Max. długość kabla i atk-20 z e800

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Mikolaj211 »

Witam! Opuściłem na dość długi czas forum, ale w życiu różnie bywa... Mam teraz taki problem - kupiłem laptopa, LENOVO N200 (nawet niektórzy z tego forum pomagali mi go wybrać na http://forum-laptopy.info.pl/ ). Na chwilę obecną korzystam z OPTIONA ICONA. Jednak w poniedziałek jadę przedłużyć umowę z iplusem i biorę HUAWEI E800. Na chwile obecną mój internet jest niesamowicie okropny - strony ładują się bardzo dlugo, a co chwilę wyskakuje BŁĄD WCZYTYWANIA STRONY. Komputer mam w innym miejscu domu i nie korzystam z żadnej anteny. Chodzi mi o to, aby podciągnąć kabel od mojej atk-20. Zrobiłem wszystkie pomiary długości potrzebnego kabla. I tu moje pierwsze pytanie - czy kabel od anteny może mieć 22 metry? Na chwile obecną na 12m, więc potrzebował bym przedłużki o długości 10m. Teraz moje drugie pytanie - od kabla urwała mi się wtyczka, teraz z kabla wystają gołe druty. Czy będą dużo większe straty jak połączę kabel z przedłużką łącząc te druty i środki (te z miedzi) obu kabli ze sobą, niż jakbym kupił dwa wtyki (żenśki i męski) i bym je zarobił na kable (nie mam zaciskarki ;/). Moje trzecie pytanie - czy lepiej kupić przedłużkę z tykiem do modem, czy z FME i do tego konektor? I ostatnie pytanie - czy HUAWEI E800 będzie dobrze pracował z E800?

Przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na te pytania, być może gdybym głębiej poszukał, to bym znalazł, ale po prostu było by to bardzo trudne (około minuta czekania na stronę, 40% ładowanych stron trzeba ładować dwa razy, bo wyskakuje Błąd wczytywania strony :() Ew. proszę o link do tematu. Z góry dziękuję za pomoc!!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Mikolaj211, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Jaco »

Mikolaj211 pisze:czy kabel od anteny może mieć 22 metry?
Ja do dookólnej miałem prawie tyle samo. Ale zawsze lepiej jak jest krótszy.Max 10 m.
Mikolaj211 pisze:Czy będą dużo większe straty jak połączę kabel z przedłużką łącząc te druty i środki (te z miedzi) obu kabli ze sobą, niż jakbym kupił dwa wtyki (żenśki i męski) i bym je zarobił na kable (nie mam zaciskarki ;/).
Zawsze są na łączeniach .
Mikolaj211 pisze:Moje trzecie pytanie - czy lepiej kupić przedłużkę z tykiem do modem, czy z FME i do tego konektor?
Jeśli są pod modem to lepiej.
Mikolaj211 pisze:czy HUAWEI E800 będzie dobrze pracował z E800?
:zdziwko:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: wojteks »

Mikolaj211 pisze:czy kabel od anteny może mieć 22 metry?
Cały zysk anteny na takiej długości kabla stracisz, lepiej antenę przenieść w inne miejsce domu/kupić drugą i zamontować bliżej tak, aby kabel był najkrótszy możliwy.
Mikolaj211 pisze:Czy będą dużo większe straty jak połączę kabel z przedłużką łącząc te druty i środki (te z miedzi) obu kabli ze sobą
Znacznie mniejsze tłumienie będą miały prawidłowo zarobione złącza.
Mikolaj211 pisze:czy z FME i do tego konektor?
Kabel antenowy jest gruby i sztywny, lepiej mieć konektor bo delikatny kabelek nie powinien przy poruszaniu laptopem wyłamać złącza antenowego.
Niedługo nowa umowa i limit 2Gb!!!
Jak weźmiesz nowy modem to nie dostaniesz większego limitu.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Jo_gurt »

Mikolaj211, przy takiej długości kabla nie baw się w przedłużki i złączki. Źle zarobiona złączka może mieć stratę i 3dBi (dobra ~0,5). Także jeśli na kablu 22m (zakładam H155) będziesz miał stratę ~10dB + 1dB (2x konektor na końcach) + 1dB (w dobrych warunkach złączka) = strata 12dB. Jaki zysk masz z anteny? ;)
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Mikolaj211 »

wojteks pisze:Niedługo nowa umowa i limit 2Gb!!!
Ten podpis jest nie aktualny, miało tak być, zanim kupiłem laptopa i nie potrzebowałem nowego modemu.
wojteks pisze:Cały zysk anteny na takiej długości kabla stracisz, lepiej antenę przenieść w inne miejsce domu/kupić drugą i zamontować bliżej tak, aby kabel był najkrótszy możliwy.
Antena jest na szczycie dachu, w innym miejscu nie będzie łapać sygnału, czyli jest to minimalna długość kabla :(
Jo_gurt pisze:Jaki zysk masz z anteny?
Antena atk-20. Jakość sygnału CSQ - 27,99/31. Zasięg 6/7 kresek (starym menagerze).


Jeszcze jedno pytanko - czy pracownicy Plusa mają obowiązek sprawdzić mi modem przy przedłużaniu umowy jeżeli przyjdę z laptopem, czy to tylko jak mają dobry dzień?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: krystianb »

Mikolaj211 pisze:czy pracownicy Plusa mają obowiązek sprawdzić mi modem przy przedłużaniu umowy jeżeli przyjdę z laptopem, czy to tylko jak mają dobry dzień?
Zasada jest prosta instalujesz modem zanim podpiszesz umowe/przedluzenie, nie dziala to modemu nie bierzesz i umowy nie podpisujesz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: yagi »

Pracownicy obowiazku nie maja, ale jak grzecznie poprosisz to nie powinni odmowic. W koncu to dla nich kasa.

Najwazniejsze to nie podchodzic do sprawy "Ja zadam a wy mi macie to dac/zrobic" ;)
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Mikolaj211 »

Dobra, ale powiedzcie mi co z tą anteną... Bo jeżeli tak nie da rady, to chyba nie podpisze umowy. Jeżeli bym miał mieć przez 2 lata taki internet, to dziękuję bardzo :(
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: wojteks »

Jeżeli innej możliwości montażu anteny nie ma to polecam użycie routera Linksys WRT54g3g z odpowiednim modemem (kartą PCMCIA) a wtedy router umieszczamy blisko dachu/anteny (najkrótszy możliwy kabel) i rozsyłamy internet po domu kablem ethernet lub po WiFi (dla laptopa idealne rozwiązanie).
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Mikolaj211 »

wojteks, może i nie głupie rozwiązanie... Bo swoją drogą czasami przydał by się internet na kilka komputerów... Jakbym umieścił go na oknie, to mógłbym jeszcze skrócić ten kabel co mam (było by wtedy ok. 8 m od anteny).

Tylko bardzo ważna sprawa - czy będzie on współpracował z Huawei E800 z przejściówką na PCMCIA? Bo w opisie niby tego modemu nie ma, ale opis jest pewnie stary, a modem dość nowy. Wtedy bym mógł korzystać na wyjeździe z modemu na EXpress Card, a w domu wkładał bym modem do przejściówki i routera.

Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź, bo jutro muszę przedłużyć umowę, później nie będę miał okazji :(
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: krystianb »

Złozyles wypowiedzenie?? Jesli nie to chyba w kazdej chwili na takich samych warunkach mozna bedzie umowe przedluzyc
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Mikolaj211 »

Kto mówi o wypowiedzeniu? Musze przedłużyć w poniedziałek, bo nie mam salonu Plusa dwie ulice dalej, tylko 50KM od siebie!!

[ Dodano: 2008-07-27, 14:35 ]
Zresztą już widzę http://www.qart.com.pl/prod2/WRT54G3G-EM.html będzie działać z E800. Czyli wezmę jutro E800, będę używał w laptopie bez anteny, a później kupię router.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Ufo atakuje »

Mikolaj211 pisze:
wojteks pisze:Niedługo nowa umowa i limit 2Gb!!!
Ten podpis jest nie aktualny, miało tak być, zanim kupiłem laptopa i nie potrzebowałem nowego modemu.
Nie bardzo rozumiem jakim ty obecnie sprzętem dysponujesz? Masz stacjonarny, czy laptopa, bo modem Option Icon jest stary- z poprzedniej umowy. Jeśli miałeś antenę ATK20 i kabel 12m to jak chodził na tym internet na PC? Teraz chcesz się przenieść w inne miejsce w domu z laptopem i bez anteny słabo chodzi, tak?
wojteks pisze:Cały zysk anteny na takiej długości kabla stracisz, lepiej antenę przenieść w inne miejsce domu/kupić drugą i zamontować bliżej tak, aby kabel był najkrótszy możliwy.
Bez przesady z tymi stratami. Dla h155 i 900Mhz strata wznosi 2.5 do 3dB na 10m, czyli dla 22m kabla bedzie okolo 6 dB +2dB na zlacza. Razem 8 dB max strat, a antena ma 16,5 dB zysku.
Mikolaj211 pisze:Antena jest na szczycie dachu, w innym miejscu nie będzie łapać sygnału, czyli jest to minimalna długość kabla :(
I niech tam pozostanie. Jesli bylo dobrze to po dodaniu przedluzki tez powinno byc dobrze.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Mikolaj211 »

Obecnie dysponuje notebookiem LENOVO 3000 N200, intel T8100 2X2,1Ghz, 4096MB ramu. Wcześniej korzystałem z komputera stacjonarnego i modemu netbox. Kupiłem sobie na allegro modem OPTION ICON 3G i planowałem przedłużyć umowę na 12msc. i skorzystać z limitu 2GB, stąd też właśnie ten opis. Ale życie piszę różne scenariusze... Dlatego tez przez długi czas nie wchodziłem na forum, a opis został. Teraz go właśnie usunąłęm, żeby nei mieszać. Teraz korzystam z wyżej wymienionego laptopa, w innym miejscu domu. Korzystam z tego OPTIONA ICONA, bez żadnej anteny. Jutro jadę przedłużyć umowę, na 24msc, bo potrzebuję nowego modemu do laptopa. I zastanawiam się teraz, czy przedłużać kabel od anteny, czy kupić router LINKYSA. Ale nie zależnie od tego wezmę modem HUAWEI E800 z przejściówką na PCMCIA

P.S. Proszę, nie zadawajcie pytań czemu muszę mieć gdzie indziej komputer, ani co się takiego wydarzyło. Po prostu jest jak jest i nie może być inaczej.


Myślę, że teraz wszyscy zrozumieją o co dokładnie chodzi :)
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Ufo atakuje »

Mikolaj211 pisze:Teraz korzystam z wyżej wymienionego laptopa, w innym miejscu domu. Korzystam z tego OPTIONA ICONA, bez żadnej anteny.
Ale masz jeszcze ATK20 z wyprowadzonym kablem, tyle że zbyt krótkim. Jak przejdziesz się tam z tym laptopem i podłączysz modem z tą anteną to jak wtedy chodzi internet?
Mikolaj211 pisze:Jutro jadę przedłużyć umowę, na 24msc, bo potrzebuję nowego modemu do laptopa.
Przecież masz już Icona a chyba nie korzystasz z UMTS/HSDPA. :] Pamiętaj, "co nagle to po diable". Za bardzo się spieszysz. ;)
Mikolaj211 pisze:I zastanawiam się teraz, czy przedłużać kabel od anteny, czy kupić router LINKYSA.
Kabel wyjdzie taniej :cwaniak:
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Mikolaj211 »

Ufo atakuje pisze:Ale masz jeszcze ATK20 z wyprowadzonym kablem, tyle że zbyt krótkim. Jak przejdziesz się tam z tym laptopem i podłączysz modem z tą anteną to jak wtedy chodzi internet?
Ale pisałem już wcześniej, że antena nie na żadnej wtyczki (gołe kable), do tego nie mam konektora do Optiona, a nie opłaca mi się go kupować.
Ufo atakuje pisze:Przecież masz już Icona a chyba nie korzystasz z UMTS/HSDPA. :] Pamiętaj, "co nagle to po diable". Za bardzo się spieszysz. ;)
Po prostu wolę mieć modem schowany w laptopa.
Ufo atakuje pisze:Kabel wyjdzie taniej :cwaniak:
Ale swoją drogą czasami przydał by się internet na dwa komputery, gdy przyjeżdża moja siostra z laptopem. Wtedy jest kłótnia o iplusa :) Do tego mógłbym sobie np. wyjść na ławkę przed domem i dalej korzystać ze stabilnego internetu z anteny...


Do tego nie wiem, czy z tym ICONEM jest wszystko ok... Bo odinstalowałem dzisiaj IPLUSA (miałem jechać do salonu, ale jednak jadę jutro) i nie opłacało mi się go instalować na ICONA, jutro w salonie zainstaluje na HUAWEI. Więc teraz wziąłem swojego K800i, (mam pakiet 50MB w simplusie, nawet karty z iplusa jeszcze nie przełożyłem do telefonu) i przez moduł BT w lapku połączyłem się. Internet chodzi dużo lepiej niż na ICONIE - wg. mnie szybciej (na GPRSIE, bo UMTS przecież nie łapę, a ten telefon EDGE nie ma) chodzi szybciej, niż ICON, gdy "mówi", że pracuje na EDGE.... Do tego połączenie jest stabilne, nie wyskakuje wcale BŁĄD WCZYTYWANIA STRONY... Może ten modem jest uszkodzony w jakiś sposób??

[ Dodano: 2008-07-28, 16:24 ]
Na ICONIE jak włączyłem 5 kart do załadowania, to wyskakiwał we wszystkich błąd wczytywania strony i trzeba bylo kązdą po kolei odświeżyć. A teraz zrobiłem test (na k800) i kazałem mu otworzyć około 15 kart (z aukcjami). I w żadnej nie wyskoczył błąd, powoli się wszystkie załadowały...

[ Dodano: 2008-07-28, 16:27 ]
Do tego najniższy ping do allegro.pl jaki udało mi się uzyskać, to 314ms!! Myślę, że to dobry wynik na GPRS bez żadnej anteny, przez telefon.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Ufo atakuje »

Mikolaj211 pisze:Ale pisałem już wcześniej, że antena nie na żadnej wtyczki (gołe kable), do tego nie mam konektora do Optiona, a nie opłaca mi się go kupować.
To jak wcześniej korzystałeś na tym Optionie z internetu. Kupiłeś ten modem z allegro, kupiłeś antenę z kablem i nie podłączyłeś wszystkiego. :zdziwko:
Mikolaj211 pisze:Na ICONIE jak włączyłem 5 kart do załadowania, to wyskakiwał we wszystkich błąd wczytywania strony i trzeba bylo kązdą po kolei odświeżyć. A teraz zrobiłem test (na k800) i kazałem mu otworzyć około 15 kart (z aukcjami). I w żadnej nie wyskoczył błąd, powoli się wszystkie załadowały...
Jak chcesz porównywać działanie tych modemów, musisz sprawdzić czy logują się do tej samej stacji (hyperterminal się kłania). Być może Option pracował na innej a K800 na innej. Jeśłi jednak jest to ten sam BTS, to rzeczywiście coś jest nie tak. Być może laptop daje za mało energii modemowi. Sprawdź Optiona na stacjonarnym.

PS.K800i jest dosyć czułym telefonem, z tego co się słyszy. ;)

Jak będziesz brał ten nowy modem koniecznie sprawdź, czy nic takiego się z nim nie dzieję, bo być może masz coś z laptopem.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Mikolaj211 »

Ufo atakuje pisze:To jak wcześniej korzystałeś na tym Optionie z internetu. Kupiłeś ten modem z allegro, kupiłeś antenę z kablem i nie podłączyłeś wszystkiego. :zdziwko:
Ten modem kupiłem na allegro i nigdy z nim nie używałem anteny! Antenę używałem tylko do netboxa.

Ufo atakuje pisze:Być może laptop daje za mało energii modemowi. Sprawdź Optiona na stacjonarnym.
Zanim kupiłem laptopa, to korzystałem z niego na stacjonarnym i było to samo.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: ja.michal »

Ufo atakuje pisze:PS.K800i jest dosyć czułym telefonem, z tego co się słyszy. ;)
Ogólnie telefony są bardziej czułe. :) Mi na GT Max łapie teraz 25 kreski 3G a na E51 6/7.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:Ogólnie telefony są bardziej czułe.
Nie jestem tego taki pewien zrobilem z nudy przed chwilą test uwzgledniający jednego bts'a na K610i i GT 3G+ (tel lezal w tym samym miejscu co antena modemu) i oba rowno spiewaly 16.99 (CSQ):P Teraz pytanie czy mam kiepski telefon czy super modem?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: ja.michal »

krystianb pisze:Teraz pytanie czy mam kiepski telefon czy super modem?
Może być i jedno i drugie. :rotfl:
Nie no żartuje. ;)

Z tymi telefonami i modemami jest różnie. W mojej nokii jest antena czulsza zdecydowanie od GT Maxa.
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Mikolaj211 »

A więc mam już ten modem... W salonie działał b. dobrze, (na HSDPA), teraz jestem w domu... I działa może trochę lepiej jak na OPTIONIE, ale na K800i było lepiej.. teraz tylko muszę uzbierać na router i go kupić.

P.S. Ponieważ mam Express card 54 w lapku, a modem jest na 34, to co sięstanie, gdy się o niego zahaczy i przesunie się go?
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: yagi »

Mikolaj211 pisze:P.S. Ponieważ mam Express card 54 w lapku, a modem jest na 34, to co sięstanie, gdy się o niego zahaczy i przesunie się go?
Moj traci polaczenie i przestaje byc widoczny przez system. Po poprawieniu jest tak jak przed poruszeniem (po kilku sekundach).
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: Mikolaj211 »

A więc na razie zdecydowałem się przedłużyć kabel - kupiłem już przedłużacz 10m i konektor. Tylko gdzie mogę kupić samą wtyczkę FME? BO mam goły kabel, jak już pisałem :(. Bo znalazłem takie coś , ale czy to na zdjęciu to jest wtyk FME? Mi to wygląda na SMA :( A tak poza tym, to jestem z modemu jak na razie zadowolony :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: ja.michal »

Tutaj mają dużo gniazd i wtyk na różne kable. Niestety minimalne zamówienie przez internet to 20 zł chyba.
http://www.soltronik.pl/
pkirylcz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-08-20, 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: pkirylcz »

Mikolaj211 pisze: Ale swoją drogą czasami przydał by się internet na dwa komputery, gdy przyjeżdża moja siostra z laptopem. Wtedy jest kłótnia o iplusa :) Do tego mógłbym sobie np. wyjść na ławkę przed domem i dalej korzystać ze stabilnego internetu z anteny...
To może zmień koncepcję.
Kup Router WRT54G3G i wsadź tam modem z PCMCIA i udostępnij go po chacie.
Wtedy skracasz kabel do minimum (instalacja routera na strychu) i zarabiasz go wyjściem na modem, bez konektora.
Siostra wtedy też będzie zadowolona.

Pozdrawiam,
Piotrek.
EmTeeDee

Re: Max. długość kabla i atk-20 z e800

Post autor: EmTeeDee »

o właśnie zaciekawił mnie ten problem-też myślę nad modemem+antena+20m.kabla czy ten router był by dla mnie lepszym rozwiązaniem? nie znam się na tym czekam na wasze opinie mam komputer stacjonarny ale w przyszłości zamierzam mieć lapka(stacionarne są 2 w domu) :papa:
ODPOWIEDZ