Problem z iPlus w Samsung NC 10

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Movio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-01-09, 23:45
Lokalizacja: Katowice

Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: Movio »

Witam. Miesiąc temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Samsunga NC10 i iPlusa 160. Zacząłem korzystać z internetu będąc w zasięgu 3G. Pozytywnie zakoczyło mnie to jak na tym smiga necik. Pochodziłem troszke po domu z małym samsungiem i jak znalazłem się w zasięgu edge to modem się autoamtycznie rozłączał. Posprawdzałem wszystkie ustawienia w connection manager i wszystko było ok. Ale gdy ustawiłem aby odbierał tylko EDGE nie dało się połączyć z internetem. Na infolinii samsunga powiedziano mi ze bedzie trzeba oddac laptopa na gwarancję. Opisałem usterkę następująco: Modem, nawet gdy jest dostępna 3G nie łączy się w technologii EDGE. Po 14 dniach otrzymałem laptopa spowrotem z informacją że jest z nim wszystko ok i że podana usterka nie wystąpiła. Przetestowałem i znowu to samo. Po kilku próbach udało mi się połączyć w EDGE. Ale gdy korzystam z 3G i zasięg nagle spada do EDGE modem sie rozłącza. Sprawdzałem karte iPlusa w nokii e51 i normalnie odbiera na EDGE-u w tym samym miejscu gdzie korzystam z laptopa. Proszę o POMOC i ewentualne wskazówki.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: sardo nunspa »

Jeżeli skacze z 3G na EDGE to zawsze wywala Internet( reguła, od której są wyjątki)
Proponuję dokupić antenę i utrzymywać się stale w zasięgu 3G :) .
Latka lecą...
Movio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-01-09, 23:45
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: Movio »

Ok. A czy to normalne, że nie moge się połączyć w tej lokalizacji z EDGE ? w 3g działa normalnie ale jezeli wymusze edge i chce sie połączyć to wyskakuje komunikat: rozłączono z siecią.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: szalony »

Wieczorem dam info jak u mnie NC10 sie sprawuje na granicy zasiegu...

[ Dodano: 2009-01-11, 19:22 ]
Mam NC10 i ja nie mam takich obiawow jak Ty, owszem czasami modem sie jakby "zawiesi" ze pomaga tylko restart komputera ale to rzadkosc ( raz- dwa razy na miesiac). Moze to u ciebie jest problem z siecia ? Najlepiej to sprawdzisz jak z NC10 pojedziesz gdzies indziej - czy na edge dziala poprawnie :) Mam ustawiony Samsunga na tryb podwojny bo w mieszkaniu czasami "gubie" 3G - sygnal mam przewaznie 2-3kreskiali i jak 3G mam na 0-1kreske bez problemu na edge 7kresek mi wskakuje, i dziala poprawnie na edge i jak tylko sygnal 3G znow na 2-3kreski jest to wskakuje na niego i dziala ladnie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: YaHooo »

Movio pisze:Modem, nawet gdy jest dostępna 3G nie łączy się w technologii EDGE
Bo modem domyślnie łączy się z najszybszą technologią jaka jest dostępna. Jak jest dostępne 3g to będzie łączył po 3g. Dlatego napisali Ci, że nie ma problemu.

A masz możliwość włożenia do NC10 innej karty SIM i sprawdzenia jak się zachowuje na wymuszonym 2g?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Movio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-01-09, 23:45
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: Movio »

Mam możliwość wkładałem już dwie inne karty z Plusa i dalej to samo. A jeśli chodzi o to że odbiera zawsze na najlepszej dostępnej technologii to wiem. Z tym że jak wymuszam 2G to się nie łączy. Fakt w innej lokalizacji mi się połączyło kilka razy w 2G, ale znowu kilka kilometrów dalej niestety nie działało ;/ . Myślicie że to może być problem po stronie operatora? Mieszkam w Katowicach i tam jest zasięg 3G.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: YaHooo »

Movio pisze:Myślicie że to może być problem po stronie operatora?
Tak moim zdaniem to raczej problem operatora. Można by jeszcze się pokusić o włożenie karty innego operatora niż Plus. To by dało większą pewność.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Movio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-01-09, 23:45
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: Movio »

I tak też zrobiłem. Przed chwilą włożyłem inną kartę plusa: nie dało się połączyć na wymuszonym 2G, następnie włożyłem kartę Orange i bez najmniejszego problemu uzyskałem połączenie na 2G. Włożyłem kartę mojego iPlusa i spróbowałem ponownie połączyć się na wymuszonym 2G. I nie zgadniecie .... tym razem się połączyło i tego posta pisze na wymuszonym 2G... Gdzie tu logika??
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: YaHooo »

Rzeczywiście sensu to nie ma zbyt wielkiego. Jak na moje oko to by było coś nie tak z modemem. Ale warto by było spróbować połączyć się jeszcze kilka razy na zmianę po 3g oraz 2g. Bo jak piszesz, że na telefonie działa doskonale 2g to warto reklamować. Z bardzo dokładnym opisem kiedy działa, kiedy nie.

A może po prostu jakieś ustawienia modemu po zmianie karty na Orange się zmieniły i temu ruszyło 2g. Teraz może już będzie działać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Loko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-12, 17:19
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: Loko »

Witam!
Kupiłem nc 10 i mam podobny problem :( Gdy jest stały zasięg jednego standardu to wszystko śmiga elegancko, problem pojawia się gdy jestem na granicy 3g/Edge i się te technologie wzajemnie przenikają. Tylko w moim przypadku nie tyle mnie rozłącza (choć i tak sie już działo), co mam dalej połączenie, jednak nie mogę otworzyć żadnej strony internetowej. Nie pomaga zamknięcie connect managera i ponowne połączenie. Najczęściej (choć nie zawsze) pomaga dopiero restart systemu. Przywracałem już system (po totalnym formacie), robiłem diagnostykę i dalej się to powtarza. Co więcej, dokładnie taki sam problem pojawia sie gdy notebook przejdzie w stan hibernacji. Po wybudzeniu i załadowaniu jeszcze raz aplikacji connect managera, nawet jak mnie połączy (choć nie zawsze) i mam dobry zasięg to nie ma możliwości otwierania stron.... Co więcej zauważyłem, iż w takim przypadku wywala czasami sterownik i w menadżerze urządzeń jest jego brak ....
Dziwne rzeczy dzieją się z tym notebookiem, ale jutro mam dostać do przetestowania drugiego od kumpla, więc sprawdzę czy to cecha tych notebookow (modemów), czy raczej trafił mi się jakiś wadliwy. Proszę dajcie znać jak coś ustalicie, oczywiście ja także będę informował.
pozdr.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: YaHooo »

Wygląda jakby modem w tym notebooku miał problemy z siecią 2g.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Loko
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-12, 17:19
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: Loko »

YaHooo pisze:Wygląda jakby modem w tym notebooku miał problemy z siecią 2g.

Nie. Z 2 G jest wszystko ok. Gdy jestem w zasięgu tylko tego standardu jest wszystko ok. Problem pojawia się w miejscach (niestety moje mieszkanie) gdzie 2g przenika się z 3g, oraz po hibernacji, czy wyjściu z stanu wstrzymania. Jak modem już raz połączy się z danym standardem, to tak jakby miał go w pamięci i gdy zasięg się zmieni ( a połączenie i zasięg są nadal aktywne tyle że już w innej technologii) wtedy występują opisane problemy - jutro sprawdzę czy także na innych modelach.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: YaHooo »

Loko pisze:Problem pojawia się w miejscach (niestety moje mieszkanie) gdzie 2g przenika się z 3g
Czyli to jest dosyć częsta sytuacja np. w dużych miastach. Ma się zasięg 2g oraz 3g. Więc ja wymuszam 3g i wszystko gra.
Loko pisze:oraz po hibernacji, czy wyjściu z stanu wstrzymania
A to może być wina ustawień zasilania oraz oszczędzania energii. Ja przynajmniej nie miałem takich problemów. Ale mam wyłączone oszczędzanie energii dla wszystkich urządzeń w laptopie.
Loko pisze:gdy zasięg się zmieni ( a połączenie i zasięg są nadal aktywne tyle że już w innej technologii) wtedy występują opisane problemy
To jak już sardo nunspa wcześniej napisał przy zmianie technologii podczas aktywnego połączenia bywają w większości przypadków problemy z zawieszaniem się połączenia.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez YaHooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Movio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-01-09, 23:45
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: Movio »

U mnie występuje ten sam problem że jak zmienia sie z 3 na edge to strony przestają sie otwierać. Mam prośbę jakbyś mógł sprawdzić czy w Twoim NC 10 na wymuszonym 2G gdy znajdujesz sie w zasiegu 3G łączy się z internetem. Z góry dzięki :)
jackpe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-03-07, 20:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z iPlus w Samsung NC 10

Post autor: jackpe »

Witam wszystkich
Jestem użytkownikiem Nc10 od grudnia ub roku i od ok miesiąca mam ten sam problem. Ten sam a jednak trochę inny :) W moim przypadku przez jakiś czas po zakupie Nc10 bez problemu logował się w sieci 2G-wykrywanie sieci ustawione na auto. Jednak od ok miesiąca kiedy znajduje się w zasięgu tyko 2G nie potrafi nawiązać połączenia. Również w czasie kiedy jestem w zasięgu 3G i wymuszę mu połączenie z 2G też nie nawiąże połączenia. Po przełożeniu karty sim na Simplusa bez problemu łączy w wymuszoną siecią 2G oraz na automacie z 3G, jednak już nie połączy wtedy kiedy powrócimy do wymuszonej 2G. Kiedy powtórnie włożę oryginalną kartę sim mamy tą samą sytuację. Czyli łączę sie bez problemu z wymuszoną 2G, wyłączam sieć włączam auto,łączy z 3G+,wyłączam,wymuszam 2G i już nie połączy. No i z powrotem przekładam sim i jest dokładnie to samo. Z 2G połączy tylko wtedy kiedy po włożeniu karty sim wcześniej był w zasięgu tylko 2G,lub w ustawieniach miał wcześniej na sztywno przypisane 2G. Nic nie pomaga reset systemu w czasie przechodzenia z auto na 2G na tej samej karcie sim. Odinstalowanie menagera połączeń samsunga również nic nie dało. Jest to problem dlatego że mieszkam w zasięgu tylko 2G a w zasięgu 3G przebywam tylko po parę godzin dziennie i po powrocie do domu pozostaje mi zabawa z kartami sim. Mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo tym opisem i byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sensowne porady. Jak widzę to nie jestem sam z tym problemem, jednak nikt nie napisał czy w jakiś sposób go rozwiązał.
Pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ