Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Lilith
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-04-02, 10:56
Lokalizacja: si? wzi??am? ;)

Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: Lilith »

Jak w temacie potrzebuje pomocy :)
Jestem totalnie zielona jeśli chodzi o internet bezprzewodowy...
Nie wiem, czy w dobrym miejscu robie ten wpis, ale mam nadzieje, że tak :)

Oto mój problem. Kupuje laptopa i potrzebuje do niego internet, żebym mogła podłączyć się gdziekolwiek. Założenia takie:
- ma to być internet najlepiej tylko na 3-4 miesiące (nie chcę żadnych długoterminowych umów.)
- będę go używać koło 4-6 godzin dziennie
- ma być taki, żebym bez problemu i długiego czekania mogła korzystać z przeglądarek, gg, ogólnie "surfowanie" po sieci... nie będę nic ściągać.
- ucieszyłabym sie jakby rachunek był około 100 zł miesięcznie..

Teraz pytanie: co wybrać? Domyślam sie, że jest pewnie 10 tys możliwości, ale która była by dla mnie najlepsza?

Z góry dziękuje za pomoc!

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-04-03, 07:48 ]
Dodałem do tematu: internetu do laptopa
Ostatnio zmieniony 2008-04-03, 06:47 przez Lilith, łącznie zmieniany 1 raz.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: zDaleKi »

Lilith pisze:Kupuje laptopa i potrzebuje do niego internet, żebym mogła podłączyć się gdziekolwiek
Czyli tylko internet z sieci GSM.
Lilith pisze:ma to być internet najlepiej tylko na 3-4 miesiące (nie chcę żadnych długoterminowych umów.)
1. Czyli najlepiej kupić sobie modem na wolnym rynku i do tego kartę SimData, WPmobi lub podobną przeznaczoną do transferu danych.
Lilith pisze:będę go używać koło 4-6 godzin dziennie
2. To już nie jest istotne, bo tu liczy się ilość przesłanych danych a nie czas.
Lilith pisze:ma być taki, żebym bez problemu i długiego czekania mogła korzystać z przeglądarek, gg, ogólnie "surfowanie" po sieci
3. Czyli tak jak w punkcie 1.
Lilith pisze:ucieszyłabym sie jakby rachunek był około 100 zł miesięcznie
4. Przy kartach Pre-Paid jak np. SimData, czy WPmobi będziesz miałą tylko takie płatności ile danych prześlesz, a przy tym do czego chcesz używać, myślę, że sie zmieścisz w tych 100zł spokojnie.

EDIT:
Zapoznaj się także z tematami z FAQ: > Chcę mieć internet komórkowy, co mam zrobić, co wybrać? <
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: hubert »

Koleżanko Lilith, zdecydowanie usługa typu SIMDATA będzie dla ciebie, i przy 100zł na miesiąc jakie możesz wydać będziesz mogła w miarę swobodnie sobie surfować, czatować itp. ja używałem simdaty rok temu, i za chwile wracam do niej z powrotem.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: DJ1910 »

Taniej Ci bedzie poszukac kogos na cesje na 3-4 miesiace, i jeszcze moze modem za free Ci skapnie :)

Poszukaj w dziale OGŁOSZENIA i na allegro
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: zDaleKi »

Lilith, i jak wybrałaś coś?
Tu jeszcze mam zestawienie: > Internet na kartę: iPlus SimData, Orange Free na kartę, WPmobi <

A z tym czy taniej będzie cesja na 3-4 miesiące, to można polemizować. ;) Koleżanka Lilith napisała, że:
Lilith pisze:ucieszyłabym sie jakby rachunek był około 100 zł miesięcznie
...ale sądzę, że to jest górna granica. Ciężko spekulować ile danych tam dokładnie będzie przesyłać, ale może być też tak, że zamknie się w 30zł miesięcznie (Koszt SimDaty na miesiąc). Bo z tego co widzę to net ma być jak drugi i jako do pracy tylko w terenie. A zakupiony modem można zawsze sprzedać i się zwróci. Oczywiście jeżeli koszty przewyższą najniższy abonament czyli około 50zł, to zapewne się to opłaci ale znaleźć cesję tylko na 3-4 miesiące nie jest tak łatwo (gdyż ludzie wolą już te 3 miesiące wytrzymać i mieć modem dla siebie). Większość cesji jest na rok i więcej.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Lilith
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-04-02, 10:56
Lokalizacja: si? wzi??am? ;)

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: Lilith »

Bardzo dziękuje za pomoc!! w reszcie ktoś pomógł mi nie mówiąc dziwnym "profesjonalnym" a przy okazji nie zrozumiałym dla mnie językiem :) Musiałam doczytać co to jest SimData i WPmobi ;)

Poczytałam sobie więcej z linków, które dodatkowo umieściliście i myślę, że zdecyduje sie na SimDatę.. Jeszcze mam chwilkę czasu, ale chyba przy tym pozostanę.

Widać od razu, że jesteście w tym dobrzy :) Jeszcze raz bardzo dziękuje!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: zDaleKi »

Lilith pisze:w reszcie ktoś pomógł mi nie mówiąc dziwnym "profesjonalnym" a przy okazji nie zrozumiałym dla mnie językiem
Cieszymy się bardzo :]
Lilith pisze:Poczytałam sobie więcej z linków, które dodatkowo umieściliście i myślę, że zdecyduje sie na SimDatę
Dobrze byłoby, gdybyś oszacowała ile danych tak "na oko" możesz miesięcznie przez takie łącze przesyłać. To by pomogło w oszacowaniu na ile lepsze będzie Pre-Paid a na ile abonament. Ale jak już pisałem ze świecą trzeba szukać cesji na 3 miesiące a inaczej abonament mija się z celem. A z pre-paida rezygnujesz kiedy chcesz ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: DJ1910 »

BliSki pisze:Lilith, i jak wybrałaś coś?
Tu jeszcze mam zestawienie: > Internet na kartę: iPlus SimData, Orange Free na kartę, WPmobi <

A z tym czy taniej będzie cesja na 3-4 miesiące, to można polemizować. ;) Koleżanka Lilith napisała, że:
Lilith pisze:ucieszyłabym sie jakby rachunek był około 100 zł miesięcznie
...ale sądzę, że to jest górna granica. Ciężko spekulować ile danych tam dokładnie będzie przesyłać, ale może być też tak, że zamknie się w 30zł miesięcznie (Koszt SimDaty na miesiąc). Bo z tego co widzę to net ma być jak drugi i jako do pracy tylko w terenie. A zakupiony modem można zawsze sprzedać i się zwróci. Oczywiście jeżeli koszty przewyższą najniższy abonament czyli około 50zł, to zapewne się to opłaci ale znaleźć cesję tylko na 3-4 miesiące nie jest tak łatwo (gdyż ludzie wolą już te 3 miesiące wytrzymać i mieć modem dla siebie). Większość cesji jest na rok i więcej.
wcale nie tak ciężko znaleźć cesje na tyle czasu :) nawet cesja na pol roku taniej kolezance wyjdzie, niz pitolenie sie z beznadziejną simdatą, mimo ze to potanialo, i tak ceny sa masakrycznie wysokie, i co to za komfort liczyc co chwile "na ile kB jeszcze mi jeszcze kasy na karcie"

a moze kolezanka ma telefon na abonament w plusie lub orange, i by sobie aktywowała na potrzebny czas orange free/Iplus ?:) Majac w miare dobry telefon, nawet modemu by nie trza było kupować :)

[ Komentarz dodany przez: Jaco: 2008-04-03, 12:07 ]
Upominałem Cię abyś zaczynał zdania z dużej litery i widzę że lekceważysz upomnienia moderatora. Za to możesz dostać ostrzeżenie. :cfaniak:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: Jaco »

DJ1910 pisze:wcale nie tak ciężko znaleźć cesje na tyle czasu :)
To proszę o linka z cesją na 3 miesiące, gdzie ktoś darmo daje modem. :cwaniak:
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: DJ1910 »

Jaco pisze:
DJ1910 pisze:wcale nie tak ciężko znaleźć cesje na tyle czasu :)
To proszę o linka z cesją na 3 miesiące, gdzie ktoś darmo daje modem. :cwaniak:
nie 3 ale 5 miesiecy, i pewnie koles chce tą niewielką doplate ze wzgledu na antene kierunkową ktora jest wiecej warta niż modem

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=11150

i co, nie da sie?? da sie :)

z reszta o modemie pisałe MOŻE

bez modemu i tak sie opłaca, bo do simdaty i tak by go trzeba bylo kupić i tak

30gr za 1MB, za 1zł 3MB i troszke, za 100 zl 300pare MB, a przy cesji lub aktywacji uslugi na karcie abonamentowej 1GB za max 60 zł...

Simdata/OF na karte sa tylko dobre jak ktos chce przeznaczyc na neta doslownie pare zlotych, troche sprawdzic poczte, posiedziec na gg i czasami odpalic jakas stronke, chociaz na onecie mamy cudowne reklamy w postaci filmikow ktore w pare sekund mogą skutecznie ogolocic stan konta :)

tak wiec kolezance szczerze odradzam rozwiązania pre-paid, taniej bedzie zrobic to co ja radze :) i bardziej komfortowo

ps. zauwazylem ze kolezanka jest w Playu, wiec niestety opcja aktywacji na karcie abonamentowej odpada, bo oni jeszcze tego nie oferują
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: Jaco »

DJ1910 pisze:i co, nie da sie?? da sie
A tu pisałeś
DJ1910 pisze:Taniej Ci bedzie poszukac kogos na cesje na 3-4 miesiace, i jeszcze moze modem za free Ci skapnie
a w ogłoszeniu jest modem za dopłatą i cesja na 6 miechów :cfaniak:


Ponadto już dwa razy cię upomniałem o zaczynanie zdania z dużej litery
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=81461#81461
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=81744#81744

Trzeci raz już nie będę pisał.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: zDaleKi »

DJ1910 pisze:nie 3 ale 5 miesiecy
Nie 5 a 6 miesięcy ;)
DJ1910 pisze:i co, nie da sie?? da sie :)
Nie da sie. Pisaliśmy
Jaco pisze:gdzie ktoś darmo daje modem
A tu nie masz modemu darmo, tylko bez modemu lub:
jackmarc32 pisze:Dodatkowo za niewielką dopłatą modem Sony Ericsson GC 85 EDGE z dodatkową anteną dookólną
Jak niewielką, to nie wiadomo ;)
A gdyby modem był lepszy jak w większość cesji, to zapewne ta dopłata była by już spora ;)
DJ1910 pisze:30gr za 1MB, za 1zł 3MB i troszke, za 100 zl 300pare MB, a przy cesji lub aktywacji uslugi na karcie abonamentowej 1GB za max 60 zł
Przecież pisałem powyżej, że trzeba wiedzieć ile danych będzie przesyłanych. Jeżeli to będzie służyło głównie do np. GG, to może się okazać, że 30zł starczy.
DJ1910 pisze:tak wiec kolezance szczerze odradzam rozwiązania pre-paid, taniej bedzie zrobic to co ja radze
A ja doradzam, zeby policzyła co jej się bardziej opłaca a nie odrzucam żadnego rozwiązania już na starcie.

EDIT:
Na koniec podsumowanie. Co jest lepsze, to zależy jak już pisałem dokładnie co będzie się robiło na tym łączu. Nie negujemy cesji, bo czasami może się to opłacić. Ale jeżeli ma to być na 3 góra 4 miesiące, to może jednak nie warto się pchać w abonament, bo zapłacimy jak w przypadku powyżej 6*60zł=360 a w przypadku SimDaty może to być minimum 3*30=90, różnica 270 zł. Jak już podkreślałem, to łącze z tego co widzę ma być jako dodatkowe a nie jako główne. Wiec szansa, że te 30zł/mc z SimDaty starczy jest duża.

Lilith, czekamy na Twoje zdanie :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
drogus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2007-11-30, 13:18
Lokalizacja: Pruszków

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: drogus »

Moim skromnym zdaniem pre-paid wcale taki fajny nie jest - 300mb za 100zł tak jak powyżej wyliczono. A posiadając modem (w pre-paid tak czy tak trzeba na niego wybulić) można w erze podpisać umowę na czas nieokreślony z limitem 500mb za 47 zyla:
http://www.era.pl/pl/biznes/taryfy/blue ... komputerze
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: zDaleKi »

drogus pisze:Moim skromnym zdaniem pre-paid wcale taki fajny nie jest - 300mb za 100zł
Każdy ma swoje zdanie i mam wrażenie, że cały czas rozpatrujecie to łącze jako główne łącze do domu i do tego wykorzystywane chyba do p2p??? :zdziwko:

Ja często korzystam z SimDaty a obecnie z WPmabi na różnych wyjazdach, gdzie mam dostęp tylko do takiego internetu. Przeglądam wtedy fora, www, używam komunikatorów i jakoś na karcie kasy aż tak bardzo nie ubywa. A nawet powiem, że mam taką nadwyżkę na SimDacie, że nie wiem co z nią zrobić.

Dlatego jeżeli używa się takowego łącza jako głównego, to faktycznie sens jest mały. Ale jeżeli jako drugiego, że tak to nazwę w rodzinie, to sens jest bardzo duży.

Podawałem już tu linka do tematu > Chcę mieć internet komórkowy, co mam zrobić, co wybrać? <
Tam nie bez powodu na pierwszy miejscu mamy: > Czy internet komórkowy poprzez modem lub telefon w moim przypadku ma sens? Czy warto? < - internet komórkowy na tle stałego łącza, porównanie.
Wyraźnie w tym wątku (tu) podałem kiedy moim zdaniem ma sens a kiedy nie.

A na drugim miejscu jest tam.
> internet komórkowy tylko na miesiąc - co mam wybrać? < - opis m.in Simdaty i Orange Free na kartę

Zalecam zapoznać się z tymi wątkami ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Jarek no.1

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: Jarek no.1 »

BliSki pisze:mam wrażenie, że cały czas rozpatrujecie to łącze jako główne łącze do domu
Wszystko zależy jak zwykle od kasy, mam w tej chwili dostęp do neostrady oraz netu gsm => modem bez simlocka. Właściwie który operator jest w danej chwili tym głównym zależy od obciążenia sieci, myślałem że neo będzie głównym - pomyliłem się, często jest brak połączenia. Chyba nastąpił jakiś przesyt odbiorców i nadawcy zaczynają mieć problem.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: zDaleKi »

Jarek no.1 pisze:Wszystko zależy jak zwykle od kasy
To tak jak zawsze i wszędzie ;)
Jarek no.1 pisze:Właściwie który operator jest w danej chwili tym głównym zależy od obciążenia sieci, myślałem że neo będzie głównym - pomyliłem się, często jest brak połączenia
Widać ja mam stabilniejszego ISP, bo w domu nie musze sie posiłkować innym łączem.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: DJ1910 »

Panowie, to moze zabroncie innym wypowiadac sie w takich tematach ??, bo idziecie w zaparte jakby Wasze zycie zalezało od tego czy ktoś zrobi po Waszemu...skrupulatnosc az do granic nieprzyzwoitości

Pre-paid to kompletna glupota jesli ktos chce korzystac KOMFORTOWO z internetu, to półsrodek który wcale nie jest tani, i nadaje sie na prawde tylko do meila i do gg, bo dzisiaj stronki są tak naszpikowane transferożernymi elementami ze szkoda gadać, i NAJWAZNIEJSZE wyłaczyc je albo bardzo ciezko, albo nie da sie czasami wcale (wiadomo że jedynie skutecznie mozna sie pozbyc obrazków)

Poza tym kolezanka na górze WYRAŹNIE NAPISAŁA, chce przyznaczyc na neta do 100 zł miesiecznie, wiec jak nawet ta cesja bedzie na pol roku, to 6*60=360, a jakby doładowywała pre-peida 4x100 = 400 zł (i za tą kase i tak ma smieszne ~ 1,2GB na 4 miesiace, zenada)...do tego w cesji ma szanse na modem za free, a w pre-paidzie moze zapomniec....i co, tez bylem skrupulatny i matematyka mówi ze wychodzi na moje

a z reszta wystarczy dobrze poszukac by znaleźć cesje na 4-5 miechów, w srodowej Łódzkiej Gratce 2 takie były...wiec sie DA Panie Bliski, a nie NIE DA

Jaco, wielu uzytkowników pisze tutaj zdania z małej litety i jakos ich nie upominasz, wiec prosze bez osobistych wycieczek

koncze dyskusje z pewnymi osobami na tym forum i prosze mnie nie cytować ani nie odnosic sie do moich wypowiedzi...z pewnoscia Ci o ktorych chodzi, bedą wiedzieli że to oni są adresatami mojej ogromnej PROŚBY
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: Ufo atakuje »

DJ1910 pisze:Jaco, wielu uzytkowników pisze tutaj zdania z małej litety i jakos ich nie upominasz, wiec prosze bez osobistych wycieczek

koncze dyskusje z pewnymi osobami na tym forum i prosze mnie nie cytować ani nie odnosic sie do moich wypowiedzi..
Nie ma powodu, żeby się unosić. Po prostu na tym forum przestrzegamy zasad poprawnej pisowni i od tego nie ma wyjątków. Jeśli widzisz, że ktoś inny zaczyna zdania z małej litery, pisze slangiem, lub z błędami możesz użyć funkcji zgłaszania do moderatorów (wykrzyknik w prawym górnym rogu każdego posta). Na pewno się tym zajmiemy. :cfaniak:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomocy w wyborze internetu do laptopa...

Post autor: zDaleKi »

DJ1910 pisze:Panowie, to moze zabroncie innym wypowiadac sie w takich tematach ??, bo idziecie w zaparte
Mówisz, że my idziemy zaparte, a tym samym...
DJ1910 pisze:Pre-paid to kompletna glupota jesli ktos chce korzystac KOMFORTOWO z internetu, to półsrodek który wcale nie jest tani
Ty cały czas idziesz w zaparte. Ja piszę, że wszystko zależy do czego używa się danego łącza, a Ty cały czas swoje. Ja pisze, że czasami lepszy jest abonament a czasami pre-paid. A Ty dalej swoje i idziesz w zaparte...
DJ1910 pisze:Poza tym kolezanka na górze WYRAŹNIE NAPISAŁA, chce przyznaczyc na neta do 100 zł miesiecznie
Szkoda, ze koleżanka sie nie wypowiedziała dokładnie, bo ja jestem przekonany, że miała na myśli max 100zł! A nie dokładnie 100zł.
Lilith pisze:ucieszyłabym sie jakby rachunek był około 100 zł miesięcznie
Ja to rozumiem do 100zł, wnoszę po tym ucieszyłabym sie

DJ1910 pisze:Jaco, wielu uzytkowników pisze tutaj zdania z małej litety i jakos ich nie upominasz, wiec prosze bez osobistych wycieczek
Wielu jest tu pouczanych zarówno na PW jak też na forum. Dlatego zastosuj się do rady moderatorów i zapoznaj się z regulaminem forum.
DJ1910 pisze:koncze dyskusje z pewnymi osobami na tym forum i prosze mnie nie cytować ani nie odnosic sie do moich wypowiedzi
Pozwolisz, że o tym kogo będziemy cytowali, to będziemy my sami decydowali, ale jak się Tobie tu nie podoba, to nikt na siłę Cię tu nie trzyma i również w takim razie proszę nie udzielaj się tam, gdzie chcesz się pokłócić za wszelką cenę.

Mam wyrażenie, że Tobie chodzi tylko wyłącznie o spór. To już kolejny wątek w którym tylko i wyłącznie chcesz postawić na swoim i nie uznajesz niczyich innych racji! Czy Twój główny cel to pokłócić się? Wypowiedz się jak to widzisz bo nikt Ci tego nie broni ale nie neguj za wszelką cenę wypowiedzi innych żeby tylko się pokłócić.
Zauważ, że ja nie negowałem Twojej wypowiedzi tylko przedstawiłem dwie strony medalu, czyli to że czasami abonament jest lepszy a czasami Pre-paid. I w tym konkretnym wypadku mocno dyskusyjny jest sens cesji, ale Ty nie możesz zdzierżyć, że ktoś śmiał mieć inne zdanie niż ty a na końcu strzelasz focha. Czy Ty sądzisz,że nam ktoś tu płaci za to żebyśmy promowali pre-paid? :zdziwko:

Ponieważ dyskusja do niczego nie prowadzi zamykam ją a uwagi proszę kierować na PW.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Zablokowany