problem z Quad 3g gprs

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

problem z Quad 3g gprs

Post autor: Gość »

Hej,
mam poważny problem z modem Quad 3G GPRS (promocja iPlus z końca grudnia). Na laptopie Dell Latitude 610 po instalacji pokazuje błąd code 10 - nie można uruchomić urządzenia. Próbowałem najróżniejszych driverów i nic. Obawiam się że błąd może być po stronie komputera... Z tego co się orientuję napięcie na porcie jest ok, więc już nie wiem. Próbowałem też na IBM T42 - działa, na Acerze Travelmate 2413NLM - działa. Nie mam pojęcia o co chodzi - konsultacje z fachowcami plusa nie dają rezultatu - każdy mówi co innego i de facto nie wiedzą gdzie jest problem. Ma ktoś może doświadczenia z tym modemem i Dellem? Ponadto używam go dodatkowo na stacjonarnym - adapter PCI->PCMCIA chipset Ricoh i w zasadzie działa ale od czasu do czasu zupełnia znika transfer - cały czas praktycznie 0 kb/s w obie strony ale połączenie jest. Podejrzewam, że wina zasięgu ale mieszkam w centrum Krakowa... albo jakieś zakłócenia - ma ktoś może doświadczenie z antenami zewnętrznymi do tego modemu? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam
Filip
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: problem z Quad 3g gprs

Post autor: bob »

Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 11:27 przez bob, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ