Play internet, pierwsze przecieki

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:Chyba, że się zna komendy AT do odczytywania SMS'ów ;)
Dlatego napisałem raczej. ;)
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: slobodan »

Jeszcze pytanie mam odnosnie przegladarki , zaraz jade na swieta nie ma tam zasiegu Playonline ale mam wP mobi , jak optymalnie ustawic przegladarke aby nie zjadlo mi calego transferu ?
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pgoral »

Na pewno wyłącz przyspieszanie poprzez ładowanie stron z wyprzedzeniem. Jeżeli bardzo chcesz oszczędzać to wyłącz pobieranie animacji, dźwięków, obrazków.

Polecam też użycie np. TrafficCompressor.


Mam jeszcze jedno pytanko - czy faktycznie przed włączeniem limitu transferu przychodzi komunikat, że pozostało już tylko 1 GB, a potem, że już jest koniec limitu?
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: temp333 »

Czas na życie po limicie ;) Play po przekroczeniu transferu dziala u mnie gorzej niz Orange. Przychodzi informacja, ze transfer zostal obnizony do 32kbps, czyli 4KB/s, a tymczasem predkosc wynosi maksymalnie 2KB/s - polowe deklarowanej. Na stronie o ile pamietam byla informacja o 40kbps. Zlozylem przez internet zawiadomienie o problemie i na razie bez odzewu. Zobaczymy co bedzie dalej. W Orange po limicie mialem predkosc do 2.8KB/s przy dobrym serwerze.

PS.
Moglby sie ktos podzielic jeszcze jaki ma transfer po przekroczeniu limitu w Play?
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pgoral »

Chyba nie będzie tak łatwo o te doniesienia. Bo nie tak łatwo przekroczyć limit jak on taki duży. No chyba, że specjalnie ciągnie się co się da. :)

A jak jest z otwieraniem stron po limicie/czytaniem poczty via www/robieniem przelewów w banku?
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: Boras »

temp333 pisze:Na stronie o ile pamietam byla informacja o 40kbps.
32 kb/s jest podane.
pgoral pisze:A jak jest z otwieraniem stron po limicie/czytaniem poczty via www/robieniem przelewów w banku?
Da się zrobić, tylko troszkę cierpliwości trzeba. Najlepiej zaparzyć sobie kawę czy herbatę i spokojnie bez denerwowania czekać na otwarcie strony.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-01-15, 08:57 ]
Poprawa cytowania.
Ostatnio zmieniony 2009-01-15, 08:54 przez Boras, łącznie zmieniany 1 raz.
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pgoral »

E to spoko :)
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: temp333 »

Fakt - ciezko pracowalem nad przekroczeniem 10GB - sciagenie MP3, programow, ogladanie YouTube i to przez dwa tygodnie wolnego, co nie zmienia faktu ze jak pisza o 32kbps to wlasnie taka predkosc powinna byc dostepna po przekroczeniu limitu.

Dzisiaj dzwonilem do nich i maja gdzies to ze nie wywiazuja sie z umowy - zwalili na slaby sygnal, pomimo ze BTS mam 300 metrow od domu i sygnal na full. Nie narzekam jakos szczegolnie, bo limit ciezko przekroczyc, ale jest pewien niedosyt odnosnie traktowania klienta. Konsultant nie zapytal na jakim numerze wystepuje ten problem, wiec pewnie u wszystkich jest ustawione odgornie na 16kbps.
Ostatnio zmieniony 2009-01-15, 14:22 przez temp333, łącznie zmieniany 1 raz.
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pgoral »

No to faktycznie nie jest w porządku z ich strony. Zresztą jak by był słaby sygnał to i bez limitu by szybciej nie szło. Więc poprostu przycinanie działa za ostro.

A może nie był słaby sygnał a słaby konsultant? Może złóż oficjalną reklamację - będą musieli się nią zająć i coś konkretnego odpowiedzieć.

W iPlus np. przycięcie działa całkiem ok. Wszystko chodzi, tyle, że powoli i faktycznie średni transfer wychodzi te 32 kbit. Niestety w iPlus aż nazbyt często musiałem testować tą opcję.

Może w tym miesiącu spróbuję wykorzystać limit (w zeszłym się nie udało) i zobaczę jak u mnie jest. Ktoś poleca jakieś fajne filmy do obejrzenia? ;)
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: tomekk55 »

Pieknie ostatnio Play działa:
Obrazek
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pgoral »

A mi dziś gorzej - rozłączył się już niezliczoną ilość razy. Prawie się nie da używać. Nie wiem co się stało. Wilgoć czy jak?

Zawsze było super - innym padał a mi nic.
temp333
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2008-03-22, 20:36
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: temp333 »

pgoral pisze:A mi dziś gorzej - rozłączył się już niezliczoną ilość razy. Prawie się nie da używać. Nie wiem co się stało. Wilgoć czy jak?

Zawsze było super - innym padał a mi nic.
Przejsciowe klopoty. Tez tak mialem niedawno, ale po paru godzinach wszystko dzialalo normalnie.
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: krzyhu »

Mi od paru dni rozłącza się co ok. pół godziny. Może coś z moim BTSem robią, nie wiem...
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: Boras »

krzyhu pisze:Mi od paru dni rozłącza się co ok. pół godziny.
Racja, coś jest na rzeczy, mi również co chwilę rozłącza. Myślałem, że mam system skopany ale sprawdzałem na innym komputerze i to samo. Mają jakieś kłopoty chyba. Z drugiej strony prędkości wciąż maksymalne, nie mam pojęcia co to może być.
Awatar użytkownika
tomekk55
Stały użytkownik forum
Posty: 97
Rejestracja: 2008-07-25, 07:44
Lokalizacja: EPZG

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: tomekk55 »

Wczoraj mi strasznie muliło, nie dało się korzystać.
N82 & Play Online prepaid

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... embers.png
member of symbianos.pl community
pgoral
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 274
Rejestracja: 2006-08-13, 01:52
Lokalizacja: Wawa/Piotrków

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: pgoral »

Już jest lepiej - ale co 10-30 minut rozłącza
coś chyba tam robią - bo czasami zaraz po rozłączeniu nie da się połączyć przez kilka minut.
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: kult_kazika »

A już myślałem, że z tym rozłączaniem to tylko u mnie ;)
Mam tak od kilku dni, jak nie rozłącza się, to net działa wolno. Napisałem już do BOK i czekam na odzew :)
Pozdrawiam
grochu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-01-10, 01:14
Lokalizacja: Starachowice

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: grochu »

A jaki macie modem??
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: marens »

kult_kazika pisze:Napisałem już do BOK i czekam na odzew
To trochę poczekasz, BOK P4 nie śpieszy się z odpisywaniem.
Awatar użytkownika
Saracen
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2006-05-08, 18:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: Saracen »

@kult_kazika nie czekaj na ich odpowiedź po napiszą Ci, żebyć poszedł i wymienił kartę SIM to powinno według ich pomóc.
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: kult_kazika »

Wiem wiem, już kiedyś miałem styczność z BOKiem i to nie raz. I nie powiem długo czekałem na odpowiedź, ale po niej - jak ręką odjął;) - pewnie mieli więcej zgłoszeń z tym samym problemem. A jeśli chodzi o wymianę karty SIM, to na razie nikt mi nic nie proponował, co więcej kazali opisać swój problem według szablonu. Zobaczymy, co to da :)
Pozdrawiam

Edit 21.01.09:

No i dało:) Wczoraj wieczorkiem zapewne coś kombinowali na nadajnikach, bo net strasznie mulił. Dzisiaj rano, kiedym wrócił z pracy moim oczom ukazał się szybki i sprawny internet. Nie mam już kłopotów z zarywaniem łącza, a stronki ładują się, tak jak powinny :).
Obrazek
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: kult_kazika »

Chyba, żem za szybko się pospieszył z zachwytami. Dzisiaj od godziny 20 znowu internet muli, praktycznie ciężko przeglądać jakiekolwiek strony. Chwilami wraca do normy, ale praktycznie przez cały czas korzystanie z internetu jest bardzo utrudnione. Mam nadzieję, że jest konsekwencją jakichś prac przy masztach :/
grochu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2009-01-10, 01:14
Lokalizacja: Starachowice

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: grochu »

Nie martw się u mnie jest to samo :/

Kurcze ciekawe jak długo to potrwa
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: Boras »

Faktycznie coś Play kombinuje. Najpierw przerywało co parę minut połączenie (dużo osób o tym pisało) a teraz strasznie spadła szybkość (bynajmniej u mnie) od kilku dni. W promieniu 1,5 km mam 2 nadajniki Playa! :roll: więc podjechałem bliżej nich z laptopem i prawie nic to nie zmieniło. Myślę zatem, że to jakaś odgórna akcja, bo nie sądzę aby nagle aż tylu użytkowników nowych zapchało łącza, ponieważ niezależnie od pory dnia nie da się od poniedziałku wycisnąć więcej niż 256 kb/s :szok:
Awatar użytkownika
krzyhu
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2008-07-09, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: krzyhu »

Obrazek Może już nie rozłącza, ale prędkość...
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: DJ1910 »

w Łodzi z Playem póki co nie jest najgorzej.

Korzystam z neta na Widzewie oraz w centrum miasta, i nie moge narzekać. Pingi niskie, trasfer od 40kB/s do 100kB/s, rozłączenia samoistne dość rzadkie, chociaz średnio raz na godzine, półtorej (to minus, bo majac Iplusa spotykało mnie to baaaardzo rzadko)

Mysle że jeszcze duzo Playowcy muszą zainwestować i sie nauczyć by to wszystko działalo jak trzeba. Plusem jest to że wygrali przetarg na 900MHz, jak odpalą na tym 3G+ to będą chyba najlepszym komórkowym ISP w Polsce.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: marens »

Ok. 22 mialem transfery na poziomie 128-256. Nawet VoIP dzialal tylko z dostateczna jakoscia
Awatar użytkownika
DJ1910
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 486
Rejestracja: 2007-07-01, 21:23
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: DJ1910 »

Pewnie "wyjscie" Twego Node-B nie wyrabia, bo za duzo luda w okolicy ma Play Online.

Ja mialem podobnie, zadzwonilem do BOKu, zgłosiłem miłej Pani problem techniczny, po 3 dniach oddzwoniła inna miła Pani, i powiedziała iż stacja nadawcza w mojej okolicy ma za mały "okno na świat" i BTS dostanie więcej zasobów w ciagu tygodnia. I tak tez sie stało :)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: marens »

Dzieki za rade, tak tez zrobie. Dodam ze najlepszy efekt daja zgloszenia w POS.

[ Dodano: 2009-01-25, 12:26 ]
Poszlo zgloszenie przez *500. Na poczatku standartowo, ze predkosci do 1Mbit/s i jest to normalne ze w weekendy spada bo wszyscy siedza i siec sie zapycha a predkosc nie jest gwarantowana. Marens trzezwo odpowiedzial ze zdaje sobie z tego sprawe i wie ze mozna napisac zgloszenie o przeglad sieci w okolicy pod katem zwiekszenia dosylu do NodeB. Odrazu inna rozmowa, i krotka ankieta.
Dodalem sugestie aby EDGE Playa wpuszczalo w mojej okolicy karty Play Online. Teraz czekamy 2tygodnie na odpowiedzg
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Play internet, pierwsze przecieki

Post autor: kult_kazika »

Coś robią, ale im to zbyt długo schodzi. Np. dzisiaj dopiero teraz mogę jako, tako korzystać z neta, choć co chwila transfer spada. Ale jest miły akcent. Ściągając sterowniki do karty graficznej, przez niecałą minutę ściągało mi prędkością ponad 1MB :D, jednak po tym czasie transfer systematycznie spadał i znowu waha się na granicy 30-45 kB/s :P
Zablokowany