Brak zasięgu EDGE.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jarek3004
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-02, 12:41
Lokalizacja: daleko

Brak zasięgu EDGE.

Post autor: jarek3004 »

Witam wszystkich! Może ktoś tutaj mi wyjaśni dlaczego będąc w kilka metrów od nadajnika z sygnałem EDGE(w iplusie) mój modem łączy się przez GPRS?? Mam modem netbox2. I jeszcze jedno pytanie czy jest szansa złapać sygnał 3g/hsdpa z odległości ok.20 km? Za wszelką pomoc dziękuję.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-02-02, 14:16 ]
Poprawiłem litery na normalne i proszę nie pisać samymi dużymi literami, bo one oznaczają krzyk.
Ostatnio zmieniony 2009-02-02, 14:15 przez jarek3004, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Brak zasięgu EDGE.

Post autor: Jaco »

Czy mógłbyś nie krzyczeć na forum . Uszy aż bolą :dobani: Poczytaj forum bo znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Było pisane wielokrotnie.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Brak zasięgu EDGE.

Post autor: Ufo atakuje »

jarek3004 pisze:Może ktoś tutaj mi wyjaśni dlaczego będąc w kilka metrów od nadajnika z sygnałem EDGE(w iplusie) mój modem łączy się przez GPRS??
Z kilku metrów Cie nie połączy, bo nie obejmą Cie jego anteny, które są zawieszone co najmiej kilkanaście metrów nad ziemią. Łapiesz wtedy inną stacje w okolicy, bez względu jak daleko by była. :]
jarek3004
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-02, 12:41
Lokalizacja: daleko

Re: Brak zasięgu EDGE.

Post autor: jarek3004 »

Tak myślałem ale próbowałem z różnych odległości bliżej i dalej i mało tego robiłem to w dwóch różnych lokalizacjach tzn dwóch różnych nadajnikach i nic tylko gprs. Podłączenie anteny ATK10 też niewiele dało a nadajnik mam jakieś 4km od domu.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Brak zasięgu EDGE.

Post autor: sardo nunspa »

A jak poznajesz, że to GPRS a nie EDGE ? Bo zdarzały się na forum, osoby narzekające na to, że nie mogą złapać EDGE i maja transfer np. 80kb/s (GPRS ma maksymalnie 64kb/s)
Latka lecą...
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Brak zasięgu EDGE.

Post autor: Ufo atakuje »

NA EDGE możesz mieć transfer na poziomie GPRS a nawet gorszy. Wszystko zależy od wydolności danej stacji i jej infrastruktury. To do jakiego BTS-a się logujesz określa numer CID, który możesz wyciągnać za pomocą hyperterminala, TopnetInfo lub netmonitora w telefonach. Praktycznie wszystkie stacje masz na mapie: http://btsearch.org/ a CID-y tu http://btsearch.org/ O ile są. Stacje można rozszyfrować netmonitorem, a dla chcącego nawet samym hyperterminalem. Poczytaj :faq:
ODPOWIEDZ