Jak zwiekszyc transfer sieci ad-hoc?

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

Jak zwiekszyc transfer sieci ad-hoc?

Post autor: Gość »

Witam

Lacze dwa komputery PC<=>LAPTOP, w laptopie mam karte wifi toshiby 54mb/s, w kompie karte Globe Trotter Fusion (UMTS/GPRS/WLAN 11mb/s) na PCMCIA na przelotce PCI z gniazdem na Karte PCMCIA.

Po polaczeniu i przy udostepnianiu polaczenia internetowego jak i nie udostepnianiu, przesylanie plikow przy udostepnieniu dyskow predkosc przesylu w obie strony maksymalna to jakies 700KB/s

Sila sygnalu znakomita (okolo 2 metrow) , Ppredkosc 11Mbps

Co mozna zrobic by zwiekszyc transfer przesylu plikow?
--------------------

Pozdrawiam
borowek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2006-03-08, 12:04
Lokalizacja: Lublin, Warszawa

Re: Jak zwiekszyc transfer sieci ad-hoc?

Post autor: borowek »

Mam bardzo podobny problem, łącze za pomocą AP 11Mb komputer stacjonarny z laptopem z kartą 54 Mb. Z moich wyliczeń wynika, że powinieniem mieć transfer plus minus 1,3 MB a w rzeczywistości oscyluje około 600 kilobajtów.
w AP mam wszystko poustawiane na maxa powinno działać, winda i linuch pokazują 11Mb/s działa jak 5,5Mb/s
Proszę o jakieś wskazówki bo już się zgubiłem.
dzordz1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-04-24, 19:25

Re: Jak zwiekszyc transfer sieci ad-hoc?

Post autor: dzordz1 »

hehe. to jest wina sprzętu. umnie na 250 metrach wyciaga 600kB/s. Umnie ralinka karta (11mbs) i apek (nie wiem jaki) no i antena sektor
ODPOWIEDZ