Neostrada TP, Livebox, Wifi - problem

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Neostrada TP, Livebox, Wifi - problem

Post autor: Maciek764 »

Mam problem, właściwie nie ja tylko mój kolega ale chciałbym mu pomóc ale już zupełnie jestem bezradny. Więc takie informacje mi się udało dostać:
- Livebox + komputer łączony ethernetem + WiFi dołączone kartą USB do komputera
- Robiony kilka dni temu format żeby zobaczyć że to nie wina wirusów
- Odległość 5 metrów, strop
- Siła sygnału dobra lub niska
- Eter pusty
- Dostawałem się zdalnie do liveboxa jednak tam wszystko jest ok, tryb G, WEP nie zauważyłem tam nic szczególnego.
- Na komputerze podłączonym kablem jest ok, transfer dobry tak jak powininen być (ma neo 512)
No więc problem jest taki że szybkość połączenia WiFi na komputerze to 1Mbps (powinno być 54) i transfery 20kb/s. Dzień po formacie było dobrze, na drugi dzień znowu się popsuło, a w dodatku na samym początku również było dobrze, dopiero bez żadnych zmian z dnia na dzień się tak stało. Co może być przyczyną bo mi już brakuje pomysłów? Zbyt mały zasięg urządzeń od TP? Bo przyczyna komputera wyeliminowana, w liveboxie też już się raczej nic nie da zrobić... Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Neostrada TP, Livebox, Wifi - problem

Post autor: Jo_gurt »

Komp na pewno bez wirusów, z wszelkimi łatkami i softem zabezpieczającym?
Inna sprawa, że LB nie jest szczególnie świetnym urządzeniem pod względem zasięgu radia. Najlepiej to by było wymienić go na coś... działającego :P
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Neostrada TP, Livebox, Wifi - problem

Post autor: krystianb »

Może zmienić ustawienia wifi na komputerze na maksymalną wydajność (robi to się we właściwościach karty w menadzerze urządzeń) Ewentualnie zmienić kanał sieci, może w okolicy działa coś innego niż sieć wifi ale też na 2.4 GHz (sender video itp)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ