Antena. Jaka i czy warto?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Azmodan
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-10-11, 11:24
Lokalizacja: K?odzko

Antena. Jaka i czy warto?

Post autor: Azmodan »

Wiem, że podobne tematy już istnieją ale mimo zapoznania się z nimi nie znalazłem odpowiedzi.

Otóż zastanawiam się czy warto wyposażyć się w antenę, a jeśli tak to w jaką??

Po 2 letniej walce z TPSA o możliwość podłączenia Neostrady (mieszkam w Kłodzku na południe od Wrocławia) poddałem się i wyposażyłem w:

Posiadam modem USB OPTION Globe Surfer Icon 3G z sieci ORANGE ( w czasie, gdy zakładałem internet właśnie ten operator oferował najlepszy zasięg w mojej okolicy).

Na początku miałem Edge (4-5 kresek), teraz pojawił się 3G (0-2 kreski ale i tak jest szybszy dużo). Oto mój sppedtest z obecnej chwili:

Obrazek

Jak widać prędkość jest całkiem niezła. Niestety ping jest zbyt duży jak na moje potrzeby.
(gry online, niestety nie zawsze się da...)

Słyszałem, że antena głównie zwiększa stabilność (mniejszy ping?), i trochę szybkość.

Nie znam się za bardzo na tym dlatego proszę o fachową pomoc specjalistów. ;p

Pozdrawiam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Antena. Jaka i czy warto?

Post autor: ja.michal »

Azmodan, internet komórkowy raczej nienadaje się do gry online a na pewno dynamiczne jak strzelanki jakieś.
Przy tym co widzę, to do nadajnika masz kawałek i jest obciążony. Wątpię, że da się zejść z pingiem poniżej 120ms.
Antena na pewno pomoże. Ustabilizuje sygnał i ping nieco spadnie.
ODPOWIEDZ