Problem w iPlusie z wysyłanie e-maili w Outlocku

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Yazi

Problem w iPlusie z wysyłanie e-maili w Outlocku

Post autor: Yazi »

Mam problem (<font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> może też macie tak). Korzystam z Outlocka podczas wysyłania wiadomości wyskakuje komunikat że wiadomość nie może być wysłana gdyż IP znajduje się na publicznej czarnej liście ??

Wcześniej tego nie było...

Nie rozsyłam spamu ani nic z tych rzeczy...
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem w iPlusie z wysyłanie e-maili w Outlocku

Post autor: Vipera »

Czy problem pojawia sie jedynie przy korzystaniu z tej aplikacji czy przy innych programach pocztowych równiż.
Spróbuj z Thunderbirda (poniżej link dla instalki dla Windows - program sprawdzony i nie posiada tyle dziór co MS OE)
http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/ ... %201.5.exe
Yazi

Re: Problem w iPlusie z wysyłanie e-maili w Outlocku

Post autor: Yazi »

w innych programach też, <font color="#FF00FF"><b>»»błąd ort.««</b></font> już Thunderbirda i to samo...

Jak wchodze normalnie na strone poczty wp.pl to bez problemu sie wysyłaja wiadomości.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem w iPlusie z wysyłanie e-maili w Outlocku

Post autor: Vipera »

Możesz jeszcze spróbować połaczenia przez PROXY.
Wiem, że to tylko doraźne rozwiązanie nie likwidujące problemu, ale może wystarczyć.
Listy serwerów znajdziesz pod róźnymi adresami.
Osobiście korzystam z tej http://nntime.com/.
Przydaje się choćby przy logowaniu do bramki sms.

Jednak problem nadal pozostanie.
To chyba urok puli adresów IP (nigdy nie wiadomo, kto i co wcześniej nawywijał na tym adresie), które nadawane są praktycznie przy każdym logowaniu inne :evil:
ix1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2005-12-29, 19:06

Re: Problem w iPlusie z wysyłanie e-maili w Outlocku

Post autor: ix1 »

Yazi pisze:Wcześniej tego nie było...

Nie rozsyłam spamu ani nic z tych rzeczy...
Widać ktoś poszalał na tym ip i teraz zablokowali.
możesz napisać do admina tego serwera bo istnieje taka możliwość że przez przypadek automat zablokował .....
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem w iPlusie z wysyłanie e-maili w Outlocku

Post autor: Vipera »

Używanie IP publicznego przydzielanego dyminacznie przez operatora niesie przy okazji wiele innych problemów.
Masz neta w domu a czujesz się jakbyś korzystał z kafejki internetowej (wyczerpane limity sms - bramka PLUS'a, bany na niektórych stronach, blackList).
Można korzystać z półśrodków typu PROX'y (co nie rozwiązuje jednak wszystkich problemów) lub wykupić prywatne IP u operatora.
iPlus i Orange taką usługą dysponują , co do Ery to jedyne co uzyskałem to informacja "(..), iż w chwili obecnej sieć Era nie udostępnia możliwości nadania stałego adresu IP, jak również nie ma informacji, czy taka możliwość zostanie wprowadzona.(cytat dosłowny)".
seboo

tak niestety jest

Post autor: seboo »

IP bramki dla bedacych za NATEM w iplusie zostalo dopisane do ORBS-ow i innych RBL-i - relay blackhole lists - trzeba uzyc albo bramki sockv albo innego rodzaju proxy lub pogadac z adminem aby wlasnie ten ip dla plusika odblokowal :) - ja tak sobie zrobilem :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: tak niestety jest

Post autor: zDaleKi »

Ja też miałem problem z wejściem na pewne forum łącząc się poprzez SimDatę.
Niestety tak to już bywa i jak sugerowali poprzednicy czasem trzeba niestety
pisać do adminów aby odblokowali dane IP.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Suplement

Post autor: Vipera »

"Troszkę" zaintrygowany tematem "czarnych list" troszkę poszperałem i zainteresowanych odsyłam do lektury :
http://www.wsp.krakow.pl/papers/f_orbs.html - ciekawy felieton "Pocztowa dyktatura"

Dlaczego mamy cierpieć, bo kilku gości (i to nie z Polski) wymysliło sobie coś co dotyka osoby często zupełnie nie winne.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suplement

Post autor: zDaleKi »

Najlepszy komentarz do tego artykułu, to jego końcówka.
<cytuje> "Dziś każą nam blokować relaying, jutro każą nam płacić za prawo wysyłania poczty" </koniec cytatu>
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Yazi

Re: Problem w iPlusie z wysyłanie e-maili w Outlocku

Post autor: Yazi »

Problem rozwiązałem...

W outlocku podczas wykakującego błedu były podane dwie strony jedna jakaś Polska i druga angielska na która się udałem. Poczytałem tyle na ile umiem angielski, w okienko wpisałem adres IP (nie ten który miałem tylko taki jaki wyskoczył w błędzie outlocka) i dałem send. Pokazało się tam coś że to IP plusa i coś im tam wysłali. Natychmiast po tym mogłem wysyłać e-maile tak jak zawsze.

Strona to dsbl.org jak byście mieli taki problem.
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem w iPlusie z wysyłanie e-maili w Outlocku

Post autor: Vipera »

Yazi pisze: W outlocku podczas wykakującego błedu były podane dwie strony jedna jakaś Polska i druga angielska na która się udałem.
Yazi, czy mógłbyś podać oba adresy stron.
Głównie tej polskiej. Drugi adres podałeś.
Na naszym serwerze poczty używamy klasyfikatora Bayesian'a oraz ręcznie (niestety) uzupełnianej czarnej listy spamerskich adresów IP (adresy zgłaszane są przez użytkowników poczty po stwierdzeniu nadsyłania z nich spamu).
Warto zobaczyć co inni oferują.
ODPOWIEDZ