sprawdzanie BTS-a

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dunaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-01-11, 17:11
Lokalizacja: Sępopol

sprawdzanie BTS-a

Post autor: dunaj »

W jaki sposób sprawdzic z jakiego aktualnie korzysta się BTS-a w modemie Siemens ES75
Ostatnio zmieniony 2006-01-21, 15:00 przez dunaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: sprawdzanie BTS-a

Post autor: dreamoftheviper »

Raczej sie nie da sprawdzic jeszcze takiego czegos nie wynaleziono:( Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: sprawdzanie BTS-a w Siemens ES75

Post autor: kemott1 »

dunaj pisze:W jaki sposób sprawdzic z jakiego aktualnie korzysta się BTS-a w modemie Siemens ES75
Jeśli masz taką opcje jak wyświtelanie odpowiedzi z modemu to może się da ,ale o tym pózniej bo sam nie wiem jeszcze jak :)

Z odpowiedzi modemu mozna odczytac nazwe operatora, a o bts <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie widze zmianki, popatrze jeszcze to może coś wymysle :) .
Ostatnio zmieniony 2006-01-23, 15:44 przez kemott1, łącznie zmieniany 1 raz.
UserT

Re: sprawdzanie BTS-a

Post autor: UserT »

w HyperTerminalu za pomoca komendy at^moni.
W kolumnie cell jest nr BTSa
Gość

Re: sprawdzanie BTS-a

Post autor: Gość »

UserT pisze:w HyperTerminalu za pomoca komendy at^moni.
W kolumnie cell jest nr BTSa
a w kolumnie LAC jest nazwa województwa, w kodzie 16-kowym, trzeba zmienić na 10-tny i luknac na tabele bts-ów. :)
Gość

Re: sprawdzanie BTS-a

Post autor: Gość »

Anonymous pisze:
UserT pisze:w HyperTerminalu za pomoca komendy at^moni.
W kolumnie cell jest nr BTSa
a w kolumnie LAC jest nazwa województwa, w kodzie 16-kowym, trzeba zmienić na 10-tny i luknac na tabele bts-ów. :)
a co do cell-a to trzeba tez na 10-tny zmienić i zabrać ostatnio liczbe by powstała nam liczba 4 cyfrowa i mamy bts z którym się łaczymy.,a ta ostatnia liczba to numer CID z którym jesteśmy połącznie (chyba :) )

Przykład:
"at^moni

Serving Cell I Dedicated channel
chann rs dBm MCC MNC LAC cell ...
121 26 -84 260 03 7D00 9117 ... "


Zmieniamy LAC na 10-tny kod i mamy 32000 to jest województwo warmińsko-mazurskie.a jak zmienimy na cell na 10-tny to mamy 37143 (3714 to BTS ID a 3 to CID 3) i mamy miejscowosc ORACZE i znimi się łącze :) powodzonka
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: sprawdzanie BTS-a

Post autor: kemott1 »

kurcze znowu zapomniałem się zalogowac ;/,a z tym CID-em nie jestem pewien ale pózniej jak coś to napisze :) a z LAC-em to jednak nie województwo ;/ ale coś w podobie. :lol: a tu macie tą liste bts-ów: http://btsearch.org/btsearch.zip
Ostatnio zmieniony 2006-01-23, 17:15 przez kemott1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
zochel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-26, 15:51
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: sprawdzanie BTS-a

Post autor: zochel »

Czy mógłby ktoś z Was przygotować instrukcję krok po kroku jak to zrobić w WinXp?
Znowu tereny wiejskie są dyskryminowane i trzeba kombinować jak złapać odpowiedni nadajnik.
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: sprawdzanie BTS-a

Post autor: etranger »

Tutaj kemott1 bardzo ladnie opisal jak to zrobic :)
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
zochel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-26, 15:51
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: sprawdzanie BTS-a

Post autor: zochel »

Dziękuje. Jak się okazuje nie zawsze skuteczne jest korzystanie z opcji "szukaj"... wystarczylo przejrzeć kilkanaście wcześniejszych tematów... :oops:

Do tego topicu już zaglądałem ale nie wniósł mi nic nowego, bo hyperterminal "ginie" po zrealizowaniu pierwszej komendy. Nie pomagają także ustawienia modemu.

To pewnie wina ustawień w WinXP, ... może ktoś ma jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
etranger
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 196
Rejestracja: 2006-03-22, 22:24
Lokalizacja: Kraina Smutku

Re: sprawdzanie BTS-a

Post autor: etranger »

Napisz konkretniej w czym masz problem bo z Twych wypowiedzi raczej malo wynika.
Regards - etranger®
Awatar użytkownika
zochel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-26, 15:51
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: sprawdzanie BTS-a

Post autor: zochel »

Chcialbym za pomoca komend wymusic w modemie SE GD85 - polaczenie z nadajnikiem ktory ma edga.
W zasiegu oka - i nie tylko :) - mam nadajnik tylko z GPRS - oraz drugi ok 70 stopni z boku, nadajnik z EDGE. Odleglosc ode mnie do kazdego z nich jest zblizona i karta loguje sie ku mojemu nieszczesciu na tzm z GPRS, jak przypuszczam po stalej predkosci bliskiej 50Kb.

Szukam sposobu wymuszenia BTSa wg instrukcji znalezionych na tym forum, jednak mam problemy juz z sama konfiguracja polaczenia, a dokladniej z funkcjonowaniem Hyperterminala. Czasami przy nawiazaniu polaczenia w ogole sie nie uruchomi, a czasami tylko na jedna komende...

Czuje ze czeka mnie reinstalacja okienek :(
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zochel, łącznie zmieniany 2 razy.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: sprawdzanie BTS-a

Post autor: Ufo atakuje »

zochel pisze: Szukam sposobu wymuszenia BTSa wg instrukcji znalezionych na tym forum, jednak mam problemy juz z sama konfiguracja polaczenia, a dokladniej z funkcjonowaniem Hyperterminala. Czasami przy nawiazaniu polaczenia w ogole sie nie uruchomi, a czasami tylko na jedna komende...

Czuje ze czeka mnie reinstalacja okienek :(
Faktycznie ja też nie mogę tak korzystać zterminala pod XP według przepisu kemott (wywołanie okna terminala przed logowaniem) a pod Win 98 i ME chodzi idealnie.A tu wywala połączenie tak,że musze restartować PC. Ale można inaczej: Łączysz się normalnie zaraz rozłączasz połączenie z netem. A potem:
-->Start-->Programy-->Akcesoria-->komunikacja-->Hyperterminal.exe
Zamykasz to pierwsze okno i wpisujesz na ślepo komende ATE1 i potem co chcesz

OK
AT+CREG=2
OK
AT+CREG?
+CREG: 2,1,"2B10","2C8B"
JAk się już wcześniej zalogowałeś to AT+CPIN="xxxx" nie trzeba.

Co do wymuszenia to "Takie rzeczy to tylko w Nokii" :) W orange jak masz na innym pasmie GPRS i EDGE to w niektórych modemach można wybrać. Może kierunkowa by pomogła, tylko sprawdzić czy innego BTS nie masz za plecami. Bo faktycznie, to jest przykre taka sytuacja.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Ufo atakuje, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DJMETRIX
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 311
Rejestracja: 2007-11-04, 18:20
Lokalizacja: KŁODAWA

Re: sprawdzanie BTS-a

Post autor: DJMETRIX »

witam!
mam nokie 6230 (Orange).
chce sprawdzic z jakiego BTSa korzystam ale zaden podany sposob nie dziala.
Pozdro
Sony Vaio VPCF11ME - Alcatel One Touch Link Y858 Orange LTE
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: sprawdzanie BTS-a

Post autor: Ufo atakuje »

Na pewno działa na tym telefonie. Poszukaj tematów o obsłudze hyperterminala w FAQ.
ODPOWIEDZ