[Sferia] AnyData ADU-E100D zamiana Axesstel MV140A, ADU-530C

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

[Sferia] AnyData ADU-E100D zamiana Axesstel MV140A, ADU-530C

Post autor: al-czerniawski »

Mam ADU-E100D. Generalnie jestem z niego zadowolony ale.....
Nowsze modemy, Axesstel MV140A lub ADU-530C, działają szybciej i ponoć skuteczniej.
Sferia jest skłonna wymienić modem, jednak po warunkiem podpisania nowej umowy wg nowej, mniej korzystnej w moim odczuciu, taryfy.
Jednocześnie na rynku pojawiają się z drugiej ręki te modemy.
Teoretycznie sprawa jest prosta, ale jak przekonać Sferię ?
Czy zna ktoś jakiś sposób by nakłonić Sferię do zarejestrowania takiego modemu na swoje dotychczasowe konto?
Inne sposoby dostosowania modemu raczej nie są do wykonania. Wymagałoby to przeniesienia unikalnego softowego klucza z modemu do modemu. Lub jakiegoś przeprogramowania modemu by był rozpoznany przez system Sferii z loginem i hasłem przydzielonym do starego modemu. Takie czynności naruszyłyby jednak politykę bezpieczeństwa systemu i pewnie są nielegalne. O ile są w ogóle możliwe. Sądzę, że tylko producent ma takie możliwości.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez al-czerniawski, łącznie zmieniany 2 razy.
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: [Sferia] AnyData ADU-E100D zamiana Axesstel MV140A, ADU-530C

Post autor: al-czerniawski »

Ostatecznie udało mi się dokonać modernizacji sprzętu o jakiej wcześniej myślałem.
Zmiana nie jest zamianą wprost, ale efekt podobny. Otóż zdecydowałem się na podpisanie umowy abonenckiej na tzw. Internet Mobilny z modemem ADU-520C. Decyzję podjąłem po wcześniejszych telefonicznych konsultacjach z BOA. Konsultant, dostępny pod numerem 5555, zapewnił mnie o możliwości zamiany dotychczasowej starej taryfy XL związanej z modemem ADU-E100D na znacznie tańszą taryfę Night, który miałby być moim drugim abonamentem.
Tu muszę jednak opisać sposób w jaki można tego dokonać.
Nie zrobisz tego bezpośrednio w salonie Sferii. Próbowałem na Wileńskiej i na Dzielnej. Panienka rozłoży ręce i powie: nie ma takiej możliwości. Można taki zabieg zmiany warunków abonamentu przeprowadzić telefonicznie z BOA pod tel. 5555. Umowę do podpisu otrzymasz pocztą. Musisz jednak być cierpliwy, moja umowa wysłana 18.XI.2008r. doszła 3.XII.2008r. Akurat w dniu gdy zniecierpliwiony długim oczekiwaniem załatwiłem umowę osobiście na Dzielnej. Co wcale nie było proste i wymagało mojej determinacji i wydzwaniania z telefonu salonowej panienki na numer BOA 5555 by uzyskać sukces.
W efekcie uzyskałem nowy, naprawdę szybki i czuły modem oraz duże powiększenie limitów nocnych transferów przy nieznacznie wyższych kosztach. Zmiany powinny wejść w życie 8.XII. Mam nadzieję, że bez dalszych przygód.
ODPOWIEDZ