Czy odpalił ktos neca e616 np. Iplus

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
macaris

Czy odpalił ktos neca e616 np. Iplus

Post autor: macaris »

Witam czy udało sie komuś odpalić iplusa na nekach konkretnie e616
xen

Re: Czy odpalił ktos neca e616 np. Iplus

Post autor: xen »

He,kupa ludzi się nad tym głowi,czy necki mogą służyć jako modemy umtsowe,ale o ile mi wiadomo jeszcze się taki nie znalazł któremu by się to udało,bardzo ciekawy temat,pozdro.
Alex

NEC 313 i 616 jako modem do 3G

Post autor: Alex »

Prowadze sledztwo w sprawie własnie NECów, Nec-i wymagaja USIMa, a takowy wydaje tylko Orange w opcji z UMTS-em. Na SIM-ach z Ery i Plusa niestety nie widzie sieci 3G i krzyczy że potzrebuje USIM-a. Nie wiem czym sie róznią SIM-y od USIM-ów, chyba tylko oprogramowaniem, a glownie pewnie jakąs blokadą czy ustawieniem. Teraz malo jaka siec wydaje USIM-y. Wczesnie wydawaly je sieci 3, ale teraz wydaja normalne (chodzi o roaming). Tak wiec USIM to jakis archaizm, zreszta serwisy jak i Ery jak i Plusa zgodnie mowią ze nie ma czegos takiego teraz jak USIM, jest po prostu odpowiednio zaprogramowany SIM do transmisji danych, a a generalnie to jest to tak zapewne, ze grupa numerów kart SIM w systemie informatycznym operatora jest widoczna jako do np. transmisji danych czy wideo. Wiec moje sdanie jest takie, ze to nie kwestia SIM czy USIM w tych NEC-ach, ale samych telefonów. Wiekszosc telefonów pochodzi wlasnie z zachodu z sieci 3 (mają nabite logo na obudowie), wiec jest dedykowane do konkretnej sieci operatora. I jestem pewny na 98% ża tak jest. Po prostu karty SIM maja unikalne numery i po prostu w Nec-ach jest jakas blokada jak znacznik ktory blokuje inne karty w systemie UMTS, ktore nie maja odpowiednich numerów. Oczywiscie polaczenia telefoniczne sa odblokowane, chodzi tylko o siec UMTS a nie GSM. Drąze temat dalej i liczylbym na pomoc i jakies pomysly. By to sprawdzic potrzebowałbym czystego "NEC"-a kupionego normalnie. Moze nalezaloby zapytac u żródła czyli u producenta.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Czy odpalił ktos neca e616 np. Iplus

Post autor: Czarek88lol »

ja mam neca e616v:p ale nie probowałem sie przez niego łaczyc:P jak ktoś chce sprobować to moge sprzedac:D pozdrawiam:D
agnyra

Re: Czy odpalił ktos neca e616 np. Iplus

Post autor: agnyra »

temat był już poruszany na tym forum, lecz napisze jeszcze raz: byłem świadkiem odpalenia NECa e228 jako modemu UMTS w Orange z ich USIMem, działały również wideorozmowy. Telefon był z austriackiej sieci "3"
ODPOWIEDZ