GC89 i Sony VAIO - wiesza sie - co to moze być

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gotcha

GC89 i Sony VAIO - wiesza sie - co to moze być

Post autor: gotcha »

Mam od jakis 2miesiecy nowego laptopa Sony VAIO. Kupilem iplus'a z modemem SE GC89.
Jak zainstaluje menadzera z to po jej uruchomieniu nawet nie pyta mnie o PIN do karty sim. Gdy klikne "połącz" wyskakuje komunikat "SPRAWDZ KARTE SIM".

Zainstalowalem aplikacje ze strony SE ale niestety - wiesza sie przy uruchamianiu - pokazuje sie okienko SONY ERICSSON i nic sie dalej nie dzieje. dopiero po ok 10-15min wyskakuje blad windowsa, ze aplikacja nie dziala i zostanie zakonczona.

Pomóżcie - please- co to moze być???
Awatar użytkownika
Varmack
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2005-10-21, 13:55
Lokalizacja: Mikolov

Re: GC89 i Sony VAIO - wiesza sie - co to moze być

Post autor: Varmack »

Sprawdz czy simkarta działa w normalnym telefonie, może to ona jest uszkodzona...
Ja nie my?le co mówie - ja, mówi? co my?l?...
gotcha

Re: GC89 i Sony VAIO - wiesza sie - co to moze być

Post autor: gotcha »

karta działa w telefonie,

jak wloze modem z ta sama karta sim do innego laptopa to wszystko gra.

:?: :?: :?:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: GC89 i Sony VAIO - wiesza sie - co to moze być

Post autor: Szadzik »

gotcha pisze:karta działa w telefonie,

jak wloze modem z ta sama karta sim do innego laptopa to wszystko gra.

:?: :?: :?:
1. Próbowałeś różnych wersji Wireless Manager'a?
2. Pamiętaj, że najpierw trzeba zainstalować wireles Managera a potem dopiero włożyć modem do slotu.
3. Spróbuj czy będzie działało bez użycia WM, utwórz połączenie dial up z parametrami podanymi w jednym z przyklejonych postów nt. konfigurowania modemów i użyj aplikacji PIN do wstawiania pinu.
Jesli mas kartę, na której można wyłączyć na stałe pin to zrób to w telefonie i bedziesz miał problem z głowy.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GC89 i Sony VAIO - wiesza sie - co to moze być

Post autor: sardo nunspa »

Oj pachnie mi tu reintalacją systemu. To może być jakiś program albo sterownik, który sie żre z aplikacją SE albo z modemem. Podaj jak możesz hardware z laptopa. Najpierw jednak wypróbuj porady Szadzika, bo ja to lubię :wink: na wszekie problemy system odświerzyć
Latka lecą...
gotcha

Re: GC89 i Sony VAIO - wiesza sie - co to moze być

Post autor: gotcha »

system juz przeinstalowalem,

jak sprawdzic jaki jest hardware??
donek

Re: GC89 i Sony VAIO - wiesza sie - co to moze być

Post autor: donek »

@gotha - jaki masz procek w tym swoim Vaio? Intel czy Amd ? Jak jest AMD to to może być przyczyną ..........
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: GC89 i Sony VAIO - wiesza sie - co to moze być

Post autor: sardo nunspa »

Wejdź do Menedżera Urządzeń - Panel sterowania/ Wydajność i konserwacja/System/Sprzęt/Menedżer Urządzeń i zobacz czy nie ma tam jakichś żółtych "dymków" z ! albo ? przy Twoim modemie. Jak nie masz dymków i jest tam zainstalowany modem to hardware jest ok.
Latka lecą...
Gość

Re: GC89 i Sony VAIO - wiesza sie - co to moze być

Post autor: Gość »

Witam,
Również mam ten sam problem.
Chce kupić Blueconnect w Erze, mam laptopa Sony Vaio. Był u mnie przedstawiciel z Ery i próbowaliśmy ze wszystkimi kartami i działało tylko na jednej 3G Globetrottera ale były straszne trzaski i szumy podszas ściągania danych(w głośnikach).
Sony Ericsson GC89 i Globetrotter Combo Edge Gprs nie chciały działać zypełnie. SE się zawiesza podczas włączania programu a Globetrotter nie własia GSM'u. Czy komuś udało sie rozwiązać ten problem?
Bardzo proszę o kontakt jeśli ktoś potrafi mi pomóc: [email protected]
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ