Orange B.E. modem WLAN - jak wykryc siec?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zielony

Orange B.E. modem WLAN - jak wykryc siec?

Post autor: Zielony »

Witam

Mam internet Orange Business Everywhere w najwyższej opcji, tj. GPRS/EDGE/3G/WLAN. Posiadam także modem Option Globetrotter 3G/EDGE na PCIMCIA. Jak się dowiedziałem na infolinii Orange, mój modem posiada WLAN (inaczej nie mógłbym się połączyć z HotSpotem). Miałem już wcześniej styczność z sieciami bezprzewodowymi, i wiem, że mogę za pomocą anteny i zwykłych ustawień w Windowsie XP/2003 wykryć dostępne sieci w pobliżu. Niestety nie wiem jak mogę wykrywać sieci za pomocą laptopa (Win XP), w którym mam ten modem zamontowany.

Czy może potrzebny jest jakiś soft, czy może sterowniki zmienić?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Orange B.E. modem WLAN - jak wykryc siec?

Post autor: Szadzik »

Zielony pisze:Witam

Mam internet Orange Business Everywhere w najwyższej opcji, tj. GPRS/EDGE/3G/WLAN. Posiadam także modem Option Globetrotter 3G/EDGE na PCIMCIA. Jak się dowiedziałem na infolinii Orange, mój modem posiada WLAN (inaczej nie mógłbym się połączyć z HotSpotem). Miałem już wcześniej styczność z sieciami bezprzewodowymi, i wiem, że mogę za pomocą anteny i zwykłych ustawień w Windowsie XP/2003 wykryć dostępne sieci w pobliżu. Niestety nie wiem jak mogę wykrywać sieci za pomocą laptopa (Win XP), w którym mam ten modem zamontowany.

Czy może potrzebny jest jakiś soft, czy może sterowniki zmienić?
Przede wszystki włąsz program do obsługi modemu i tam muszą byc opcje:
1. Włączenia 'radia' WLAN i wyszukania sygnału, o ile się znajdujesz w zasięgu WLAN to wyszuka. Może się przełączać między GPRS/EDGE/WLAN bez przerywania transmisji nawet.
Back to the Future ;)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Orange B.E. modem WLAN - jak wykryc siec?

Post autor: bob »

HI ZIELONY !
Ten modem nie ma WLAN musisz mieć osobną kartę WLAN ,jeśli masz to samo co ja tzn OPTION GLOBETROTTER 3G.
Modem z tej serii z WLAN to OPTION GLOBETROTTER FUSION.
Natomiast sam program business everywhere obsłuży taką niezintegrowaną
kartę WLAN po przez dodanie stera z aplikacji dla tej osobnej karty.
No chyba że czegoś tu nierozumię :roll:
bob
ODPOWIEDZ