Podłączenie anteny UMTS/HSDPA do modemu HUAWEI E169

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karolo28
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-12-29, 19:00
Lokalizacja: Bia?ogard

Podłączenie anteny UMTS/HSDPA do modemu HUAWEI E169

Post autor: karolo28 »

Jak podłącze antenę do modemu to powinien się pojawic jakiś komunikat? I czy trzeba coś przestawic w ustawieniach managera?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Podłączenie anteny UMTS/HSDPA do modemu HUAWEI E169

Post autor: Patryk »

karolo28 pisze:Jak podłącze antenę do modemu to powinien się pojawic jakiś komunikat?
Nie.
Siła sygnału powinna się zwiększyć :]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Podłączenie anteny UMTS/HSDPA do modemu HUAWEI E169

Post autor: Jaco »

karolo28 pisze:to powinien się pojawic jakiś komunikat
Nie.
karolo28 pisze:I czy trzeba coś przestawic w ustawieniach managera?
Nie.
AddoN

Re: Podłączenie anteny UMTS/HSDPA do modemu HUAWEI E169

Post autor: AddoN »

Witam,

Posiadam modem Huawei E169 z uruchomioną usługą w iPlusie.
Według mapy zasięgu - wiem, że nie jest to rzetelne źrodło informacji - pokazuje mi, że jestem miedzy dwoma zasięgami 3G (zaznaczony jaśniej marker).


Obrazek


Miejsce to, to szeregi jednopiętrowych domków jednorodzinnych, a ja mam tego pecha mieszkać właśnie za tym, gdzie jest to czerwone pole. Czasami - przez wymuszenie najczęściej - uda mi się polączyć z BTSem 3G, ale czasami nie... i kupiłem malą antenę magnetyczną PASSUSA.

Nie wiem jednak, jak najlepiej ją ustawić, bo niby czasami to 3G wzrośnie do stabilnej jednej kreski, a raz w ogóle go nie złapie. Jam student, zamelinowany i nie mam możliwości zamontowania na dachu anteny kierunkowej, a mieszkam na niskim parterze (do połowy wkopanym prawie w ziemię). Jak więc ustawić (w którym miejscu - wysoko, nisko?) to coś małe? Czy mogę z tego jakoś zrobić coś na kształt kierunkowej przyczepiając do malej talerzowej anteny telewizyjnej (wolę nie próbować, żeby nie spalić...).

Chyba, że w moim przypadku polecacie coś jeszcze innego...

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-01-06, 21:48 ]
Poprawilem linka do obrazka.
Ostatnio zmieniony 2009-01-06, 21:46 przez AddoN, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Podłączenie anteny UMTS/HSDPA do modemu HUAWEI E169

Post autor: wojteks »

AddoN pisze:i kupiłem malą antenę magnetyczną PASSUSA.
Czyli wyrzuciłeś pieniądze w błoto. Do 3G/HSDPA musi być dobra antena i najlepiej ustawiona tak, żeby widziała NodeB (nadajnik 3G).
AddoN pisze:że w moim przypadku polecacie coś jeszcze innego..
W takiej sytuacji mieszkaniowej trudno coś polecić ale panel Bestpartner 15dBi powinien się sprawdzić (będzie lepszy niż to co kupiłeś).
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ