EDGE

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacek

EDGE

Post autor: Jacek »

mam internet z plusa, ale chodzi z prędkością 115,2 kb/s, od anteny mam 400m i jestem w zasięgu EDGE. Dlaczego niemożna połączyć się z większą prędkością. Mój modem to COMANDER EDGE.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: EDGE

Post autor: klisza »

Podejrzewam, że te 115,2 widnieje we wlaściwościach połaczenia internetowego. Tym nie nalezy się sugerować. Jest to teoretycznie przepustowość portu, ale faktycznie to transfer moze być o wiele wyzszy. Najlepiej ściągnąć sobie program np. netmeter, który pokazuje prędkość transferu, albo wejść na jakąś stronę, która liczy prędkosć. Spis takich stron jest na poczatku tego forum.
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: EDGE

Post autor: kemott1 »

Jacek pisze:mam internet z plusa, ale chodzi z prędkością 115,2 kb/s, od anteny mam 400m i jestem w zasięgu EDGE. Dlaczego niemożna połączyć się z większą prędkością. Mój modem to COMANDER EDGE.
Zobacz ten temat: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=4004#4004 i poszukaj tam mego postu,może pomoże to. :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez kemott1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: EDGE

Post autor: dreamoftheviper »

Musisz wziac w Panelu sterownia opcje modemu i tam w powinny byc predkosci portów spróbuj ustawić na maxa Pozdrawiam
ODPOWIEDZ