Orange Free-niska prędkość po 2 miesiącach nieużywania

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PiterK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-21, 11:53
Lokalizacja: Miko?ów

Orange Free-niska prędkość po 2 miesiącach nieużywania

Post autor: PiterK »

Witam,
Wczoraj podłączyłem do kompa modem Orange Free(Merlin XU870).
Mam oczywiście wykiupiony abonament.
I mam taki problem:przy EDGE i od 48-68% zasięgu(wbudowana antenka) prędkości są bardzo niskie(wynik na speedtest.net:download 33 kb/s, up ok 50 kb/s).Wcześniej 100 kb/s osiągałem praktycznie zawsze a rekordowo to nawet 230 kb/s(down.- oczywiście w moim domu).I na dodatek strony wczytują się po kilka minut a nawet wcale, wylogowuje mnie z gg :( To cud że udało mi się jakoś ten temat napisać.Aha jeszcze jedna sprawa-z mapki na stronie orange wynika że 100 m. od mojego domu jest zasięg 3G.Jak najniższym kosztem go złapać(oczywiście żeby był stabilny).Chodzi mi o to jaką antenkę dobrać itd.Miejscowość w której mieszkam to Mikołów, więc proszę o podanie mi BTS-ów w tej miejscowości(adresy)żebym wiedział jakie mam możliwości(nawet nie moge wejść na tą mapkę bts-ów z uke ze względu na warunki).

Pozdrawiam
Jarek no.1

Re: Orange Free-niska prędkość po 2 miesiącach nieużywania

Post autor: Jarek no.1 »

Nie używaj tego modemu z ustawieniami auto, w zależności od zasięgu i odległości od bts'a ustaw na sztywno zakres (np. edge) - przy słabym, skaczącym sygnale ten modem trochę głupieje - popada w letarg i takie tam...
O antenach już tu chyba napisano wszystko - FAQ :cfaniak:
PiterK
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-11-21, 11:53
Lokalizacja: Miko?ów

Re: Orange Free-niska prędkość po 2 miesiącach nieużywania

Post autor: PiterK »

Ok,Jarek no.1, tylko jak ustawić na sam EDGE?
Bo mam standardowe oprogramowanie BE z Orange i tam sam tylko opcje:
1)3G/EDGE/GPRS
2)3G
3)GPRS
Jest może jakieś alternatywne oprogramowanie które na to pozwala i które byście mi polecili?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Orange Free-niska prędkość po 2 miesiącach nieużywania

Post autor: krystianb »

PiterK, Na razie wybierz "3)GPRS" edge jest rozszerzeniem gprsu i nie da sie go wymusić. Z ciekawszego oprogramowania to ciekawy jest Top Net Ifo, kolega z formu go napisał. Ewentualnie mozna zrobic dialup i pozbyć się wszyskich programow.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Jarek no.1

Re: Orange Free-niska prędkość po 2 miesiącach nieużywania

Post autor: Jarek no.1 »

Wnioskuję że u Ciebie poz. 1 jest równoznaczna z "auto", ustaw poz. 3 jak już napisał krystianb - przynajmniej na początek do testów
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Orange Free-niska prędkość po 2 miesiącach nieużywania

Post autor: Ufo atakuje »

PiterK pisze:Aha jeszcze jedna sprawa-z mapki na stronie orange wynika że 100 m. od mojego domu jest zasięg 3G.Jak najniższym kosztem go złapać(oczywiście żeby był stabilny)
Podłączając antenę do UMTS. Oczywiście najpierw musisz sprawdzić czy chociaż na zewnątrz masz sygnał 3G.
ODPOWIEDZ