[NEWS] SFERIOstrada, czyli Internet Sferii na łączach TP

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

[NEWS] SFERIOstrada, czyli Internet Sferii na łączach TP

Post autor: zDaleKi »

SFERIOstrada, czyli Internet Sferii na łączach TP
telepolis.pl pisze:Operator telekomunikacyjny Sferia poszerzy od 24. września swoją ofertę o SFERIOstradę - usługę dostępu do Internetu na łączu telefonicznym Telekomunikacji Polskiej (tzw. BSA).

Dotychczas klienci Sferii mogli korzystać z szerokopasmowego dostępu do Internetu w technologii CDMA 1x EVDO, czyli wyłącznie drogą radiową. Dostęp do Internetu sprzedawany będzie wraz z usługami głosowymi w taryfach NOMADex 30, NOMADex 100, NOMADix 200 oraz NOMADix 300.
Ciekawe ilu klientów skorzysta z tej nowej propozycji Sferii?

Źródło: telepolis.pl
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Paweł
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 186
Rejestracja: 2007-11-22, 09:41
Lokalizacja: Józefów

Re: [NEWS] SFERIOstrada, czyli Internet Sferii na łączach TP

Post autor: Paweł »

u mnie Sferia jest przegrana na starcie ze względu na poziom swiadczonych usług .
Także nawet jak pociągną kabel nie chce ich znać.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [NEWS] SFERIOstrada, czyli Internet Sferii na łączach TP

Post autor: Jo_gurt »

W zasadzie to usługa jak cała masa innych w tym momencie :P
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: [NEWS] SFERIOstrada, czyli Internet Sferii na łączach TP

Post autor: al-czerniawski »

Sferia rzeczywiście zaczyna ruszać ten temat.
Miałem dziś telefon i uprzejmy pan, tłumacząc, że robi ankietę, wypytywał o to czy byłbym zainteresowany SFERIOstradą. Dalej pytał czy mam linię TPsy, albo może ktoś inny w moim miejscu zamieszkania. Odpowiedziałem negatywnie. Uparty pan, z nadzieją, pytał dalej czy może sąsiedzi mają kabel TPsy. Mają, odpowiedziałem i na tym skończyła się ankieta.
Teraz czekam na konkretną propozycję :rotfl:
A wiem, że TPsie nie chce się od lat inwestować w moją wieś. Kabel do centrali jest dłuugi i pewnie nic niewart. :hyhy:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [NEWS] SFERIOstrada, czyli Internet Sferii na łączach TP

Post autor: Patryk »

al-czerniawski pisze:Kabel do centrali jest dłuugi i pewnie nic niewart.
Na takich kablach dostaje się Neostradę 64 kbit/s - parę tygodni temu znajomemu na Podkarpaciu zmniejszyli prędkość ze 128 (też zbitej "technicznie" z 256,bo to najwolniejsza Neo obecnie w ofercie),z powodów technicznych ("degradacja jakości pętli abonenckiej" - tak brzmiało uzasadnienie na piśmie) :rotfl:

SDI pewnie by poszło na tym kablu,ale już półki HiSowe na centrali polikwidowali,i klapa.

1.grudnia wchodzi CDMA450 - ciekawe,czy ów znajomy się zakwalifikuje,gdyż przecież ma możliwości techniczne na ADSL :D,no a zasięg NMT w jego wiosce jest mocno taki sobie (z GSM jest tylko Plus na dwie kreski na zewnątrz)
al-czerniawski
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 374
Rejestracja: 2008-01-04, 11:38
Lokalizacja: spod Nieporętu

Re: [NEWS] SFERIOstrada, czyli Internet Sferii na łączach TP

Post autor: al-czerniawski »

Dziś na AnyDacie mam:
Wielkość pliku testowego 2.0 MB
Czas trwania testu 41 s
Przepustowość w warstwie aplikacji 392.84 kilobitów/s
Szacowana przepustowość w warstwie transmisji IP 463.55 kilobitów/s
Szacowana przepustowość łącza radiowego EVDO 614.40 kilobitów/s

Czyli chyba pozostanę przy radiowym dostępie. Zwłaszcza, że poza szczytem mam jeszcze lepsze osiągi. No i kabla mi nie zrywają i nie kradną . :)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: [NEWS] SFERIOstrada, czyli Internet Sferii na łączach TP

Post autor: Patryk »

al-czerniawski pisze:No i kabla mi nie zrywają i nie kradną
Na to jest sposób,który niektóre lokalne dywizje tepsy zaimplementowały na swoim terenie w stosunku do miedzi biegnącej kilometrami po lasach - tabliczki "Światłowód - nie kradnij !" widziałem parę razy nie tylko na światełkach,ale i na zwykłej wieloparowej miedzi w czarnej oponie PE - niejeden żul naciął się,chcąc sprzedać "szkło" w punkcie skupu złomu :rotfl: ,więc ryzykować więcej nie chcą,i akcja przynosi efekty ;)
gajorek1977
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2008-02-24, 11:15
Lokalizacja: lębork

Re: [NEWS] SFERIOstrada, czyli Internet Sferii na łączach TP

Post autor: gajorek1977 »

Moim zdaniem jest jak zwykle, xdsl dla wybranych, którzy mogą przebierać w ofertach, a prowincja może się zakopać... A co dalej z cdma w sferii czyżby już się nie opłacało? Bowiem w/w firma miała inwestować na pomorzu i co? Nic... Czyli jak zwykle...

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-10-09, 16:59 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-10-09, 15:58 przez gajorek1977, łącznie zmieniany 1 raz.
już nie pełzający iPlus... niech żyje OFP
ODPOWIEDZ