Wideorozmowy

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Wideorozmowy

Post autor: jackmarc32 »

Od jakiegoś czasu korzystam ze Skype oraz dobrodziejstwa w postaci video rozmów. Kilka razy używałem tak Skype na notebooku za pośrednictwem iPlusa. Jakość była co tu dużo mówić niezbyt dobra (w zasięgu EDGE). W zasięgu UMTS/HSDPA była dosyć dobra.
Ucieszyłem się kiedy pojawiła się (wreszcie.......) wersja Skype na urządzenia mobilne (Windows Mobile). Mam telefon z Windows Mobile (wcześniej Samsung I600, a teraz Samsung I780). Zainstalowałem, włączam, a tu kiszka......... Program nie obsługuje video rozmów. Zacząłem grzebać w sieci i nie znalazłem rozwiązania przy wykorzystaniu Skype. Za to znalazłem coś innego...........
Otóż znalazłem program o nazwie Tivi www.tivi.com . Program umożliwia rozmowy głosowe, czat oraz wideorozmowy. Zainstalowałem wersję dla Windows XP na notebooku, a wersję dla Windows Mobile w telefonie. W zasięgu sieci WiFi (na kompie i telefonie) transmisja video była dobrej jakości. Nie udało mi się tego jeszcze przetestować w zasięgu UMTS lub HSDPA, ale jestem dobrej myśli ;) Żeby program zadziałał na telefonie konieczne jest posiadanie telefonu z jednym z następujących systemów:
- Symbian 3rd S60 lub 2rd S60
- Windows Mobile 5/6
- Windows Mobile 2003
- Windows Pocket PC 2003

Telefon musi mieć aparat z funkcją kamerki. Tutaj jedna niedogodność. Mój telefon ma dwie kamerki z przodu i z tyłu. W programie działa tylna ;( . Czyli prowadząc wideorozmowę albo patrzymy na kogoś i ten ktoś ogląda co jest przed nami, albo pozwalamy się oglądać, ale wtedy nie widzimy rozmówcy. Chyba że przez lusterko ;)

Żeby skorzystać z programu należy się zarejestrować na stronie www.tivi.com . Trzeba podać emaila, nick i hasło. Dostaniemy na emaila link aktywacyjny. Klikamy i gotowe. Potem w programie w klikamy Options, potem config, wpisujemy ustawienia, zapisujemy. W Options klikamy login i to wszystko :) Oczywiście robimy to będąc podłączeni w jakiś sposób do netu.

[ Dodano: 2008-07-20, 14:38 ]
Jakby ktoś chciał przetestować jakość połączeń to dla celów testowych mogę podać na privie mój nick w Tivi :)

[ Dodano: 2008-07-20, 15:02 ]
No i jeszcze jaka jest wizja wykorzystania tegoż programu. Siedząc lub leżąc na plaży ;) prowadzimy wideorozmowę i możemy pokazać rozmówcy gdzie jesteśmy ........... A że raczej na plażę nie zabieramy laptopa ;) wobec tego do takich zastosowań lepszy będzie telefon........ Za granicą też można by z takowego czegoś korzystać, ale żeby nie splajtować po przyjeździe polecam wątek "Internet komórkowy za granicą" :)

[ Dodano: 2008-07-20, 20:24 ]
A tak na marginesie. Czy ktoś może korzysta z tego programu. Bo chyba ten program (produkcji łotewskiej bodajże) jest zupełnie w Polsce nieznany. Ja sam trafiłem na niego przez zupełny przypadek.

[ Dodano: 2008-07-20, 22:44 ]
Acha no i użytkowanie. Po zalogowaniu wpisujemy nick innego użytkownika w głównym oknie programu, klikamy options i wybieramy video call. Program połączy się z innym użytkownikiem i rozpocznie połączenie video. Użytkownik odbierający może aktywować video rozmowę przez kliknięcie w okienku z tekstem bodajże "start video" czy coś takiego. Powodzenia :)

[ Dodano: 2008-07-21, 10:29 ]
No i natrafiłem na pierwszy problem......... Jeżeli jestem z telefonem w zasięgu WiFi lub podpięty do kompa (kabel lub Bluetooth) wszystko działa OK. Ale kiedy telefon jest tylko w zasięgu sieci UMTS lub EDGE nie mogę programu zmusić do połączenia się przez GPRS..........
Mam telefon Samsunga I780 z Windows Mobile 6 Professional. Ciekaw jestem czy ktoś miał podobny problem......

[ Dodano: 2008-07-21, 12:08 ]
Udało się !!!! Wystarczył restart urządzenia. W zasięgu EDGE testowe połeczenie głosowe było OK. Nie próbowałem video, bo nie mam jak.

[ Dodano: 2008-07-21, 12:32 ]
A tutaj opis i test w języku angielskim:

http://www.modaco.com/content/pocket-pc ... plication/
jackmarc32
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-03-17, 15:58
Lokalizacja: Podhale

Testy

Post autor: jackmarc32 »

Mam pytanie czy ktoś może testował ten program u siebie ?
Ja mam ostatnio następujący problem. Nie działa transmisja video komp-komórka. Wysłąłem nawet zapytanie do pomocy technicznej producenta programu, ale na razie cisza.....
skwierzyna
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-08, 15:13
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Wideorozmowy

Post autor: skwierzyna »

Ja mam samsunga i600 i sobie potestuje chyba to zaraz, mam inny problem z programem FRING , nie moze mi on znaleźc zadnej sieci wifi a mam routerek i net na telefonie smiga bezproblemowo
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Wideorozmowy

Post autor: reilord »

Super, tego szukalem, zaraz potestuje :)
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Wideorozmowy

Post autor: canidy »

Super, tylko kurczę większość ludzi ma Skype...
ODPOWIEDZ