Dobre EDGE...??

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Dobre EDGE...??

Post autor: Simonel »

Witam wszystkich użytkowników forum pierwszy raz pisze do was, ale forum przeglądam od dość dawna... :) Wiec tak; jestem użytkownikiem iPlusa i mam parę pytań:
-Czy jest możliwe aby u mnie gdzie niby niema w pobliżu UMTS/3G dało się nieraz złapać pisze tak dlatego ponieważ nieraz jak włączam iPlus Manager 2.0 pojawia mi się symbol właśnie 3G a nie EDGE jak zawsze choć trwa to zazwyczaj z 5 sekund, ale dało mi to trochę do myślenia jak to możliwe jak u mnie nigdzie w pobliżu nie ma 3G/UMTS...??
PS:1: Dodam mieszkam kolo Lidzbarka Warmińskiego w wsi Redy (około 3-4km od miasta)
PS:2:Czy to jest możliwe aby gdzieś tam jednak znajdował się BTS 3G i dlatego nieraz go na chwilkę łapie...??
-Czy taki wynik Obrazek na speedtest.net na EDGE jest dobry, dodam mam modem Huwaei E220 i w Managerze mam 3/5 kresek zasięgu..?

Z góry dzięki za odp. pozdrawiam :D

Aha co do kompa to mam stacjonarny PC, daje tutaj jeszcze stare screny jak używałem starego Managera i Topnet Info co o tym sadzicie to naprawdę jest 3G???
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-08-08, 05:32 przez Simonel, łącznie zmieniany 2 razy.
Simonel ^^
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: Sundance_kid »

PS:2:Czy to jest możliwe aby gdzieś tam jednak znajdował się BTS 3G
http://www.wieprz.net/bts/ - zajrzyj tutaj :)
A jeśli łapiesz szczątkowy sygnał to może by pomyśleć o antenie? Nie wiem jakiego masz kompa ale jak laptop to może popróbuj w różnych domowych/ogródkowych lokalizacjach czy sygnał utrzyma się na dłużej.
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: pidsud »

Albo włóż kartę Plusa do telefonu z 3G i sprawdź okolicę. Niestety wątpie aby W Lidzbarku był UMTS. Chyba złego linka podałeś.
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: Simonel »

Odp ktoś :( jeszcze..???? :P
Simonel ^^
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: Jaco »

Simonel pisze:Odp ktoś :( jeszcze..???? :P
Wiesz że spamowanie na forum jest zabronione :nienie:

Dostałeś już podpowiedzi . Przeczytaj jeszcze to: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1896
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: Adamusek xD »

Niestety ale w najbliższe 3G to Olsztyn więc nie da rady. W LW EDGE jest świetne Z 10 km mam ping ~250ms a predkość 200kb/s na -89dBm więc jest nieźle (może jedziemy na tym samym nadajniku na Olsztyńskiej LAC: 41030 CID: 4498 )
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: Simonel »

Hehe.. fajnie ze jest kto jak by to ująć "znajomy" z okolicy.. :) A to ze w LW i jego okolicach jest świetne EDGE to wiem, ale nadal mnie to nurtuje jak to możliwe ze nieraz mi się pojawia 3G??
Simonel ^^
Adamusek xD
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2008-04-15, 14:18
Lokalizacja: Samolubie

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: Adamusek xD »

BTS nie ten sam, spojrzałem na screena. Na jaki kolor się świeci dioda w E220?
- niebieski 3G
- zielony EDGE/GPRS
Iplus manager ma takie 'fanaberie' i lubi namieszać, mi to kiedyś pokazał HSDPA ale dioda była zielona. A ta chmurka z tą prędkością- na nią nie patrz, to prędkość portu
Sinuhe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-18, 10:28
Lokalizacja: Wola L.M.

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: Sinuhe »

Witam
Odośnie tego 3G ... to u mnie też się pojawiło ... i bardzo szybko znikło.
Posiadam (od zeszłego tygodnia) w iPlusie modem Option Icon 225 + manager 2.0.
Mam kilka pytań...
Mieszkam na wsi i do najbliższego nadajnika mam około 6km...
Internet mam na 2 kreskach EDGE ... czasem zmiania się na 2 kreski GPRS.
Czy jest możliwość dokupienia do tego modemu jakiejść anteny? (modem nie ma żadnego dodatkowego gniazda - więc chyba nie... ale proszę mnie upewnić.
Czy jest jakaś inna możliwość polepszenia zasięgu oprócz biegania z komputerem po domu i szukania więcej kresek?
Czy mogę pójść do salonu i poprosić o wymianę modemu na inny (taki z możliwością podłączenia anteny jakich sporo na allegro)? - mam abonament iPlus za 60pln.
A nie wiecie czy mogę zrezygnować jeszcze z tej umowy .. jeżeli tak to ile mam na to czasu (od podpisania umowy ...)
Proszę o odpowiedź ...dzięki
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: Ufo atakuje »

W iPlusie można wziąć modem na próbę, przetestować i dopiero podpisywać umowę. Nie wiem czy z tej opcji skorzystałeś czy od razu podpisałeś na 2 lata na dzień dobry.
Czy mogę pójść do salonu i poprosić o wymianę modemu na inny
Spróbować możesz...
Sinuhe pisze:Mieszkam na wsi i do najbliższego nadajnika mam około 6km...
Internet mam na 2 kreskach EDGE ... czasem zmiania się na 2 kreski GPRS.
Czy jest możliwość dokupienia do tego modemu jakiejść anteny? (modem nie ma żadnego dodatkowego gniazda - więc chyba nie... ale proszę mnie upewnić.
Kiepsko wybrałeś ten modem. On nie ma wyjścia na antenę, chyba że spróbujesz z konektorami indukcyjnymi, a to nie jest łatwe. Poczytaj FAQ.
Sinuhe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-18, 10:28
Lokalizacja: Wola L.M.

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: Sinuhe »

To teraz pytanie troszkę z innej beczki....
Jako że w domu korzystam ze stacjonarnego komputera to czy opłaca się modem łączyć z komputerem za pośrednictwem aktywnego przedłużacza USB, np. takiego jak ten: http://allegro.pl/item415122643_aktywny ... niacz.html
Pytam bo najlepszy zasięg na EDGE znalazłem ...pod sufitem, a ten kabel który jest standardowo do moedmu jest zbyt krótki.

p.s. znalazłem bo kombinowałem z modem podłączonym do laptopa, ale jak już napisałem ... w domu stacjonarny, laptop w 'terenie' :)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: Jaco »

Sinuhe pisze:Jako że w domu korzystam ze stacjonarnego komputera to czy opłaca się modem łączyć z komputerem za pośrednictwem aktywnego przedłużacza USB,
Poszukaj tematów na forum bo było to wielokrotnie wałkowane.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: Ufo atakuje »

Sinuhe pisze:takiego jak ten: http://allegro.pl/item415...wzmacniacz.html
Pytam bo najlepszy zasięg na EDGE znalazłem ...pod sufitem, a ten kabel który jest standardowo do moedmu jest zbyt krótki.
Powinno pomóc, choć nie zastąpi anteny na zewnątrz dołączonej do modemu. Jeśli jednak będzie poprawa to może to być rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: krystianb »

Powinno pomóc,
NA 99% nie pomoże bo samo zeźre 400mA, a modem zastrajkuje jak dostanie choc 499. Może trochę przesadzam, ale niezprzeczalnie na koncu kabla zasilania prawie brak, niedopartzyłem się żeby to miało własny zasilacz. Ten wynalazek wzmacnia tylko sygnły data nie zasilanie, na mój gust lepiej by sie sprawdzil normalny dobrej jakosci przedłużacz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: Jaco »

Tu jest cały watek o tym: Czy to coś da?? HUB USB
pshemol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-12-14, 14:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dobre EDGE...??

Post autor: pshemol »

Witam,
Zapewne korzystasz z iPlus Managera (i w sumie obojetne czy 2.0 czy starsze).
Progz ten jest napisany w ten sposob ze w pierwszej kolejnosci ustawia sie na 3G.
Ja rowniez kiedys na wsi myslalem ze udalo mi sie chwilowo zlapac umts'a, ale jak sie zastanowilem to bylo to poprostu niemozliwe, poniewaz w promieniu 30km nie ma nigdzie zadnej stacji na 3G.
iPlus manager przewaznie jak trace zasieg czy to 3G czy EDGE to mi po chwili wskakuje na 3G i zero kresek - jest to poprostu zwyczajna zmyłka ;)

pozdrawiam
pshemol
ODPOWIEDZ