę mam, aktywacja bez problemu przez IM, dane i rozmowy idą (tu gdzie jestem jest tylko EDGE, ale w większych miastach tez będę). Tymczasówka idealna - ciekawe jak długo będzie to dostępne: www.thepower2sell.com
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Internet komórkowy w USA

Post autor: kedi »

Biorąć pod uwage tą oferte 30 usd za karte sim na miesiąć bez limitu sądze że utrzyma to sie bez problemu. Wystarczy zobaczyć jak spadly cenowo oferty na internet w europie np: prepaid w holandii bez limitów tarnsferu danych 9,50 euro za 30 dni, Anglia w prepaid 1 dzień za jednego funta, lub miesięcznie 1/3 giga za odpowiednio 10 lub 15 funtów.
Wedlug mnie w stanach takie ceny to dopiero początek a nie koniec
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet komórkowy w USA

Post autor: jakubd »

Problem w tym, że w USA te 30 USD to nie jest oferta operatora, tylko efekt wygibasów jakiegoś dystrybutora. Na razie najtaniej NET można mieć za około 60-70 USD przy umowie na 2-3 lata (patrz iPhone).
scieplorek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-02-26, 23:51
Lokalizacja: piaseczno/w-wa

Re: Internet komórkowy w USA

Post autor: scieplorek »

Byłem w NY w październiku 2007 i usługa pre paid to wielka lipa kasowało za połączenia w dwie strony tzn za odebrane rozmowy i normalnie za wychodzące sieć TMobile kupiona w salonie. Jak tam widziałem to tylko propozycje abonamentowe są super wg mnie to jets jak napisał jakubd wygibasy :D
kedi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-08-31, 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Internet komórkowy w USA

Post autor: kedi »

Oczywiście że to są wybibasy. Ale tak bylo i jest wszczędzie. Chodzi o to aby oferta dotarla na początku do np: w miare ograniczonego grona, sieci gsm traktują to wtedy jako swego rodzaju testy jak przyjmie to rynek i wrazie czego żeby nie za wiele osób w to nie weszlo. Dla przykladu w Polsce licencja gprs za 60pln w 2004 roku byla dostępna tylko dla firm bo w innym przypadku gdyby to dali wszystkim chętnym to padla by sieć mino że to tylko gprs, a dzisiaj witają każdego chętnie na hsdpa.
Albo dzisiaj holenderski vodafone sprzedaje necik do komputera przez modem w róznych stawkach za kilkadziesiąt euro miesięcznie w abonamęcie. Nie przeszkadza to mu jednak sprzedawać uslugi nielimitowanego netu za 9,50 euro za 30 dni w prepaid - jedyne ograniczenie to hsdpa przycięte do 1,8Mbit.
Jeżeli w stanach jakaś sieć robi to przez jakiegoś pośrednika to też jest dla mnie normalne
ODPOWIEDZ