Ping w grach

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
binio008
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-12-23, 19:42
Lokalizacja: ulotka

Re: Ping w grach

Post autor: binio008 »

Witam.
Mam neta z Orange dokładnie mam Orange Business Everywhere i wykrywa mi EDGE 4 kreski grałem juz w Gta San Andreas i miałem ping od 400 do 1000 czy Metin będzie działał?? :niepewny:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Ping w grach

Post autor: ja.michal »

binio008, jakim cudem Ty grałem na takich pingach to nie wiem. :zdziwko:
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Ping w grach

Post autor: Blido »

binio008 pisze:miałem ping od 400 do 1000 czy Metin będzie działał?? :niepewny:
Nigdy w życiu. Ale polecam Chessmastera lub co najwyżej Heroesa III - w końcu sekunda w tę czy w tę nie robi zbyt wielkiej różnicy :hyhy:
Ronnie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-03, 02:26
Lokalizacja: U?

Re: Ping w grach

Post autor: Ronnie »

Nie ma opcji, żeby grać w jakiekolwiek gry na internecie bezprzewodowym, tym bardziej przy Edge!
Samuelbdg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-12-28, 18:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ping w grach

Post autor: Samuelbdg »

Ja mam neta z ery i czasem mi odbiera nawet gprs.
wtedy w nic se nie pogram ale w Guild Warsa :super: moge grac co prawda nie ma najlepszego komfortu bo gra przytnie czasem ale ja to moim zdaniem najlepsza gra internetowa tego typu.
Ja tez sie orientowalem w tych grach jak kupowałem neta grałem w ogromną ilosc gier
i wszystkie chodziły dobrze ale na lepszym łączu a jak włączał sie GPRS to wszystko tak siadało ze nawet grac sie odechciewało :gwiazdki:
wiec polecam tylko ze jedna kampania kosztuje 54 zł wiec nie wiem czy ci to odpowiada.. :P
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Ping w grach

Post autor: ja.michal »

Ronnie pisze:Nie ma opcji, żeby grać w jakiekolwiek gry na internecie bezprzewodowym, tym bardziej przy Edge!
No ja kiedyś na EDGE grałem w soldata. ;) Ale to było wtedy kiedy ja jako jedyny na 99% byłem na BTSie. ;) Szukałem serwerów do gry z wysokimi pingami i jakoś szło. ;) Ale to było dawno, jakieś 4 lata temu. ;)
gemaro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-12-25, 12:05
Lokalizacja: :)

Re: Ping w grach

Post autor: gemaro »

Skoro jest już troszkę podobny temat o grach na bezprzewodowym internecie to mam takie pytanie. Jestem z Lublina ( mam u siebie max zasięg HSPDA ). Chciałbym wiedzieć czy mógłbym spokojnie pograć sobie w CS'a, Tactical Ops i inne gry na multi?
I co najważniejsze. Jak to wpływa na mój transfer? Czy takie granie przez internet szybko zjada transfer?
Awatar użytkownika
Simonel
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2008-08-07, 16:52
Lokalizacja: Earth/Europe/Poland

Re: Ping w grach

Post autor: Simonel »

Da się grać przez neta nawet na EDGE, ale do rzeczy.Pozwólcie ,że wypowiem się ja grałem w różne MMORPG itp. gry przez neta... a wiec do rzeczy.
Tam gdzie mieszkam nie miałem innego wyboru co do operatora internetu wiec wybór padł na iPlusa, oczywiście zasięg tylko EDGE...;/ ale cóż jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;) Wiec tak u mnie na EDGE są najczęściej pingi 250-350ms wiec bardzo dobre :) A w gry jakie grałem i gram przez neta to sa tak:
Tibia -- działa na limicie całkiem dobrze szczególnie w nocy
Mu Online -- śmiga i na limicie i po limicie tak samo luksior
WoW -- na limicie spoko ping 300-400 czyli da się spoko grac :D
Lineage 2 -- śmiga i na limicie i po.. :)
Talisman Online -- da się grac komfortowo ping 220-300 serio :)
Last Chaos -- na limicie legancko po już widoczniej gorzej w miastach gdzie dużo ludzi jest ale da się przywyknąć.. :P
Dofus -- komfort na i po limicie.. :)
Illutia -- śmiga aż milo... xD
Knight Online -- hmm... spoko ale w miastach już gorzej... ;/
Kal Online -- da się grac ale trzeba przywyknąć ze czasem lekko zalaguje na 1-2s :P
Ryl Online -- spoko ale tak jak wyżej w miastach ciężko dość.. :P
Ultima Online -- miodzik na i po limicie.. :)
Metin 2 -- spoko na limicie po lekko gorzej... :P
a teraz FPS:
Call of Juarez -- hmm... da się grac ale już ciężej bo ping 200-300 na serwerach PL ale jak się znajdzie dobry serwek da się pograć...
CS 1.6 -- ping 250-310... no cóż da się grac ale na serwach tylko PL i to najlepiej jak jakiś kolega założy aby cie nie wyrzucali inni za taki ping.. :P
No i to tyle w co na razie grałem mam nadzieje, ze trochę rozwiałem wątpliwości co do grania na bezprzewodowym necie... a jak bym miał UMTS lub HSDPA to oO nawet nie chce myśleć jak bym mógł se spokojnie grac...
--- Pozdrawiam wszystkich miłośników grania w MMORPG i FPS :) ----
Simonel ^^
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Ping w grach

Post autor: Blido »

gemaro pisze:Chciałbym wiedzieć czy mógłbym spokojnie pograć sobie w CS'a, Tactical Ops i inne gry na multi?
I co najważniejsze. Jak to wpływa na mój transfer?
Można grać, ale nie na wszystkich serwerach, bo na HSDPA ping rzadko spada poniżej 150ms, a na niektórych serwach gracze z pingiem wyższym nawet niż 80ms są automatycznie kickowani. Godzina grania w CS (na serwach 20-24 sloty) to około 20MB (łącznie DL i UL)
ODPOWIEDZ