[Plus] Odpalenie 3G w Żorach i w Oświęcimiu

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

[Plus] Odpalenie 3G w Żorach i w Oświęcimiu

Post autor: Patryk »

dzisiaj zauważyłem magiczną ikonkę 3G na telefonie będąc w tych miastach :)
HSDPA też działa.
Polepszył się takze zasięg sieci trzeciej generacji na północno-wchodnich (Hałcnów) krańcach Bielska-Białej - musieli dostawić albo jakiś dodatkowy sektor,albo całego nodka.

A u mnie na wiosce trwają testy nowego BTSa GSM900 - 1,5 km ode mnie,Yagę będę mógł zdjąc z dachu :D

Widać Plus ruszył się,i to na poważnie - teraz niech się jeszcze z EDGE ruszy,bo czasami to aż wstyd...
adek

Re: [Plus] Odpalenie 3G w Żorach i w Oświęcimiu

Post autor: adek »

Oświęcim - potwierdzam. Nadajnik znajduje się na ul. Leszczyńskiej. Na tej samej co wjazd do Muzeum Auschwitz . ;) :brawa:
gajorek1977
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-24, 11:15
Lokalizacja: lębork

Re: [Plus] Odpalenie 3G w Żorach i w Oświęcimiu

Post autor: gajorek1977 »

no to się doczekaliśmy 3g plusa w lęborku :brawa: tylko dlaczego podczas próby połączenia video pojawia się komunikat "błędne parametry sieci" lub coś podobnego (napis szybko znika) :zdziwko:
już nie pełzający iPlus... niech żyje OFP
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [Plus] Odpalenie 3G w Żorach i w Oświęcimiu

Post autor: Patryk »

gajorek1977 pisze:no to się doczekaliśmy 3g plusa w lęborku
dobrze wiedzieć - dość często bywam w tym mieście :)

[ Dodano: 2008-10-04, 12:14 ]
gajorek1977 pisze:tylko dlaczego podczas próby połączenia video pojawia się komunikat "błędne parametry sieci"
A osoba,do ktorej dzwonisz jest w zasięgu 3G ?
gajorek1977
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-24, 11:15
Lokalizacja: lębork

Re: [Plus] Odpalenie 3G w Żorach i w Oświęcimiu

Post autor: gajorek1977 »

A osoba,do ktorej dzwonisz jest w zasięgu 3G ?
stała 2 metry odemnie :hyhy:
z innej beczki: jestem w szoku(!!!!) na mojej zabitej dechami wiosce złapałem a raczej wymusiłem 3g (12 km od nodeB w lęborku eter czysty, widoczność jest)!!!! i znowu szybki napis "ograniczone usługi sieci" Może to jednak słaby zasięg i trzeba go ulepszyć :hyhy: , a może 3g nie działa w lęborku jak powinien...
Ostatnio zmieniony 2008-10-04, 11:37 przez gajorek1977, łącznie zmieniany 1 raz.
już nie pełzający iPlus... niech żyje OFP
adek

Re: [Plus] Odpalenie 3G w Żorach i w Oświęcimiu

Post autor: adek »

W mojej wiosce k. Oświęcimia też łapie 3G. Raz jest 3G plusa..a raz 3G Playa. O ile wiem skąd mam 3G plusa to za chiny nie mogę zlokalizować nadajnika playa :szok:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [Plus] Odpalenie 3G w Żorach i w Oświęcimiu

Post autor: Patryk »

adek pisze:W mojej wiosce k. Oświęcimia też łapie 3G.
Mam działkę w Grojcu na górce,na której dziś testowałem 3G Plusa,ale to akurat nic dziwnego.
Najlepsze jest to,że na wymuszonym UMTS w telefonie da się nawet w Łękach jedną-dwie kreski złapać i przeprowadzić rozmowę !
Podobnie w drugą stronę świata - 3G z Oświęcimia sięga do Bierunia aż za kopalnię Piast.
Ostatecznie o 2G telefon się loguje dopiero za ostatnimi domami w stronę Tychów.
adek

Re: [Plus] Odpalenie 3G w Żorach i w Oświęcimiu

Post autor: adek »

Patryk_ pisze:Mam działkę w Grojcu na górce
To prawie po sąsiedzku ...jestem z Polanki ;p
Patryk_ pisze:3G z Oświęcimia sięga do Bierunia aż za kopalnię Piast
Mogę się mylić ale wydaje mi się że plus ma nadajnik 3G w Bieruniu. Tak samo jak Play.

Ja na wymuszanym łapię zasięg 3G Playa i Plusa ale na krótko. Natomiast wieczorem, w nocy i w godzinach rannych tel. loguje się automatycznie na 3G Playa, żadko 3G plusu. Teraz tylko chciałbym "wyczaić" gdzie jest ten nadajnik 3G Playa...bo nie powiem ale playonline byłbym zainteresowany :cwaniak:
ODPOWIEDZ