Problem z modemem Siemens es 75

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kudi

Problem z modemem Siemens es 75

Post autor: Kudi »

Proszę o pomoc.
Mam problem z modemem siemens es 75.Pomimo maksymalnego zasięgu pracuje tylko z prędkością max. 7 KB/s i pada połączenie 10-20 min.Mieszkam w Warszawie-Białołęka.Używam oprogramowania EDGESpeed ES 75.Specyfikacja ustawienia kompa jest ok.Problem zgłaszałem do działu technicznego ery i dostałem odpowiedź SMS: "że pojawiają się z tymi siemensami problemy o rozwiązaniu problemu poinformujemy w innym terminie "-mijają tygodnie i nic.Tylko nabijam im kasę dzwoniąc na BOA niby bezpłatna, ale z konsultantem już nie.Wszystko bym zrozumiał gdybym płacił 50 zł ale płacę 120 zł.
Sądzę że on chodzi na GPRS a nie na EDGE.
Może wystarczy dokupić inną mocniejszą antenę?
Proszę o porady i namiar na dobre anteny.
PS. Dwa tygodnie czekałem aż łaskawie uruchomią mi poprawnie kartę sim, moduł jest ok sprawdzony na Tanecznej w Simensie.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z modemem Siemens es 75

Post autor: Vipera »

że jest problem z tym modelem modemu, to widać po samych wypowiedziach na tym forum.
Skoro piszesz, że sam sprzęt jest OK (sprawdzony) to może też wchodzic dostęp do EDGE w Twojej lokalizacji.
Sprawdzałeś czy masz u siebie EDGE na jakimś innym sprzęcie.
Zobacz tez poziom sygnału...

No i ciesz się że nie odsyłają Cię na infolinię Blueconnecta.
W BOA połączenie z konsultantem to 1 zł nie zależnie od czasu połączenia a infolinia bije wg standardowego licznika połaczeń.

Antena na pewno nie zaszkodzi. Proponuję zerknąć na Allegro
Gość

Re: Problem z modemem Siemens es 75

Post autor: Gość »

Kudi pisze:Proszę o pomoc.
Mam problem z modemem siemens es 75.Pomimo maksymalnego zasięgu pracuje tylko z prędkością max. 7 KB/s i pada połączenie 10-20 min.Mieszkam w Warszawie-Białołęka.
Znieś modem teraz do serwisu - mają nowe oprogramowanie!
Kudi

Re: Problem z modemem Siemens es 75

Post autor: Kudi »

Dzięki z rady.
ODPOWIEDZ