Modem satelitarny Linkstar

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wawryl
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2008-10-30, 09:58
Lokalizacja: Parczew

Modem satelitarny Linkstar

Post autor: wawryl »

Witam serdecznie. To mój pierwszy post na forum mam nadzieje że w dobrym dziale go piszę.
Problem dotyczy modemu Linkstar ( mój dostawca)
Moja firma ma go już dobre kilka lat płacimy za niego krocie... ostatnimi czasy jakość połączeń drastycznie spadła... chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę się dostać do ustawień tego modemu chciałbym sprawdzić czy antena jest nie przestawiona.
Z góry dziękuję za pomoc

Ps. A może doradzicie którego dostawcę wybrać (jedyna opcja dla mojej firmy to internet satelitarny)?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modem satelitarny Linkstar

Post autor: zDaleKi »

wawryl pisze:A może doradzicie którego dostawcę wybrać
Może Astra2Connect? Więcej o tym tu: ASTRA2Connect to szybki dostęp do Internetu i tanich rozmów telefonicznych VoIP
wawryl pisze:jedyna opcja dla mojej firmy to internet satelitarny
To rozumiem jest stwierdzenie nie pytanie?
wawryl pisze:mam nadzieje że w dobrym dziale go piszę.
Może lepszy byłby na początek: "Internet satelitarny i komórka"
Ale ponieważ dyskusja może rozwinie się w kierunku Astra2Connect to na razie zostawmy tu gdzie jest.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
wawryl
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2008-10-30, 09:58
Lokalizacja: Parczew

Re: Modem satelitarny Linkstar

Post autor: wawryl »

Tak jedyna opcja dla firmy to satelita.
Brak kabla TPSy, telefony radiowe, firma w środku lasu ;), słaby zasięg GSM wszystkich operatorów. Takie realia ;-)
Posiadamy Internet satelitarny D-Star IP-Access od 7 lat i niestety nie jesteśmy zadowoleni z jakości połączeń jak i ceny która wynosi przeszło 800zł .
Ostatnio myślałem o zmianie na tego dostawcę może ktoś posiada od niego internet i się wypowie?
:0
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2005-09-26, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem satelitarny Linkstar

Post autor: :0 »

wawryl pisze:chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę się dostać do ustawień tego modemu chciałbym sprawdzić czy antena jest nie przestawiona.
musisz mieć login / hasło od operatora. dalej łączysz się na IP modemu telnetem i używasz komendy tcmp. QPSKBER powinien być około 0.0001 lub mniejszy.

ale lepiej tego nie rób sam. zadzwoń i zapytaj operatora. mogą to zrobić zdalnie.
x_x_x
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-08-10, 16:07
Lokalizacja: ***********

Re: Modem satelitarny Linkstar

Post autor: x_x_x »

wawryl pisze: Ostatnio myślałem o zmianie na tego dostawcę może ktoś posiada od niego internet i się wypowie?
Powiem że internet od Euromarketingu to tragedia. Koleżanka ma x3mconnect ten najniższy pakiet to przez dzień prędkości około 3-5 KB/s. Więc jak Ci odpowiadają takie osiągi to bierz śmiało :)
wawryl
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2008-10-30, 09:58
Lokalizacja: Parczew

Re: Modem satelitarny Linkstar

Post autor: wawryl »

Właśnie takie wypowiedzi mnie interesują i pewnie jeszcze nasza firma poczeka zanim coś się poprawi na naszym rynku
Ostatnio zmieniony 2008-11-03, 09:18 przez wawryl, łącznie zmieniany 1 raz.
x_x_x
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-08-10, 16:07
Lokalizacja: ***********

Re: Modem satelitarny Linkstar

Post autor: x_x_x »

Jedyną dla Ciebie alternatywą może być Tooway. Jest sporo tańszy od Linkstar`a. Są tam sztywne limity i zawsze internet z Eutelsat`a był lepszy od tego z Astry. Problem jest taki ze w Polsce nie ich dystrybutora. I ciekawe że internet z Tooway`a jest sprzedawany pod ich marką, a nie jak w przypadku Astry pod nazwami dystrybutorów i później jest taki x3mconnect który ma klienta głęboko gdzieś. W przypadku x3mconnect oni także wynajmują przepustowość od Astry i stąd się biorą ten spektakularne transfery.

Sam może przetestuje Tooway`a bo mam firme w Czechach i bezproblemu sobie moge tam kupić, chociaż ceny nie zachecające. http://www.intv.cz/?section=page&super=1&id=168
Lista dystrybutorów Tooway: http://www.tooway.com/tooway-distributors1.html
:0
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2005-09-26, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem satelitarny Linkstar

Post autor: :0 »

x_x_x pisze:Jedyną dla Ciebie alternatywą może być Tooway......
Nie jedyną. Ofert łączy satelitarnych w kraju jest bardzo dużo, ale niestety tylko Astra2Connect i Tooway mają przyjemne ceny (reszta to VSAT, dużo droższy sprzęt i usługa).

Rzeczywiste ceny Euromarketing są tutaj http://www.x3mconnect.pl/index.php?page=promocja200806 - po prostu zawsze mają jakąś promocję i abonamenty zaczynają się od 79 PLN/ 99 PLN za 256/64.

Oczywiście Eutelsat jest szybszy, ale łącza Astry bardziej stabilne. Podobno to kwestia nie rozwiązanych jeszcze błędów sprzętowych (modem IP). Moim zdaniem, po prostu Tooway będzie tylko teoretycznie chodził z prędkością do 2 Mbps. Nie ma co się oszukiwać, że w tej cenie, nawet przy tych limitach będzie to pewne 2 Mbps.

Astra2connect testowałem, chodzi zgodnie ze standardami, ale niestety pakiety są wolniejsze niż u konkurencji, limity niższe.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez :0, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ