Play internet, pierwsze przecieki

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pgoral »

Ale po co mi dwa modemy E220? Jak już to wezmę jakiś najdroższy na allegro i go sprzedam jak mi nie będzie działał tak jak chcę, a jak będzie ok to sprzedam E220. E220 mam i przeszkadza ten kabel. Ja dużo noszę kompa po domu i w okolicach.


Jeszcze pytanie dodatkowe: Czy lepiej wziąć ten abonament 10 GB za 45 zł na 18 miesięcy (promocja dla abonentów), czy świąteczna promocja dla abonentów czyli 10GB za 1 zł przez 6 miesięcy i za 80 zł przez kolejne 12 miesięcy?

Rozumiem, że jak w tej pierwszej zakończę umowę abonamentową, albo zmniejszę ją na niższy abonament (mam ten pobetatesterowy) to mi się zmieni cena z 45 na 80. A jak w tym drugim po 6 miesiącach zmniejszę albo zakończę to już chyba wyższy niż 80 nie będzie?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: krystianb »

pgoral pisze:Rozumiem, że jak w tej pierwszej zakończę umowę abonamentową, albo zmniejszę ją na niższy abonament (mam ten pobetatesterowy) to mi się zmieni cena z 45 na 80.
Raczej nie, trzeba by dokładnie zobaczyć co w umowie siedzi, ale nie wydaje mi się, że cena jednego abonamentu z drugim ma jakieś powiązanie. Dla abonentow jest dlatego, że w chwili podpisywania umowy jestes abonentem. A jest jeszcze opcja 10gb mc za 45zl bez modemu na rok. Ta jest dla wszyskich.

Zajrzałem do regulaminu pierwsze 3 punkty wyraźnie mówią o tym kto może skorzystać i o tym, że zniżka na abonament jest przydzielana na 18mc, o dodatkowych warunkach takich jak utrzymanie abo przez cały okres umowy ani słowa nie ma, tylko w dniu zawarcia umowy trzeba miec abo w playu. Regulamin http://web.playmobile.pl/resources/pdf/ ... esiecy.pdf
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: greenfrog »

pgoral pisze:czy poczekać aż będzie coś fajniejszego?
A co masz jakieś przecieki ? :cfaniak: Play Online 10GB za 45 PLNów to doskonała oferta porównywalna z najlepszymi ofertami na Zachodzie.
pgoral pisze:Czy może połasić się na HSUPA i wziąć ten E870?
Oczywiście bierz go, Play szybko się rozwija i być może w przyszłym roku zwiększą prędkość transferu. Dodatkowo ExpressCard jest bardziej energooszczędne niż modem na USB , co ma znaczenie gdy dużo pracujesz na aku w terenie.
pgoral pisze: Czy lepiej wziąć ten abonament 10 GB za 45 zł na 18 miesięcy (promocja dla abonentów), czy świąteczna promocja dla abonentów czyli 10GB za 1 zł przez 6 miesięcy i za 80 zł przez kolejne 12 miesięcy?
A liczyć to szanowny kolega nie umie :?:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: krystianb »

greenfrog pisze:A co masz jakieś przecieki ? Play Online 10GB za 45 PLNów to doskonała oferta porównywalna z najlepszymi ofertami na Zachodzie.
Bez modemu, nazywa sie play extra i już broda jej urosła (tej ofercie, od paru ładnych miesięcy jest)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: greenfrog »

czy poczekać aż będzie coś fajniejszego?
krystianb Czy umiesz czytać ze zrozumieniem :?:
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: Sundance_kid »

pgoral pisze:Czy lepiej wziąć ten abonament 10 GB za 45 zł na 18 miesięcy (promocja dla abonentów), czy świąteczna promocja dla abonentów czyli 10GB za 1 zł przez 6 miesięcy i za 80 zł przez kolejne 12 miesięcy?
45 razy 18 równa się 810, 6 razy 1 równa się 6 dodać 80 razy 12 równa się 966. Sam sobie odpowiedz na to pytanie.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: marens »

krystianb pisze:Bez modemu, nazywa sie play extra i już broda jej urosła (tej ofercie, od paru ładnych miesięcy jest)
Jak jest się abonentem to modem gratis :D
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pgoral »

45 razy 18 równa się 810, 6 razy 1 równa się 6 dodać 80 razy 12 równa się 966. Sam sobie odpowiedz na to pytanie.
Tak wiem. No jeszcze do 810 dochodzi 39 za modem ten 169. A przy 966 już tylko 1 zł (160 i 220 są zawsze po 1 zł dla abonentów). Tak czy inaczej drożej.

Ale boję się, że jak w czasie trwania umowy zmienię abonament do rozmów na niższy albo zrezygnuję to wtedy z 45 zł zrobi się 80. A tak to będę miał te 1 zł na pewno przez 6 miesięcy. Martwi mnie punkt regulaminu w którym piszą, że rabat przestaje obowiązywać jak zmieni się wysokość abonamentu. Nie wiem czy dotyczy tego telefonicznego czy od netu.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: krystianb »

pgoral pisze:Martwi mnie punkt regulaminu w którym piszą, że rabat przestaje obowiązywać jak zmieni się wysokość abonamentu. Nie wiem czy dotyczy tego telefonicznego czy od netu.
To dotyczy abbonamentu do netu, jest to w każdym regulaminie promocji napisane, choćby play online extra, taki sam text jest.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pgoral »

A no to faktycznie ten 6*1 zł + 12*80 jest bez sensu.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: marens »

pgoral pisze: Ale boję się, że jak w czasie trwania umowy zmienię abonament do rozmów na niższy albo zrezygnuję to wtedy z 45 zł zrobi się 80. A tak to będę miał te 1 zł na pewno przez 6 miesięcy.
Nie martw się, bo nie da się zmienić abonamentu na niższy w trakcie trwania umowy. Chyba, że masz na nieokreślony.
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pgoral »

Nie no już się wyjaśniło. Zmiana abonamentu na głosowe na niższy nie wpływa na zmianę zasad promocji w abonamencie internetowym.

A głosowy niedługo mi się kończy umowa - i sam nie wiem co dalej będzie :) Zależy co zaproponują.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: marens »

Play nie spoczywa na laurach:

Obrazek
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: soprano99 »

Odpowieź z Playa na pytanie o rozszerzenie zasiegu plau Online. Widać, że z automatu walona, zwracają sie do mnie, prosze pani itp. Szkoda, myslalem że czyms się różnią od pozostałej trójcy...

Kod: Zaznacz cały

Szanowna Pani,

dziękujemy za zgłoszenie dotyczące zasięgu Play Online, które
wpłynęło do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej 15 grudnia 2008
roku.

Informujemy, że cały czas trwają prace nad rozbudową nadajników i
infrastruktury sieci Play. Konkretne informacje dotyczące rozwoju sieci
objęte są tajemnicą biznesową.  Mamy nadzieję, że w najbliższym
czasie w Pana okolicy pojawi się zasięg 3 G. Informujemy, że na stronie
http://internet.playmobile.pl/maps/ dostępna jest mapa naszego zasięgu,
która jest stale aktualizowana. 
Mamy nadzieję, iż w niedalekiej przyszłości będzie Pan mógł w
pełni korzystać z naszych usług.

Dziękujemy za zainteresowanie się naszą ofertą. Mamy nadzieję, że w
najbliższym czasie dołączy Pani do grona naszych Klientów. 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszą Obsługą
Klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej, pod numerem telefonu 790
500 500 lub przez Punkt Sprzedaży Play.


z poważaniem,
<wycięto ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych>
konsultant back office ds. obsługi klienta
Ostatnio zmieniony 2008-12-17, 09:55 przez soprano99, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: ja.michal »

soprano99, toś się kobietą poczuł. :rotfl:
soprano99
Stały użytkownik forum
Posty: 76
Rejestracja: 2008-11-28, 10:24
Lokalizacja: S?omniki

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: soprano99 »

Przecież Kopernik też była kobietą!!!
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: yagi »

Usuncie dane konsultantki! Taich danych nie powinno sie publikowac...
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pidsud »

Zastanawiam się nad tym Play'em. Do nadajnika mam 10km, troche przez las, ale on raczej w dołku jest, teraz zasięg na zewnątrz jest i transfery na K800 prawie max. Ciekawi mnie czy gdy drzewa się zazielenią będzie tak samo, a po drugie czy komórka się nie skurczy gdy więcej ludzi się dorwie?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: ja.michal »

pidsud pisze:Ciekawi mnie czy gdy drzewa się zazielenią będzie tak samo
Może spaść zasięg. Zwłaszcza jak liściaste.
pidsud pisze:czy komórka się nie skurczy gdy więcej ludzi się dorwie?
Bardzo możliwe.

Może lepiej zakupić sam modem i Playa na kartę? Oczywiście zależy ile będziesz potrzebował transferu.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: zDaleKi »

yagi pisze:Usuncie dane konsultantki! Taich danych nie powinno sie publikowac...
Dane usunięte.
Przy okazji przypominam, że klawiszem -> Obrazek można zgłosić każdego posta i opisać problem.
Łatwiej nam wtedy zareagować na problem.

Yagi - jak to odczytasz, to daj mi znać na PW, to usunę zbędne posty z tego wątku.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pidsud »

ja.michal pisze:Playa na kartę
To już mam. I tak korzystniejsze niż iPlus z rabatem 50% dla stałych. Gdyby Play działał dobrze to Plusa oddałbym komuś.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: marens »

pidsud pisze:dyby Play działał dobrze to Plusa oddałbym komuś.
Ostatnio coraz lepiej jest z Playem.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: slobodan »

Mi play chodzi raz lepiej , raz gorzej . Internetu uzywam glownie do www ... ale zostane na razie przy UPC 2 mbps ...
Play jest dobry do pracy jako alternatywny dostep do internetu . A jak myslicie , zwieksza jeszcze w przyszlosci limity pobierania danych ? Generalnie zastanawiam sie czemu one maja sluzyc ?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: krystianb »

slobodan pisze: A jak myslicie , zwieksza jeszcze w przyszlosci limity pobierania danych ? Generalnie zastanawiam sie czemu one maja sluzyc ?
Kiedyś pewnie tak, a służa do tego aby płacić wiecej i też do tego zeby sieć w ogole nie stanęła i nie dało się nic zrobić. Radio to nie kabel drugiego obok położyć sie ne da.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: slobodan »

Jakis rok temu w kablu mialem 512 i limit 10 GB ... teraz 2 bez limitu , i chyba juz zadni kablarze nie limituja :) Trzeba przyznac ze sieci komorkowe tez beda musialy sie przystosowac do wymagan rynku ... Lepsza oferta = wiecej klientow = wiecej kasy ... Prawda ?
robbo2k
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2006-08-18, 06:12

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: robbo2k »

Nie prawda, jeśli paru "wielbicieli backupowania internetu" zapcha sieć to ludzie zrezygnują i operator będzie miał straty. Limit 5GB do stron www, poczty i youtube wystarczy z palcem w nosie. Limitowanie będzie zawsze by "ssaki internetowe" nie zapychały sieci przerzucając tony śmiecia
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pgoral »

Ale praw fizyki nie dostosujesz do wymagań rynku. Co najwyżej można tak udoskonalać technologie i tak zagęszczać anteny by to medium (jedno) wykorzystać jak najlepiej a może kiedyś osiągniemy taką wydajność sieci, że limity nie będą potrzebne.

Aczkolwiek coś - albo limit prędkości albo transferu musi być by można różnicować ceny. By Nowak nie płacił tyle samo co dostawca sieci za łącze :)
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: slobodan »

Właśnie rozważam Playa jako dostawce internetu , ale myślicie że 10 GB wystarczy do www , poczty , gg i sporadycznego pobierania wiekszych plikow ? Bo mam lekkie obawy ... Bo UPC korzystam tylko z tego ...
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pgoral »

Sprawdź sobie w UPC ile używałeś - kiedyś na 100% była taka opcja - gdy wprowadzali limity. A teraz to sprawdź.
AdiosAmigos

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: AdiosAmigos »

slobodan pisze:Właśnie rozważam Playa jako dostawce internetu , ale myślicie że 10 GB wystarczy do www , poczty , gg i sporadycznego pobierania wiekszych plikow ? Bo mam lekkie obawy ... Bo UPC korzystam tylko z tego ...
Ja nonstop jestem na gg, youtube itp ściągam pliki większe , 5 dni przed odnowieniem limitu miałem 1,5 gb więc myśle że to spokojnie starcza.. mi jednak nie starczylo bo pomylił mi sie termin o te 5 dni ściągnęlem sobie spory film :)
Jeśli sciągasz pliki powiedzmy 500mb co pare dni to bierz 10gb :)
Zablokowany