Internet via gsm. Co tym razem wybrać? A może radiówka?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Internet via gsm. Co tym razem wybrać? A może radiówka?

Post autor: Darecky »

PLUS

Obrazek

Ja mieszkam w miejscu oznaczonym napisem "TU". Do zasięgu EDGE plusa nie mam daleko. Mam antenę ATK20, więc nie byłoby problemu. Wziąłbym iPlusa na próbę, lecz modemy które dają nie mają wyjścia antenowego ( z tego co czytałem tak mi się wydaje ). A w ciemno nie chcę brać. Mogę potestować simdate na moim EDku, ale tam jest tylko EDGE class6... Interesowałaby mnie oferta 3 GB za 75zł.

PLAY.
Obrazek

Tutaj mapka z Plusa, ale chodziło mi o przedstawienie sytuacji. W miejscowości Mława jest zasięg UMTS Play. Jest to 11 km ode mnie z domu do nadajnika Play. I myślę, że nie ma sensu bawienia się z łapaniem sygnału, bo jest to za daleko, poza tym Play daje modem bez wyjścia antenowego.


BLUECONNECT
Ma u mnie EDGE. Spróbuję przetestować na moim EDku, lub wezmę na próbę. Wie ktoś może jakie pingi są średnio na EDGE Blueconnect? I co lepsze - EDGE z Plusa wymuszane anteną, czy EDGE z Ery bez anteny? I czy będzie możliwość rozmowy przez skype?

ORANGE
Orange mam już dwa lata i odpada. Przez ostatni miesiąc to nawet antena kierunkowa nie pomaga. Jeszcze w sierpniu, po zakupie anteny, miałem na ED77 stabilne 16 KB/s, czasem nawet transfer oscylował w granicach 18-19 KB/s. Aktualnie jest to 5-7 KB/s przy pingach 800-900ms ( wczesniej 600-700ms ), z anteną kierunkową. Z anteną fabryczną 2-3 KB/s. Kaplica.

RADIÓWKA
No więc podobno za 2 msc ma już u mnie być radiówka. 512 kb/s za 60zł i 128 kb/s za 30 zł. Mój kolega ma tą radiówkę w innej miescowości ( od tego samego dostawcy ). Zaletą jest brak umowy terminowej, minusem koszt instalacji - 250zł. Pingi ok 70-250 ms, czyli całkiem ładnie ( w porównaniu do netu gsm). Kolejny minus to brak mobilności ( ehh przez dwa lata przyzwyczaiłem się, że internet jest wszędzie!). Ostanio kolega nie miał neta przez 3 dni, bo coś się zepsuło. A jak będzie tak cześciej? Transfer ma w okolicach 50-60 KB/s, więc też jest OK.

Wziąłbym radiówkę, ale być moze w zimę będę mieszkał na stacji. Internet via gsm ma tą zaletę, że można go wszedzie zabrać.

I jeszcze prośba, czy moze mi ktoś na szybko napisac jakie są koszty wzięcia internetu na próbę u każdego z operatorów?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Internet via gsm. Co tym razem wybrać? A może radiówka?

Post autor: Jaco »

Darecky pisze:I jeszcze prośba, czy moze mi ktoś na szybko napisac jakie są koszty wzięcia internetu na próbę u każdego z operatorów?
:szok: :faq: :szukaj: :P
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Internet via gsm. Co tym razem wybrać? A może radiówka?

Post autor: Darecky »

Oj Jaco, poszukałbym sam :d Ale odkąd chodze do nowej szkoły, to komp jest włączony tylko w niedzielę... :) I to na 1 h, nie mam więcej czasu.

[ Dodano: 2008-09-14, 11:57 ]
PS: Dobra już mam regulaminy.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Internet via gsm. Co tym razem wybrać? A może radiówka?

Post autor: Patryk »

Darecky pisze:Do zasięgu EDGE plusa nie mam daleko. Mam antenę ATK20, więc nie byłoby problemu
Problem może być - sygnał ze stacji GPRSowej może być na tyle silny,że modem nie będzie sie chciał logować do EDGE nawet z anteną nacelowaną na edgowy BTS.

[ Dodano: 2008-09-14, 14:50 ]
Darecky pisze:Wie ktoś może jakie pingi są średnio na EDGE Blueconnect? I co lepsze - EDGE z Plusa wymuszane anteną, czy EDGE z Ery bez anteny?
Nikt tego Ci nie powie - ping może być i 250 ms,ale i 700-1000 ms - wszystko zależy od danej lokalizacji,zasięgu,no i przede wszystkim od obciążenia stacji bazowych.

[ Dodano: 2008-09-14, 14:51 ]
Darecky pisze:W miejscowości Mława jest zasięg UMTS Play. Jest to 11 km ode mnie z domu do nadajnika Play
Jak masz widoczność optyczną z tym nodeB,to na 90% będzie działać (oczywiście z anteną zewnętrzną)
ODPOWIEDZ