Ogólnie wybór internetu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tero
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-27, 15:47
Lokalizacja: Oborniki wlkp

Ogólnie wybór internetu

Post autor: Tero »

Witam. Dotychczas posługiwałem się neostradą ale właśnie się przeprowadzam na tak zwaną wieś w okolicach poznania/oborniki wlkp, nie mam tu dostępu do kablówki a także postanowiłem zrezygnować z telefonu stacjonarnego i poszukuję jakiś alternatyw. Nie zamierzam ograniczać się tylko do usług których dotyczy te podforum. Ogólnie rzecz biorąc jestem w tym zielony, a poszukuję jak najlepszego internetu pod gry-online, i download. (dla komputera stacjonarnego ofc)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Ogólnie wybór internetu

Post autor: ja.michal »

poszukuję jak najlepszego internetu pod gry-online, i download.
Pod gry tylko kabel ewentualnie WiMax. Do downloadu to duży limit a najlepiej go brak. :)

Poszukaj tutaj.
http://www.dostawcy-internetu.pl/
Tero
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-01-27, 15:47
Lokalizacja: Oborniki wlkp

Re: Ogólnie wybór internetu

Post autor: Tero »

Jeżeli znajduję się na skraju zasięgu (turkusowa kropka, na mapie zasięgu) wimax, to czy dalej opłaca mi się w niego inwestować??

Myślałem jeszcze o blueconnect i tu mam zasięg bodajże umts/hsdpa

obawiam się też że będzie mi często połączenie zrywać, więc nie jestem pewien w co lepiej zainwestować
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Ogólnie wybór internetu

Post autor: Blido »

Tero pisze:Ogólnie rzecz biorąc jestem w tym zielony, a poszukuję jak najlepszego internetu pod gry-online, i download. (dla komputera stacjonarnego ofc)
Tero pisze:Myślałem jeszcze o blueconnect i tu mam zasięg bodajże umts/hsdpa
Te dwie rzeczy wzajemnie absolutnie się wykluczają. Na najtańszym BC i zasięgu HSDPA limit można przekroczyć w niecałą godzinę, a nawet w najdroższym pakiecie to niecała doba ściagania. Potem prędkość 16kb/s czyli 2KB/s. W gry online też nie pograsz ze względu na wysoki ping i ww. limit.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Ogólnie wybór internetu

Post autor: wojteks »

Tero pisze:poszukuję jak najlepszego internetu pod gry-online, i download
No to wyboru nie masz wielkiego ADSL (DSL, neostrada, netia, orange ..... czy co tam jeszcze jest na kablach telefonicznych) albo bardzo dobra sieć WiFi o ile taka jest w okolicy.
Nie pomagam na PW!
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Ogólnie wybór internetu

Post autor: adixm »

Takich bardzo dobrych sieci wi-fi jest bardzo niewiele, bo cudów nie ma jeśli każdy odpali program p2p to nadajnik musi sie zawalic a w rezultacie cierpia na tym Ci, którzy korzystaja jedynie z neta do przegladania stron(strona ładuje sie np. pół godziny)Ja osobiście w życiu nie wziąłbym radiówki:)Jeśli sygnał jest rozsyłany radiowo to muszą być limity i basta:)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Ogólnie wybór internetu

Post autor: ja.michal »

adixm pisze:Jeśli sygnał jest rozsyłany radiowo to muszą być limity i basta:)
Albo co najmniej wycięte p2p lub zmniejszone do minimum.
AdiosAmigos

Re: Ogólnie wybór internetu

Post autor: AdiosAmigos »

Tero, Ja bym ci polecił PlayOnline 10gb za 80zł, co prawda jest limit do 1mb/s ale to w zupełności wystarcza(mi prawie wystarcza 5gb, a sciągam dużo), co do gier online, to pingi jak to pingi, w counter strike przeważnie 120-150 i czasem skoczy do 200, pograsz ale nie na kazdym serwie :)
Co do zasięgu to wg mnie jest, ale nie jestem pewien czy dobrze tą miejscowość znalazło, sam zobacz http://internet.playmobile.pl/maps/
Przy downloadzie jest transfer 100-130 kbps (zauważyłem że musi być sygnał przynajmnie 60-70%) Gry typu cs czy programy np skype i gg nie zabierają dużo mb:)
I jeszcze jedno, jesli tam gdzie mieszkasz nie ma zasięgu, a jest powiedzmy 3km dalej, to całkiem możliwe że będziesz miał sygnał i to bardzo dobry, spójrz na mój podpis :)
Jeśli masz telefon z umts, to możesz kupić starter PlayOnline na karte za 19 zł i sprawdź czy masz 3g :)
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Ogólnie wybór internetu

Post autor: adixm »

Korzystałem swego czasu z radiówki, ale nie dość że bardzo często były awarie to jeszcze do tego dochodziła wręcz katastrofalna jakość(jedynie do godziny po restarcie sprzetu net ładnie śmigał), administrator niby obiecywał że postawi kilka nadajników itd, ale każdy kto mądrzejszy to już zrezygnował i dochodzi do tego że zostana u niego tylko te osoby które zawalają ten nadajnik po całych dniach i nocach:P Także jestem zdecydowanym zwolennikiem limitów w sieci gsm, ale w rozsądnych granicach, nigdy nie weznę internetu wykorzystującego fale radiowe bez limitów(nawet gdyby kiedys tak było w sieci gsm, bo Holandii chyba tak jest z tego co kojarze), bo nie mam zamiaru za jakiegoś idioty cierpieć, chcesz ściagać cały czas to internet po kablu i tyle:)
Awatar użytkownika
Jakub
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2008-08-21, 11:58
Lokalizacja: Chojnice

Re: Ogólnie wybór internetu

Post autor: Jakub »

adixm pisze:Jeśli sygnał jest rozsyłany radiowo to muszą być limity i basta:)
u mnie w lokalnej radiówce kiedyś były limity (gdzieś od 15 GB) teraz już od ponad roku nie ma żadnych limitów. Ale czytając, że internet może chodzić nie za szybko szczególnie po tym jak użytkownicy ściągają pliki to ja już dziękuje za taki internet.
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Ogólnie wybór internetu

Post autor: adixm »

Nie no mnie takie chamstwo denerwuje tym bardziej ze bardzo często nie dość, że ściagają to jeszcze wysyłają na maxa, co jeszcze bardziej obciąża nadajnik:/ Trzeba tez mieć ciut rozumu i rozsądku...
ODPOWIEDZ