field test + nokia 6630

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nikob
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-16, 22:56
Lokalizacja: Wo?omin

field test + nokia 6630

Post autor: nikob »

Witam,

pomimo tego, że na wyświetlaczu noki 6630 mam 3G i full zasięg to net działa mi jak na zwykłym gprs(do ok 6kB/s). Chciałem sobie wymusić BTS Który obsługuje UMTS ale po zainstalowaniu Field test, w teście 1.3 zamiast konkretnych danych cały czas pokazuje mi xxx. Proszę o radę jak zmusić ten telefon żeby w teście 1.3 zamiast xxx pokazał dane o pobliskich BTSach- ja niestety szperam po forach od dwóch dni i nie znalazłem rady jak to zrobić. ps.jeśli to ma jakieś znaczenie to tel ma simlocka na plusa

Z góry dzięki za odpowiedź
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: field test + nokia 6630

Post autor: Ufo atakuje »

Jeśli jesteś w zasięgu UMTS będziesz widział jedynie CID stacji, która cię obsługuje. Tylko w przy GSM masz dostęp do wszelkich informacji (CID-y i kanały okolicznych stacji). Jeśłi chodzi o tą prędkość, to jest to dziwne, że tylko 6Kb/s wyciągasz na UMTS i to przy pełnym zasięgu.
nikob pisze:Proszę o radę jak zmusić ten telefon żeby w teście 1.3 zamiast xxx pokazał dane o pobliskich BTSach
Przejdź do testu 81.1 i wymuś GSM. Będziesz miał pewnie nadajniki w EDGE. NA pewno będzie szybciej niż 6KB. Jeśli chcesz programowo wymuszać stacje UMTS, to ten netmonitor na to nie pozwala, podobnie jak żaden inny sprzet/program. Byc moze netmonitory w nowszych nokiach beda to potrafily, o ile w koncu beda udostepnione.
Jedyna mozliwoscia jest znalezienie miejsca, gdzie bedziesz lapal silniejszy szygnal z innej stacji. Mozesz poszukac kierujac sie testem 1.9, ktory podaje CID akualnie uzywanej stacji. Zapoznaj sie tez z mapa UKE.
nikob
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-16, 22:56
Lokalizacja: Wo?omin

Re: field test + nokia 6630

Post autor: nikob »

Dzięki za szybkie info. Faktycznie po przełączeniu na GSM widać wszystkie dane odnośnie BTSów.

Co do tych 6kB/s to faktycznie dziwna sprawa bo jak ściągam coś w telefonie przez Operę Mini to po prędkości ściągania widać że zasysa po UMTS, natomiast w komputerze tak jakby prędkość była blokowana do 56kb/s...podejrzewam ze może to przez ustawienia Bluetooth, chociaż tam już zmieniałem co się dało i już zabrakło mi pomysłów .

A co do mapy UKE, to już dwa dni temu ją przestudiowałem i wynika z niej że mam BTS UMTS jakieś 400m od domu, wiec powinoo śmigać że aż miło, ale niestety tak się nie dzieje.. :(
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: field test + nokia 6630

Post autor: Ufo atakuje »

nikob pisze:jak ściągam coś w telefonie przez Operę Mini to po prędkości ściągania widać że zasysa po UMTS, natomiast w komputerze tak jakby prędkość była blokowana do 56kb/s..
Spróbuj połączenia przez USB. Widać komputer ci spowalnia łącze musisz pokombinować.
nikob
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-16, 22:56
Lokalizacja: Wo?omin

Re: field test + nokia 6630

Post autor: nikob »

zbrakło mi pomysłów... próbowałem przez bluetooth, próbowałem przez USB i nie jestem w stanie zmusić modemu żeby działał szybciej niż 6kB/s... zaczynam myśleć że to przez Vistę...niestety chwilowo nie mam możliwości sprawdzić czy pod XP poszło by prawidłowo :/
Paweel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-03-20, 19:09
Lokalizacja: Kraków

Re: field test + nokia 6630

Post autor: Paweel »

Spróbuj może ściągnąć tylko na telefon jakiś plik ( np. MP3 ), i zobacz jaki będziesz miał transfer. Ja korzystałem z tego fona jako modem i był spoko. Też wymuszałem UMTS i wszystko działało , ale łączyłem się kablem przez PC Suite pod XP.

[ Dodano: 2008-03-20, 23:47 ]
Odnośnie wymuszenia to jutro zobaczę w którym teście jest wymuszenie, jednak w tym fonie numer BTS wpisuje sie w systemie szesnastkowym, wiec jak chcesz bts 16 to musisz wpisać 10, strasznie to jest uciążliwe, ale jak sobie rozpiszesz numeru BTS-ow na kartce to działa.
VELA
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-12, 20:00
Lokalizacja: z przed monitora

Re: field test + nokia 6630

Post autor: VELA »

nikob pisze:Witam,

pomimo tego, że na wyświetlaczu noki 6630 mam 3G i full zasięg to net działa mi jak na zwykłym gprs(do ok 6kB/s). Chciałem sobie wymusić BTS Który obsługuje UMTS ale po zainstalowaniu Field test, w teście 1.3 zamiast konkretnych danych cały czas pokazuje mi xxx. Proszę o radę jak zmusić ten telefon żeby w teście 1.3 zamiast xxx pokazał dane o pobliskich BTSach- ja niestety szperam po forach od dwóch dni i nie znalazłem rady jak to zrobić. ps.jeśli to ma jakieś znaczenie to tel ma simlocka na plusa

Z góry dzięki za odpowiedź
Kolego testy 1.xx sa do GSM, a jesli ty masz UMTS to w 81.01 wymuś wcdma, w 41.11 zobacz sobie jakie masz dostępne częstotliwości i wybierz najlepsza i wbij się na nią na 46.06 tam się wbija na częstotliwość UMTS.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: field test + nokia 6630

Post autor: Patryk »

VELA pisze:i wbij się na nią na 46.06 tam się wbija na częstotliwość UMTS.
A raczej na kod skramblujący.
Częstotliwości zwykle są te same.

Niezłe wykopaliska :]
ODPOWIEDZ