Inetrnet przez bluetooth S55

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzych

Inetrnet przez bluetooth S55

Post autor: krzych »

Witam!Łączę się z netem przez gprs używając siemensa s55 jako modemu.Do tej pory łączyłm telefon z PC za pomocą kabla,ale teraz zakupiłem bluetooth i mam problem z połączeniem.Program bluesoil widzi telefon i wszystko jest ok tzn. mogę wgrywać i zgrywać z telefonu,ale nie mogę się połączyć z netem poprzez bluetooth.Korzystam z programu siemens gprs i ten program nie może nawiązać połączenia,a przecież bluetooth jest sprawny. Czy może są jakieś ustawienia lub coś do skonfigurowania odnośnie bluetootha w telefonie bądź w systemie?Dodam,że korzystam z xp i sp1 mam zainstalowany.Proszę o pomoc.
Demon

Re: Inetrnet przez bluetooth S55

Post autor: Demon »

Siemens wymaga dodakowego wpisu do połączenia inicjujacego i trzeba ten wpis wpisac we właściwościach modemu. Jaki to ma byc wpis powie ci twoj operator.Powinno pomóc.Powodzenia
Krzych

Re: Inetrnet przez bluetooth S55

Post autor: Krzych »

Dzięki demon.Już zadzwoniłem do operatora po ten wpis i podali mi go,ale dalej nic.Dodam,że w programie siemensa jest cztery kroki i każdy z nich powinien być odhaczony,ale u mnie nawet ten pierwszy czyli inicjacja telefonu jest nieaktywny,czyli nawet telefonu nie chce mi wykryć.Co może być nie tak?
Demon

Re: Inetrnet przez bluetooth S55

Post autor: Demon »

ten wpis wpisujesz w kompie we właściwosciach modemu i w tej zakładce
mirbek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-01-19, 22:36

Re: Inetrnet przez bluetooth S55

Post autor: mirbek »

Spróbuj wywalić program Simensa i skonfiguruj połączenie ręcznie,spośób znajdziesz na forum.Miałem ten sam problem zPC suite Noki prez irde szło ,aprzez BT nie zrobiłem jak wyżej i jest OK
Krzych

Re: Inetrnet przez bluetooth S55

Post autor: Krzych »

Witam ponownie. Próbowałem już wszystkich opcji i dalej nic. Konfigurowałem również połączenie ręcznie jak i wpisywałem polecenie inicjujące w opcjach modemu.Po skonfigurowaniu połączenia ręcznie przy próbie połączenia wyskakuje mi błąd 692 czyli urządzenie sprzętowe modem może być uszkodzone.Nie wiem o co chodzi i bardzo proszę o pomoc.Może ktoś kto ma siemensa s55 powie mi co mam poustawiać. Przypomnę,że bluetooth widzi PC i odwrotnie-wiem,bo już przesyłałem dzwonki przez bluetooth. Dodam jeszcze,że korzystam z takiego oto bluetootha http://www.allegro.pl/item85763801_23sz ... _bbcm.html
Krzych

Re: Inetrnet przez bluetooth S55

Post autor: Krzych »

Dzięki za podpowiedzi.Po długich próbach już doszedłem o co chodzi,a chodziło o porty com,w których miałem pozmieniane ustawienia.
ODPOWIEDZ