Option Icon II nie jest wykrywany przez aplikacje

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Charlie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-30, 19:53
Lokalizacja: Konin

Option Icon II nie jest wykrywany przez aplikacje

Post autor: Charlie »

Otóż mój kumpel zakupił sobie modem z Orange Free Option Icon II. Wedle instrukcji nie podpinaliśmy modemu z początku, najpierw instalacja Softwaru Business everywhere i ok. Podpinam modem i niby go wykrywa Windows, ale... Windows wykrywa modem jako 'GlobetrotterHSDPAmodem' przy czym pisze, że sterownik nieznany i urządzenie może działać nie poprawnie. Po odpaleniu aplikacji od Orange nie pojawia się przycisk "Połącz" choć powinien być. Wchodze w settingsy i wykrywanie urządzeń i niby wykrywa, wykrywa, ale modemu nie widzi. Na modemie cały czas mruga szybko led co oznacza podobno że szuka sieci. Ale co z tego skoro aplikacja go kompletnie nie widzi? Nie wiadomo czemu :) W biurze obsługi kilenta kazali sprawdzić na drugim PC. Na drugim PC kumpla jest tak samo.
Próbowaliśmy już różnych kombinacji portów USB wykrywania modemu podczas instlacji pakietu z tym programem Business everywhere, po i ciągle tak samo. Nie wiem nie potrafie mu pomóc tym bardziej, że działanie tych Windowsów jest dla mnie całkowicie nie zrozumiałe :D Kiedy ja od dziecka Linuksa nauczony. Często się zastanawiam czemu te Windowsy są tak popularne skoro ich działanie nie jest pod żadnym względem logiczne :P Urządzenie niby wykryte, ale nie przez software, sterownik nieznany mimo że zainstalowany i nara, w tej całej aplikacji Business everywhere nie da się podać ręcznie ścieżki do portu USB urządzenia (nawet nie da się go chyba zidentyfikować)... nie łapie tego, ale dobra :) Macie jakieś rady?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Option Icon II nie jest wykrywany przez aplikacje

Post autor: Jaco »

Charlie pisze:Macie jakieś rady?
Co to za system Windows. XP czy Vista? Jeśli XP to czy ma zainstalowane serwis pack 1 lub 2 a nawet 3. Tak samo i z Vistą .
Charlie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-30, 19:53
Lokalizacja: Konin

Re: Option Icon II nie jest wykrywany przez aplikacje

Post autor: Charlie »

To jest Windows XP. Tam jest taki zielony start, niebieski panel, jakis dziwny manager logowania, wogle xy dziwne, nie ma konsoli, dobrego narzędzia do usuwania oprogramowania, jakoś dziwnie dyski podzielone :D. Tak to wygląda. Wiec XP. Ja nie wiem bo serio od dziecka brat mnie uczył komputera obsługi na Linuksie :) I ja Windowsa kompletnie nie rozumiem. Dla mnie to nie jest logiczne :D SP? Tzn poprawki jakieś? To nie wiem, ale chyba aktualne bo coś tam data przy instalacji była Windows XP Proffesional 2007. Wiec chyba w miare. Na razie kolega poszedł do Orange i oni powiedzieli, że wyslą modem do serwisu. Nawet nie sprawdzili. Odrazu posłali :D
Vitalic
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-09-02, 16:03
Lokalizacja: Silesia

Re: Option Icon II nie jest wykrywany przez aplikacje

Post autor: Vitalic »

WItam.Pewnie dzeije się tak dlatego, że wspaniała instytucja jaka jest Orange nie udostępniła sterów ,a jeżeli są to w wersji beta :szok: Ja miałem podobną sytuacja z orange i jego menagerem..receptą okazał się manager iplusa :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Spróbuj tak:
1) odinstaluj orange Managera(+wpisy itd)
2) wrzuć modem poczekaj aż znajdzie urządzenie itd
3) restart + instalacja alternatywnego managera
W mojej sytuacji to pomogło ale miałem ściągniętego sima więc śmigam na managerze Iplusa :]
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Option Icon II nie jest wykrywany przez aplikacje

Post autor: bob »

Stery <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> i nie potrzeba, żadnych managerów. Po jakiego system zasyfiać? ;)
Charlie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-08-30, 19:53
Lokalizacja: Konin

Re: Option Icon II nie jest wykrywany przez aplikacje

Post autor: Charlie »

No właśnie oddali mu modem z serwisu z... nową kartą SIM i? Dalej tak samo. Normalnie kopara opada. Dają modem, a brak sterów i co taki pospolity Kowalski na to wymyśli. Ja nawet nie przypuszczałem, że coś takiego jest w ogóle możliwe :) No kit jutro do niego pojade i skonfiguruje modem za pomocą linkow ktore zapodaliscie. THX chłopaki.
ODPOWIEDZ