Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ninaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-26, 09:22
Lokalizacja: Opolskie

Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: ninaa »

Witam,

poraz pierwszy mam potrzebe z korzystania z internetu bezprzewodowego i bylabym wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki.

Zalezy mi na jak najszybszym/najlepszym laczu, jesli to mozliwe bez limitow i ograniczen, bez wzgledu na oplaty.

Jak zaczac? Jak sprawdzic, ktory operator oferuje najkorzystniejsza dla mnie usluge i zasieg w wybranym miejscu? (korzystalabym z internetu w dwoch miejscach - Kedzierzyn-Kozle, ul.Wojska Polskiego oraz w malej wsi, rowniez w wojewodztwie opolskim - Januszkowice, ul.Dzialkowca, niedaleko Zdzieszowic) Widzialam mapy zasiegu kilku operatorow, jak to sie przeklada na rzeczywistosc? Czytalam na forum o mozliwosciach zainstalowania anteny w celu polepszenia odbioru sygnalu.

Korzystam z laptopa HP Compaq Presario V600, z systemem operacyjnym Vista

Sluze wszelkimi dodatkowymi informacjami, ktore bylyby potrzebne do udzielenia odpowiedzi.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: wojteks »

ninaa pisze:Zalezy mi na jak najszybszym/najlepszym laczu, jesli to mozliwe bez limitow i ograniczen, bez wzgledu na oplaty.

korzystalabym z internetu w dwoch miejscach - Kedzierzyn-Kozle, ul.Wojska Polskiego
Tu polecam usługi neostradopodobne po kablu i bezprzewodowy router w domu albo dobrego dostawcę radiowego którego trzeba poszukać lokalnie. To łącze nie będzie miało limitów i będzie szybkie.
ninaa pisze:malej wsi
Jeżeli bez limitów to może jest jakiś lokalny dostawca radiowego internetu wtedy musiałabyś mieć 2 umowy z 2 sieciami.

Zawsze możesz zakupić starter (simdata, orangefree na kartę) i przetestować połączenia w domu i na wsi telefonem z edge/umts
Nie pomagam na PW!
ninaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-26, 09:22
Lokalizacja: Opolskie

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: ninaa »

Dzieki piekne za odzew.

Oznacza to zatem, ze uslugi wszystkich operatorow sieci komorkowych sa limitowane?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: zDaleKi »

ninaa pisze:Oznacza to zatem, ze uslugi wszystkich operatorow sieci komorkowych sa limitowane?
Niestety tak.
Czas nie jest limitowany ale przesył danych już tak.
Chyba, że zaopatrzysz się w kartę PrePaid (np. SimDatę). Tam możesz korzystać jak długo tylko jest kasa na koncie. Zatem warunek:
ninaa pisze:Zalezy mi na jak najszybszym/najlepszym laczu, jesli to mozliwe bez limitow i ograniczen, bez wzgledu na oplaty
czyli "bez wzgledu na oplaty" jest spełniony. Czyli płaciłabyś za każde 100kB 0.03zł.

Polecam np to porównanie: > Czyli wszystko o abonamencie, ofertach na kartę pre-paid, limitach, ilości danych pobieranych (np. przez pojedynczą stronę i wielkości pobieranych przez komunikatory) <
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: ja.michal »

BliSki pisze:Czas nie jest limitowany ale przesył danych już tak.
Czas nie jest limitowany i ilość danych też nie. Tylko po przekroczeniu pewnej ilości prędkość jest ograniczana. Z reguły tak, że się nie da pracować komfortowo.

[ Dodano: 2008-05-26, 13:31 ]
Tak patrzę na te lokalizacje o których napisałaś i jeśli chodzi o zasięg to wydaje się, że plus ma najlepszy. Ale to tylko gdybanie na podstawie mapki.
Najlepiej kupić simdatę i sprawdzić.
Jeśli chodzi o prędkości to nie będą powalające zwłaszcza w Januszkowicach.
Lepiej poszukać internetu gdzieś na miejscu.
Albo w Kędzierzynie-Koźlu wsiąść np neostradę a w Januszkowicach korzystać z SimDaty. Wszystko zależy co będziesz robić i gdzie będziesz więcej przebywać.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: zDaleKi »

ja.michal pisze:Czas nie jest limitowany i ilość danych też nie. Tylko po przekroczeniu pewnej ilości prędkość jest ograniczana.
Dzięki za sprecyzowanie :ok: W sumie racja :]
ja.michal pisze:Z reguły tak, że się nie da pracować komfortowo
I tu koleżanka nie będzie raczej zachwycona, bo nie spełnia to już założenia: "Zalezy mi na jak najszybszym/najlepszym laczu,"
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: ja.michal »

Jak cena nie gra roli to może dwukierunkowe łącze satelitarne z talerzem o średnicy 10 metrów? :hyhy:

A tak poważnie to widzę, że ul. Wojska Polskiego przecina trakcja kolejowa. Czy ona jest eksploatowana? Albo jest gdzieś niedaleko stacja kolejowa? Bo można się dowiedzieć czy TK Telekom tam działa. Oni też radiowo mogą dostarczać internet.
Koło Januszkowic też leci trakcja kolejowa.
ninaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-26, 09:22
Lokalizacja: Opolskie

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: ninaa »

Ograniczona predkosc i chwiejny zasieg, to czego tygrysy nie lubia najbardziej. Pracuje przez internet, przesylam pliki duzej wielkosci..

Nic innego mi nie pozostaje jak wyprobowac:
Zawsze możesz zakupić starter (simdata, orangefree na kartę) i przetestować połączenia w domu i na wsi telefonem z edge/umts
edge/umts - czarna magia, mam Nokie 7370, nadaje sie? Tylko simdata i orangefree? Zasiegu z Ery i ewentualnych innych operatorow nie mozna przetestowac?

Wiem, ze jestescie bezkablowi, ale orientujecie sie moze ile TPSA liczy sobie za podciagniecie linii telefonicznej? Czym to jest uwarunkowane? Ile im to zajmuje? Chodzi o ten nieszczesny wiejski domek, w sumie nie jest na koncu swiata, od innych zabudowan majacych linie telefoniczne bedzie jakies 0.5km

Dziekuje Wam za dotychczasowe info :roll:

[ Dodano: 2008-05-26, 13:57 ]
dwukierunkowe łącze satelitarne z talerzem o średnicy 10 metrów
Domyslam sie, ze taniej wyszloby podlaczenie kabla TPSA (?) ;)

Jesli chodzi o Januszkowice, to tory kolejowe sa oddalone o okolo 1km, TK Telekom - pierwsze slysze, musze ich przegooglowac :roll:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: zDaleKi »

ninaa pisze:Pracuje przez internet, przesylam pliki duzej wielkosci..
To obawiam się, że w takim przypadku łącze komórkowe nie sprosta Twoim oczekiwaniom.
ninaa pisze:ale orientujecie sie moze ile TPSA liczy sobie za podciagniecie linii telefonicznej?
Niestety, ja tu nie pomogę.
ninaa pisze:Domyslam sie, ze taniej wyszloby podlaczenie kabla TPSA (?)
Taniej zapewne tak, ale czy szybciej to już można się spierać.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ninaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-26, 09:22
Lokalizacja: Opolskie

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: ninaa »

Rozmawialam wlasnie z infolinia TK Telekom, oferuja lacza przez kabel i radiowe, przedstawiciel regionalny ma wybadac sprawe, czy lokalizacja nadaje sie do zainstalowania jakiejkolwiek uslugi.

Dziekuje za pomysl :roll:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: ja.michal »

ninaa pisze:ile TPSA liczy sobie za podciagniecie linii telefonicznej? Czym to jest uwarunkowane? Ile im to zajmuje?
Podciągnięcie nie powinno nic kosztować jeśli jest linia telefoniczna. Warunkiem jest odpowiednio miały dystans do centralki. Do 14 dni (albo do 30 dni - nie pamiętam dokładnie) zajmuje sprawdzanie możliwości technicznych. Jeśli się da to kurier przywozi modem, podpisujesz umowę (albo w salonie wszystko) i działa.
ninaa pisze:tory kolejowe sa oddalone o okolo 1km
A jest jakaś stacja? Jak mocno uczęszczają tamtędy pociągi? Na 1km to radiowo by Cię podłączyli.

Tutaj link do internetu z TK Telekom:
http://www.tktelekom.pl/index.php?id=5,45

A tutaj kontakt:
http://www.tktelekom.pl/?id=7,53

Najlepiej zadzwonić do nich i poprosić o sprawdzenie czy się da założyć. Ceny niższe niż w TP.
Pisałaś o tym, że wysyłasz duże pliki. Upload w TK czasem jest więszy niż w TP (rąbną się i ustawią np 1Mb). Ale nawet jak masz standardowy to można za dopłatą (miesięczną) zwiększyć upload. Tego TP nie daje.

[ Dodano: 2008-05-26, 14:25 ]
Widzę, że trochę za długo pisałem. :P
ninaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-26, 09:22
Lokalizacja: Opolskie

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: ninaa »

czyli TK nie dziala na laczach TP? Czy jest jeszcze inny dostawca oprocz tych dwoch, ktorego moge zapytac o kablowe lacze?

W tym konkretnym wiejskim domku nie ma telefonu jak juz wspomnialam, ale niedalecy sasiedzi maja. Spedze tam cale wakacje, do pazdziernika, ale podpisze umowe na wymagany okres i bede placic abonament nawet jesli mialabym uzywac internet wylacznie przez ten okres, jesli nie znajde innego rozwiazania.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: ja.michal »

ninaa pisze:czyli TK nie dziala na laczach TP
TK to łącza kolejowe. Zupełnie inny operator. ;)
Małe info jest tutaj: http://www.tktelekom.pl/index.php?id=2,11

Co do TP to jest opcja internetu bez telefonu. Trzeba tylko płacić za utrzymanie linii czy coś w tym stylu.
ninaa pisze:Czy jest jeszcze inny dostawca oprocz tych dwoch, ktorego moge zapytac o kablowe lacze?
To musisz w okolicy poszukać.
ninaa pisze:ale podpisze umowe na wymagany okres i bede placic abonament nawet jesli mialabym uzywac internet wylacznie przez ten okres
Nie lepiej umowę na czas nieokreślony? Wyższy abonament i ewentualnie aktywacja, ale można wypowiedzieć w każdej chwili z zachowaniem 30 dniowego terminu. ;)
ninaa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-05-26, 09:22
Lokalizacja: Opolskie

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: ninaa »

Nie lepiej umowę na czas nieokreślony? Wyższy abonament i ewentualnie aktywacja, ale można wypowiedzieć w każdej chwili z zachowaniem 30 dniowego terminu.
Nie wiedzialam, ze taka mozliwosc istnieje, dobry pomysl :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: ja.michal »

Musisz się popytać co i jak bo na stronach coś nie mogę znaleźć.
Ostatecznie można podpisać umowę tylko na rok. ;)

[ Dodano: 2008-05-26, 15:11 ]
Ja tak robię. Jest trochę drożej, ale po roku zawsze jakiś inne promocje są. ;)
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: Nikelajer »

ja.michal pisze:Ostatecznie można podpisać umowę tylko na rok. ;)
I ja bym tak polecal jesli na nieokreslony nie chcesz brac. W ciagu roku internet moze sie zmienic na prawde na lepsze (bo raczej na gorsze to watpie:P) i wtedy nie "ciązy" Ci stara umowa ;)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Potrzebna pomoc przy wyborze operatora/ wojewodztwo opolskie

Post autor: Patryk »

ninaa pisze:ale orientujecie sie moze ile TPSA liczy sobie za podciagniecie linii telefonicznej? Czym to jest uwarunkowane? Ile im to zajmuje? Chodzi o ten nieszczesny wiejski domek, w sumie nie jest na koncu swiata, od innych zabudowan majacych linie telefoniczne bedzie jakies 0.5km
500m kabla do pociągnięcia ? Zapomnij.
Pewnie jeszcze brak wolnej pary w kablu zbiorczym,i daleko od najbliższego DSLamu...

TP ma obowiązek podpiąć Ci telefon...ale tylko telefon (nie Neostradę !),w terminie do 10 miesięcy od daty złozenia zamówienia.
W takiej sytuacji jeśli brak jest możliwości technicznych instalacji linii kablowej lub jest to ekonomicznie nieuzasadnione,to TP da Ci telefon radiowy (via GSM Orange).
Oczywiście o internecie wtedy możesz tylko pomarzyć.
ODPOWIEDZ