Jak sprawdzić czy ktos sie podpina ?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
2fast

Jak sprawdzić czy ktos sie podpina ?

Post autor: 2fast »

Mam wielki problem i jest on zwiazany z siecia bezprzewodowa.
Posiadam router Pentagram Cerberus i gdt wejde na strone ów routera i chce sprawdzic czy ktos nie korzysta z mojej sieci.. ale nie wiem jak.. Bardzo prosze o instrukcje jak to zrobic
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak sprawdzić czy ktos sie podpina ?

Post autor: Jo_gurt »

Z tego co widze w instrukcji (nie podales dokladnie jaki to cerberus, moze sie to roznic):
1. W zakladce Status gdzies jest opcja ARP table - sprawdzasz czy adresy MAC tam widoczne naleza do ktoregos z twoich kompow lub routera
2. Tez w zakladce Status jest Wireless Association - czyli lista komputerow podlaczonych radiowo do routera - tez posprawdzaj po MACu czy to twoje kompy.
Nie sugeruj sie tym, ze np jest jakis komp na liscie a zadnen z twoich jest niepolaczony - kwestia jest tego jak czesto router cos takiego "odswieza".

Inna sprawa jest taka, ze ktos probujac sie polaczyc moze podszywac sie pod twoj MAC, wiec w/w metody nie beda w 100% skuteczne.

Swoja droga jak masz zabezpieczona siec, ze sie zastanawiasz czy sie ktos podlacza?
2fast

Re: Jak sprawdzić czy ktos sie podpina ?

Post autor: 2fast »

No własnie nie mam ale posta jak to zrobic chcialem napisac pozniej mozesz mi pomoc ?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak sprawdzić czy ktos sie podpina ?

Post autor: Jo_gurt »

Zajrzyj do FAQ - troche o tym bylo :)
ODPOWIEDZ