Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
poca1982
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-04-24, 16:03
Lokalizacja: sosnowiec

Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: poca1982 »

Witam serdecznie :) . Pewnie już wszyscy maja dosyć takiego pytania ale naprawdę potrzebuje mobilnego, bezprzewodowego internetu i nie mam pojęcia jaki wybrać: z sieci plus, orange czy z ery.
Mam internet z kablówki w domu także jestem zadowolona. Ale dodatkowo potrzebuję do laptopa mobilny internet tylko i wyłącznie żeby móc przeglądać strony allegro....i ewentualnie skontaktować sie ze wspólnikiem przez gg.

Prosze o konkretną propozycję jaka opcja i od jakiego operatora jest korzystna. Kwota abonamentu może przekraczać 100 zł spokojnie. Ważne by to w miarę działało wszystko. Mieszkam w Sosnowcu.

z góry dziękuje :papa:
Ostatnio zmieniony 2008-04-24, 16:21 przez poca1982, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: Sundance_kid »

Poczytaj ten temat: Chce mieć internet komórkowy - co wybrać? . W nim jest ładnie wszystko opisane.
noname
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-04-29, 07:47
Lokalizacja: Wwa

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: noname »

Nazwa tematu pasuje idealnie, wiec ku uciesze moderatorow nie bede tworzyl milion sto dwudziestego piatego tematu tego typu ;]

Zajmuje sie internetem bez kabli od dwoch dni i musze powiedziec, ze po przeczytaniu ok. 50 tematow, mam tylko potezny bol glowy i gigantyczny metlik :/

Mam: Acer Aspire 3693.
Nie mam: zadnego sprzetu ktory moglby posluzyc jako modem/karta, bo kom Siemens CX 75 chyba sie do tego nie nadaje? Zadnej umowy abo z zadnym operatorem.

Szukam: neta bezprzewodowego, abo ok. 50 zl/mc, jak najmniejsze koszy poczatkowe - sprzet modm/karta, aktywacja itp. - umowa na max 12 mc. (Ewtualnie zabawa z prepaidami).

Do czego: 8 razy w mc pracuje po 16h i 2 razy po 24h. Granie w hoyle (poker internetowy), gg, serfowanie, seedowanie tortow na globalnym limicie 3 kB/s (bez ich sciagania oczywiscie). Speed nie musi byc jakis super szybki, no i jeszcze kwestia limitow.

Da sie z tych puzzli cos ulozyc? ;D Bede naprawde bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: Jaco »

noname pisze:Szukam: neta bezprzewodowego, abo ok. 50/mc, jak najmniejsze koszy poczatkowe - sprzet modm/karta, aktywacja itp. - umowa na max 12 mc.
Poszukaj sobie cesji .Może coś w naszych ogłoszeniach znajdziesz.Jednakże z tym abonentem ok 50 żł to raczej nie będzie gdyż najmniejszy z umową jest 60zł. Jedynie w BC bez umowy na czas nieokreślony jest ok. 50żł. tyle że tu nie ma modemu niestety. Ale jak byś miał jakieś urządzenie które nadało by się jako modem to ta oferta jest godna uwagi.Sprawa też ważna to zasięg bez którego nie da się serfować po necie komórkowym.
Co do gier to się nie wypowiem bo mnie nie interesują.
noname
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-04-29, 07:47
Lokalizacja: Wwa

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: noname »

Jaco pisze:Poszukaj sobie cesji. Może coś w naszych ogłoszeniach znajdziesz.Jednakże z tym abonentem ok 50 żł to raczej nie będzie gdyż najmniejszy z umową jest 60zł. Jedynie w BC bez umowy na czas nieokreślony jest ok. 50żł. tyle że tu nie ma modemu niestety. Ale jak byś miał jakieś urządzenie które nadało by się jako modem to ta oferta jest godna uwagi.
Ok, sprawdze dokladnie co to cesja i poszukam jakis ofert. A te 60zl tez bym jakos przebolal ;)
Jaco pisze:Sprawa też ważna to zasięg bez którego nie da się serfować po necie komórkowym.
Warszawa, Młociny. Z tego co mi wiadomo zasieg jest, tylko nie wiem jak dobry.

[ Komentarz dodany przez: Jaco: 2008-04-29, 10:22 ]
Poprawa literówki ;)

Dzieki ;p
Ostatnio zmieniony 2008-04-29, 09:29 przez noname, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: Jaco »

noname pisze:Warszawa, Młociny. Z tego co mi wiadomo zasieg jest, tylko nie wiem jak dobry.
Tu http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=51031#51031 możesz to sprawdzić dokładniej .
noname
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-04-29, 07:47
Lokalizacja: Wwa

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: noname »

Jaco pisze:
noname pisze:Warszawa, Młociny. Z tego co mi wiadomo zasieg jest, tylko nie wiem jak dobry.
Tu http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=51031#51031 możesz to sprawdzić dokładniej .
http://img225.imageshack.us/img225/8659/beztytuujl3.jpg
Jak na moje oko to jakies kilka set metrow, wiec chyba zasieg powinien byc.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: Jaco »

Warto było by najpierw wypróbować usługę zanim podpiszę się nawet cesję. Może masz kogoś kto takową lub podobną posiada i zobaczysz jak to u ciebie działa.
noname
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-04-29, 07:47
Lokalizacja: Wwa

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: noname »

W sumie teraz jade wlasnie BE orange z takim duzym pudelkiem podpietym pod usb - problem w tym, ze moge go pozyczac tylko na pare h, ale mimo wszystko sprobuje ublagac znajoma i pojechac i sprawdzic ;)


http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... ight=cesja

To mi wyglada sensownie. Jak myslisz?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: Jaco »

noname pisze:Jak myslisz?
Ja najpierw bym sprawdził jak będzie chodził iPlus a dopiero po testach się zdecydował. Oferta niczego sobie.
noname
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-04-29, 07:47
Lokalizacja: Wwa

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: noname »

GT Option Fusion + (265,00 zł) na allegro i do tego blueconnect 79 (95 zl, 12 mc, 5gb)

Tak przemyslalem troche temat i doszedelm do wniosku ze najbardziej interesuje mnie nie wiazanie sie umowa na dluzej niz 12 mc. Wychodzac z tego zalozenia wyszlo mi ze najlepszym rozwiazanie cena/jakosc bedzie wlasnie w/w zestaw. Dobrze kombinuje?
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: Blido »

Może lepiej zastanów się nad BE w Orange, bo po przekroczeniu limitu gwarantują 64kb/s, a w blueconnect wygląda to paskudnie (16kb/s)
noname pisze:seedowanie tortow na globalnym limicie 3 kB/s (bez ich sciagania oczywiscie)
Internet komórkowy nadaje się w sam raz do seedowania, zwłaszcza korzystając z 3,5G. Operatorzy nie ograniczają uplinku, bo to technicznie niemożliwe :hyhy: .
Lepiej jednak robić to po przekroczeniu limitu, bo operatorzy liczą do limitu ruch w obie strony.
Awatar użytkownika
ztomasz
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-04-28, 13:25
Lokalizacja: Mosina

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: ztomasz »

Wedlug mnie musisz wybrac internet ktory szybko chodzi w miejscach ktore odwiedzasz z lapkiem. Ogolnie ceny sa podobne natomiast zasieg poszczegolnych sieci jest rozny. U mnie np. nie ma HSDPA w IPLUSIE ale jest za to w BC. No i moj wybor byl niestety niewlasciwy :)
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: Blido »

ztomasz pisze:U mnie np. nie ma HSDPA w IPLUSIE ale jest za to w BC. No i moj wybor byl niestety niewlasciwy :)
Jak podpisywałem umowę to u mnie było HSDPA jedynie od Ery. Zauważyłem jednak, że od pewnego czasu również Plus ma u mnie 3G (nie jestem tylko do końca pewien, czy to HSDPA, czy tylko UMTS, bo mój fon na którym odkryłem to "zjawisko" nie obsługuje HSDPA) Teraz znacznie bardziej wolałbym iPlusa od shitowego BC.
noname
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-04-29, 07:47
Lokalizacja: Wwa

Re: Proszę o pomoc laikowi;) Co wybrać?

Post autor: noname »

No i minal miesiac ;) Udalo mi sie wygospodarowac nieco wiecej kasy i dzis kupilem BC z 10GB limitem pod usb - icon 225, ten z reklamy. Jak na razie (ok. 3h online) mialem 2 zwiechy (musialem odlaczyc i podlaczyc modem :/), ale jakos to idzie.

Obrazek

Potestuje troche i podziele sie pozniej spostrzezeniami.
ODPOWIEDZ