Awaria internetu w sieci 3G Plusa w Lodzi

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Awaria internetu w sieci 3G Plusa w Lodzi

Post autor: szalony »

Witam od kilku dni w lodzi na Teofilowie i w Aleksandrowie praktycznie nie da sie korzystac z internetu w sieci umts Plusa :/ komputery albo "zamrazaja" sesje i nie pozostaje nic tylko sie rozlaczyc albo wcale nie chca sie polaczyc - pokazuje sesja np 0kb -odb i 0kb wysl, lub cos tak sie wysyla np 10kb ale do nas nic nie dociera-0kb :( , co ciekawe w sieci 2G wszystko dziala ok... podejrzewam ze cos sie "zrabalo" jak kilka dni temu zmieniali obszar LAC z 31051 na 31006 w sieci 3G... Czy ktos jest tu z Lodzi i ma podobne problemy ? na 100% u Plusa cos padlo-pada bo to nie wina kompa u mnie... Ciekawe ile czasu zajmnie im naprawa tego problemu / Kto jest z Lodzi niech zglasza problem - czym wiecewj zgloszen to szybciej powinni to naprawic ? Problem dotyczy tylko sesji internetowych bo glos i video w 3G dzialaja poprawnie... Ja ten problem mam na stacjach Plusa w Lodzi Cid 5802/1-6,5809/1-6 i u mnie w Aleksandrowie 5907/1-6 wszystkie w LAC 31006...
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Awaria internetu w sieci 3G Plusa w Lodzi

Post autor: wlodus »

Podobno sprawa została dziś rozwiązana o 16.
Tak przynajmniej brzmi komunikat z biura obsługi.
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Awaria internetu w sieci 3G Plusa w Lodzi

Post autor: szalony »

Faktycznie po poludniu chyba wszystko ok jest... ale ten plus z ta stacja umts u mnie w Aleksandrowie mnie zalamuje :( ciagle cos w niej sie psuje lub grzebia w niej... dzis znow zasieg z niej starcilem... jestem 500metro od niej i mialem prawie Full zasieg wewnatrz budynku i po obiedzie chyba znow sie psuje albo zrobili ja na minimalny zasieg bo sygnal mi z budynku znikl calkiem !!! A na zewnatrz jest minmalny i stacje ktora jest 500metrow odemnie - netmonitor widzi taj jak stacje odlegle o 4-5km z Lodzi .... Paranoja...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Awaria internetu w sieci 3G Plusa w Lodzi

Post autor: ja.michal »

szalony, witaj w klubie. ;)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Awaria internetu w sieci 3G Plusa w Lodzi

Post autor: szalony »

ja.michal pisze:szalony, witaj w klubie. ;)
tez masz pod "oknem" taki nodeB co daje tak bardzo slaby sygnal ? Mozna sie zalamac - to jest najblizsza mi stacja i 500metrow od niej znika zasieg katastrofalnie :dobani: Przez 3 tygodnie bylo ok zasieg mialem dobry i znow albo sie "wylacza" na minmum zasiegu bo cos sie "psuje" albo celowo ja tak "przykrecaja" ale dla mnie to bez sensu po co taki nodeB z tak tragicznym zasiegiem ? ...Inne stacje w okolicy daja zasieg w budynkach srednio do 1km a ta teraz z ta "sruba" to 200metrow w bydynkach jest zasieg :zly:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Awaria internetu w sieci 3G Plusa w Lodzi

Post autor: ja.michal »

szalony pisze:tez masz pod "oknem" taki nodeB co daje tak bardzo slaby sygnal ?
Sądzę, że w ogóle jeszcze nie włączony. Zasięg łapię ze stacji 1.5km ode mnie mimo, że w okolicy są 3 bliższe.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Awaria internetu w sieci 3G Plusa w Lodzi

Post autor: szalony »

Cos tam chyba poprawili bo sesje sa bardziej dostepne ale jednak czasami pojawiaja sie te "zawieszenia" sesji itp... nadal bede uwazal ze po znianie LAC z 31051 na 31006 cos sie "popsulo" w internecie Plusa w Lodzi... i do konca nie jest to naprawione... [w edge wszystko dziala ok]Co najgorsze Plus znow w praktyce wylaczyl stacje 3G W aleksandrowie 5907/1-6 bo tak drastycznie spad jej zasieg ze by z niej skorzystac trzeba prawie podejsc do nodaB - Kilka dni temu w bydynkach 400metrow w lini prostej byl zasieg -90-95dBm a teraz jest 105-110dBm i slabszy !!! I Niech lepiej ta stacje wylaczy bo tak zlego zasiegu z nodeb to jeszcze nie widzialem :/ Zglaszalem to plusowi ale jak trafi sie na "zielonego" konsultanta to rece opadaja ... teraz zasieg z tej stacji to 200metrow wewnatrz budynkow i 500na zewnatrz... :dobani:
ODPOWIEDZ