iplus - problem z modemem icon 225

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krystian
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-02-21, 08:33
Lokalizacja: Katowice

iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: krystian »

Witam.
Proszę o pomoc. Nie jestem w stanie nawiązać połączenia przez modem icon 225.
Ponoć problem leży w tym, że posiadam procesor 64 bitowy (według pracowników plusa).
Zna ktoś może sposób na rozwiązanie problemu?
Wyświetla mi komunikat Błąd 720.
Jeśli ktoś z was wie ak to rozwiązać to będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: Engelbert »

Jeśli instalowałeś tylko aplikację iPlus Menadżer, to na pewno nie będzie działało, bo w niej nie ma sterowników do modemów dla systemów 64-bitowych. Spróbuj z GT Connect.

GT Connect driver/application software for Windows 2000 - XP - Windows Vista (32/64-bit) version 2.3.0.630
http://www.option.com/support/globetrot ... oads.shtml

Jeśli masz już sterowniki, a dalej występuje problem, to błąd 720 wymaga resetu protokołu TCP/IP, ew. jego przeinstalowania. To znaczy, zazwyczaj tego dotyczy ;)
krystian
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-02-21, 08:33
Lokalizacja: Katowice

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: krystian »

Wielkie dzięki. :)

Dzwoniłem do Działu Wsparcia Technicznego, kilka godzin w salonie Plusa i nikt nie był w stanie mi pomóc.
Dopiero Tobie się udało :brawa:

Jeszcze raz wielkie dzięki. :super:
Jacek_mi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-03, 03:42
Lokalizacja: Bolków

iPlus

Post autor: Jacek_mi »

Też miałem problem z instalacją modemu USB Option icon 225 na Win XP. Laptop nie widział sterowników po instalacji iPlusa. Najpierw odinstalowałem wszystko, potem zainstalowałem GlobeTrotter Connect win..32/64 ze strony Option i modem ruszył. Potem po wyjęciu modemu zainstalowałem iPlusa i na iPlusie modem także działa poprawnie. Z tąd wniosek, że iPlus nie ma poprawnych sterowników do modemów pod Win XP. No cóż, Polkomtel dał plamę.
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: yagi »

Zobaczymy jak sobie Era bedzie radzic ;)

Choc na razie ten modem jest taki drogi w BC39 ze malo kto go kupi :hyhy:
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
krystian
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-02-21, 08:33
Lokalizacja: Katowice

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: krystian »

Mimo rozwiązania problemów z internetem postanowiłem opisać to w reklamacji do Plusa. Jakie było moje zdziwienie kiedy zadzwonili do mnie i zaproponowali w ramach rekompensaty miesiąc abonamentu gratis :hurra:

Teraz czekam tylko na oficjalne pismo :)
Mikazi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-11-13, 19:34

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: Mikazi »

Witam...właśnie zainstalowałem modem ICON 225...ale ikonka syngału cały czas miga(szuka sieci) .I tak już godzinę. Trochę to dziwne bo zasięg oragne jest w miejscu w którym przebywam, więc problem leży po stronie technicznej. Macie jakąs radę co z tym zrobić?Modem już zainstalowałem.

[ Dodano: 2008-11-27, 15:44 ]
a czy muszę mieć w laptopie kartę WLAN żeby korzystać z tego modemu?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: bob »

Mikazi pisze:a czy muszę mieć w laptopie kartę WLAN żeby korzystać z tego modemu?
Nie. A skąd Ci to przyszło do głowy?
Mikazi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-11-13, 19:34

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: Mikazi »

coś obiło mi się o uszy...

A modem dalej miga;/
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: bob »

Mikazi, sprawdź go na innym laptopie, żeby sprawdzić czy to nie sprzęt lub system.
Sprawdź jeszcze czy masz APN: internet
Awatar użytkownika
sluchacz.
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-11-23, 12:44
Lokalizacja: Polska

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: sluchacz. »

yagi pisze:Zobaczymy jak sobie Era bedzie radzic ;)

Choc na razie ten modem jest taki drogi w BC39 ze malo kto go kupi :hyhy:
Teraz jak podpisujesz umowę i chcesz iCON'a 225 to dostaniesz go nawet za 50 zł :] :] :] A cena bez umowy - DNO :hyhy: 560 zł :dobani: :dobani: :dobani:
:hyhy: GlobeTrotter jest the best :hyhy: (EDGE) :)
Mikazi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-11-13, 19:34

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: Mikazi »

bob pisze:Mikazi, sprawdź go na innym laptopie, żeby sprawdzić czy to nie sprzęt lub system.
Sprawdź jeszcze czy masz APN: internet
hmm gdzie dokładniej tego szukać:)?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: bob »

Mikazi pisze:gdzie dokładniej tego szukać:)?
W ustawieniach programu do łączenia z internetem. Co używasz BE?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: YaHooo »

Mikazi, a próbowaleś wkładać inna kartę SIM do modemu? Ewentualnie odwrotnie próbowałeś przekładać kartę z modemu do telefonu? Może coś nie tak z kartą.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Mikazi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-11-13, 19:34

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: Mikazi »

bob, używam programu z orange. Włączył się od razu po podłączeniu modemu przez USB.

YaHooo, sprawdzam:)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: bob »

Mikazi pisze:używam programu z orange. Włączył się od razu po podłączeniu modemu przez USB.
Niestety nie używałem takich programów od lat i nie wiem czy one mają ustawiony poprawny gotowy APN.
Mikazi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-11-13, 19:34

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: Mikazi »

Pojawia mi się komunikat:

Żaden z punktów dostępowych nie jest obecnie dostępny...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: krystianb »

Mikazi, A o pin program sie zapytał, bo mi coś sie wydaje, że modem nie zainstalował sie prawidłowo.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
sluchacz.
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-11-23, 12:44
Lokalizacja: Polska

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: sluchacz. »

:faq: Poczytaj może znajdziesz coś :) Jeżeli nie prosi o pin to jest błąd przy instalacji jak wspomniał krystianb :niepewny: :niepewny: :roll:
:hyhy: GlobeTrotter jest the best :hyhy: (EDGE) :)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: Sundance_kid »

Mikazi a co mówi kwerenda modemu?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: krystianb »

Sundance_kid Z kwerwndą będzie cieżko, 225 to czyściutki NDIS jest, modemu tam bez przeróbek nie znajdzie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: Sundance_kid »

krystianb dzięki za uwagę. Pomerdało mi się :niepewny:
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: bob »

krystianb pisze:modemu tam bez przeróbek nie znajdzie.
Wystarczy doinstalować emulator-driver modemu i będzie kwerenda. :)
kamil23701
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-27, 23:01
Lokalizacja: Olsztyn

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: kamil23701 »

Witam!
Ciekawe czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić z następującym problemem :)
Kupiłem w Orange modem USB Icon 225 z jednoczesną umową na dostęp do internetu BE. Zapewniano mnie, że modem ten działa z każdym kompem bez problemu. Tego samego dnia kupiłem nowego laptopa ASUS F5RL. System operacyjny to niestety VISTA :dobani: No i za nic w świecie nie mogę sie za jego pomocą połączyć z netem. Tzn. tylko jeżeli chodzi o EDGE Bo w 3G i 3G+ modem chodzi jak marzenie a w sieci edge nie ma szans żeby ruszył. Niestety w miejscu zamieszkania nie mam 3G :(:( Wykrywa sieć, pokazuje zasięg w EDGU (pełny) itd ale przy próbie połączenia się wywala różne błędy i w efekcie zawiesza system. Błędy te to: 720 lub 633 wyskakuje to podczas uwierzytelniania połączenia po tych błędach w ogóle traci zasięg. Modem oczywiście był sprawdzony i działa poprawnie. Na innym laptopie chodzi bez problemów i na edgu i na 3g a na ASUS F5RL za nic nie rusza :( W salonie orange stwierdzili, że nie są w stanie nic na to poradzić. Wymienili mi kartę SIM ponieważ podejrzewali, że to z nią jest coś nie tak jednakże to nic nie zmieniło. Kilkukrotna deinstalacja oprogramowania i ponowna instalacja nie pomaga. Komputer sprawdziłem w serwisie i wszystko jest z nim OK. System też był przeinstalowany i też jest OK na tyle na ile Vista może być OK. W salonie próbowali uruchomić go w oparciu o oprogramowanie producenta ale to też nic nie dało. Nie wiem już co mam robić. Może ktoś ma jakieś pomysły? Oprócz tego żebym sprzedał modem na allegro i na jego miejsce kupił inny kompatybilny z ASUS bo to już mi zaproponował Pan w salonie Orange :):) Najlepszym rozwiązaniem byłoby zerwanie umowy i podpisanie z innym operatorem przy użyciu innego modemu ale nie mogę tego zrobić bo musiałbym płacić karę. Można by pisać reklamacje do biura obsługi klienta i prosić o zgodę o unieważnienie umowy ale to może trwać miesiącami a ja nie mam na to tyle czasu. Więc efekt jest taki, że za neta muszę płacić a korzystać nie mogę :(
Zaznaczam jeszcze, że po podłączeniu do tego laptopa innego modemu pod USB również Icona net działa bez problemu i na EDGU i na 3G. To jest taki biały prostokątny modem na kablu nie pamiętam jaki to model :) Kiedyś używałem go do łączenia sie z netem na PC :) i na nim wszystko działa tylko na 225 nie chce ruszyć.
Ktoś ma jakieś konstruktywne pomysły? :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: krystianb »

Nie wiem, ja bym spróbował zrobić to sposoben "siłowym" zautualizować bios kompa jeśli jest nowszy, zainstalować viste, zainstalować GT Connect 3.0 (w razie czego trzeba zachowac sterowniki z aplikacji orange ktora jest teraz zainstalowana, są gdzieś w folderze) Podłaczyć modem z shiftem cały czas wciśnietym (w celu niedopuszczenia do uruchomienia instalatora aplikacji orage, za wszelką cene nie może to sie zainstaloawać) w razie nie wykrycia modemu przez gt connect zainstalować modem recznie z wykorzystaniem sterownikow orage) i próbować ustawień trybu modemu 2g /3g /auto. Nie daje jakiej kolwiek gwarancji że sie uda. Pozostaje tez aktualizacja firmware modemu jeśli dostępna i nie wiem co jeszcze???

A próbowałeś wyjść na zewnątrz i sie połaczyć, może dla tego modemu po prostu sygnal sieci jest za kiepski żeby sie połaczyć, te białe prostokątne wielkie pudło to jest chyba iCon 1.8 Mb/s dobra konstrukcja z poteżną anteną wewnętrzną, nie to co te pudełeczka w kształcie pendrive gdzie na przyzwoitą antene nie ma miejsca.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
kamil23701
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-27, 23:01
Lokalizacja: Olsztyn

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: kamil23701 »

BIOS jest najnowszy. Kompa kupowałem niecałe 2 tygodnie temu i wszystko było aktualizowane w serwisie tego samego dnia co go kupiłem. System również był przeinstalowany przez serwisanta. Wszystkie sterowniki również mają najnowsze dostępne wersje. Windows też jest aktualizowany i mam wgrany service pack 1. Z programem GT Connect już próbował bawić sie "fachowiec" od laptopów w salonie Orange i też nic to nie dało. Zmiana trybu 2G na 3G nic nie daje. W 3G działa ale w 2G już nie. Niestety jak już wcześniej pisałem w mojej miejscowości nie mam 3G. Sygnał sieci w budynku jest doskonały. MAX :) ten sam modem (czyli 225) na innym kompie bez problemu łączy sie nawet w piwnicy mojego budynku na EDGU. A na ASUSIE za nic w świecie nie chce. Ale dla pewności spróbowałem na zewnątrz budynku :) No i... Właśnie.... Bez zmian... :(
Tak masz racje to białe pudełko to jest Icon 1.8 Mb/s :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: YaHooo »

kamil23701 a próbowałeś podłączyć Icona 225 poprzez aktywny HUB USB? Może zwyczajnie koncentrator w laptopie nie wyrabia z zasilaniem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kamil23701
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-27, 23:01
Lokalizacja: Olsztyn

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: kamil23701 »

Nie, nie próbowałem podłączyć przez HUB USB ponieważ nie posiadam takiego urządzenia, ale przecież modem ten pracuje na bardzo małym napięciu. Zasilany jest przecież przez obwód SELV więc nie sądze aby była to wina zasilania... A poza tym przecież w 3G i 3G+ działa więc zasilanie jest OK. Tak samo diody sygnalizacyjne w modemie podczas łączenia zachowują sie tak jak powinny więc myślę, że gdyby to był problem zasilania to sam modem zachowywał by się dziwnie.
Nie wiem czy mam racje ale takie jest moje zdanie :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: YaHooo »

kamil23701 tok rozumowania masz dobry, ale modem potrafią czasem płatać figle :) Bo generalnie modem w 3g pobiera więcej mocy. Więc wydaje się, że zasilanie jest poprawne.

A zrobiłeś tak jak radził Ci krystianb z tym instalowaniem oprogramiania?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kamil23701
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-27, 23:01
Lokalizacja: Olsztyn

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: kamil23701 »

Rozwiązanie proponowane przez krystianb niestety nie pomaga. Połączyć z użyciem programu GT Connect chciał konsultant w salonie Orange ale to nic nie dało... Instalacja Visty oraz aktualizacja BIOSa nic nie zmieniła... Firmware modemu również było aktualizowane przez faceta z Orange.
Cóż chyba pozostaje mi tylko wymiana modemu na inny kompatybilny...
ODPOWIEDZ