HSDPA - NYSA - ERA

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

HSDPA - NYSA - ERA

Post autor: SQ08 »

Więc tak jak obiecałem, że gdy będę w Nysie podam wynik działania HSDPA/UMTS w tym mieście. Dzisiaj zakupiłem starter blueconnect i z APN erainternet uzyskałem poniższe wyniki.
Czy HSUPA działa tego nie wiem bo używam N95 jako modem do laptopa. Chciałbym zaznaczyć, że Era to pierwsza sieć komórkowa w Polsce, która wprowadziła w Nysie i Głuchołazach UMTS/HSDPA. Wydaje mi się, że NodeB w Nysie mają max 1.8 Mb/s bo N95 obsługuję do 3.6 Mb/s, ale więcej niż 1.9~2 Mb/s nie udało mi się osiągnąć. Ale właściwie to trudno to określić

Pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: HSDPA - NYSA - ERA

Post autor: ja.michal »

SQ08, to jest test na APN erainternet czy erainternettt?
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: HSDPA - NYSA - ERA

Post autor: SQ08 »

To jest APN erainternet bo gdzieś czytałem, że z APN erainternettt prędkość jest niższa :zdziwko: , więc zastosowałem erainternet w konfiguracji połączenia.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: HSDPA - NYSA - ERA

Post autor: ja.michal »

To spróbuj jeszcze erainternett. Ja właśnie kupiłem starter, ale kicha bo tu gdzie jestem jest 1 BTS i nie łapię go.
Jadę teraz na erainternett.

[ Dodano: 2008-07-28, 18:05 ]
Swoją drogą ładny ping wyszedł SQ08. ;)
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: HSDPA - NYSA - ERA

Post autor: SQ08 »

Hmm dziwnie jest to, że w ogóle z APN: erainternettt nie mogę się połączyć, albo jak już łączy nic nie działa, tzn żadna strona się nie otwiera itp... Dziwne to wszystko.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: HSDPA - NYSA - ERA

Post autor: ja.michal »

No mi wczoraj coś nie chciało w nocy działać. Ani na erainternet ani na erainternettt.
Ostatnio zmieniony 2008-07-29, 19:14 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: HSDPA - NYSA - ERA

Post autor: SQ08 »

Również czasami mam problemy aby się połączyć, Era powinna bardziej dopracować ten Blueconnect starter. Tyle złego się słyszy na temat Era, a HSDPA chodzi w Nysie i Głuchołazach jak złoto, co zresztą widać powyżej na wynikach ze speed testu. Nigdy bym nie pomyślał, że Era pierwsza tutaj z UMTS będzie. Dzisiaj zaglądnąłem jeszcze ten spis UKE czy jak to tam się nazywa i zobaczyłem, że każda Polska sieć dostała tutaj zgodę na UMTS nawet Play, tylko Era pierwsza uruchomiła tutaj UMTS i na dodatek postawiła przy wjeździe do Nysy całkiem nowy BTS i ma teraz na każdym BTS w mieście HSDPA. Zasięg jest całkiem dobry kończy się dopiero jakieś 5 km za Nysą.
ODPOWIEDZ