Orange Freedom PRO - CDMA - aktywacja

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - aktywacja

Post autor: Khalbar »

Witam właśnie dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy Internet dla firm pro :D

CDMA orage :D

To mogę się pochwalić że zapowiadało się całkiem pozytywnie bo system orange przepuscił moją miejscowość jako dostępną (Czubajowizna jak by ktoś jeszcze nie pamiętał

Po uruchomieniu okazało się jednak zupełnie inaczej :(

Wydaje mi się że wszystko poprawnie podłączone na rj45
Na modemie świeci się sieć EvDO dioda Signal migała na czerwono teraz sie troche ustabilizowała jak akumulator naładowany na full i świeci :( a w managerze axesstel robi się tak :D
Przy opcji EvDO lub 1xRtt łapie brak sygnału a przy opcji tylko EvDO łączy sie na chwilę 4 kreski 5 kresek i czerwona antenka czekam chwilę i znowu 4 kreski 5 kresek i Czerwona antenka :( i tak cały czas :( czasami na dłużej 4kreski 5 kresek znowy 4 i czerWona antenka

Przycisk połącz w ogóle nie reaguje !!!!

Nie wiem czy to problemach technicznych powinieniem napisać ale wydaje mi sie że jest wsio wporzo tylko zasięg poprostu za ch.... mam w tej swojej wsi
Nadajnik 10-12 Km ode mnie

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-02-08, 23:24 ]
Wątek wydzielony z: > Orange Freedom PRO - CDMA - osiągi, pingi, prędkości <
ac12

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - aktywacja

Post autor: ac12 »

Z takiej odległości to powinno śmigac jak burza tymbardziej, że pokazuje Ci zasięg na kilka kresek. Wszystko wskazuje na nieaktywną albo wadliwą kartę RUIM. Zadzwoń do BOKu i zapytaj czy masz aktywną kartę, a jeśli tak to spytaj czy numer się zgadza.
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - aktywacja

Post autor: Khalbar »

Rozumiem że karta od razu nie jest aktywna od razu i aktywują ją po jakimś czasie po podłączeniu modemu z tą kartą tak ?


I w takim wypadu antenka zewnętrzna raczej nic nie zmieni ? (ta z Dipola)

Przepraszam , Wybrałem zły temat do tego typu rozważań !!!

Da się to jakoś przerzucić ?
ac12

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - aktywacja

Post autor: ac12 »

Teoretycznie może być aktywowana do 7 dni, ale w praktyce powinna działać po wyjściu z salonu. Najlepiej zadzwonić i spytać albo podjechać do salonu firmowego, tam też mają pełny wgląd do tych danych.
Powinno Cię połączyć chociaż na chwilę wtedy ewentualnie możesz pomyśleć o antenie gdyby był słaby transfer albo niestabilne połączenie. Jeśli masz możliwość to podjedź dla pewności w pobliże nadajnika i sprawdź.
Aha... przycisk Połącz nie reaguje, jeśli się zaloguje to się sam połączy, nie musisz nic wciskać ani przestawiać. Ma być tylko EVDO.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - aktywacja

Post autor: zDaleKi »

Khalbar pisze:Przepraszam , Wybrałem zły temat do tego typu rozważań !!!

Da się to jakoś przerzucić ?
Proszę bardzo. Trochę późno, ale mamy sporo pracy ostatnio.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
EmTeeDee

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - aktywacja

Post autor: EmTeeDee »

Khalbar w AxssesMenager w menu , zakładka ogólne(podkreślone)powinieneś mieć Tylko 1xEvDO.
Diablik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2006-03-23, 12:11
Lokalizacja: Wa?cz

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - aktywacja

Post autor: Diablik »

No wszystko fajnie,ale czy wpisał kolega w menu modemu ,w profilu urządzenia usb

login i hasło z umowy?

Jeśli nie to tak własnie będzie to wyglądać jak opisana sytuacja.

Czyli wchodzimy w Menu następnie Profil urządzenia usb,klikamy na1xEvDO,a następnie EDYTUJ i w polu użytkownik wpisujemy login z umowy (ważne by nie wpisywać na końcu loginu .pl) no i w polu hasło wiadomo hasło z umowy zatwierdzamy Ok i klikamy Aktywuj .
Teraz mozna się łączyć i powinno być wszystko ok i proponuje jeszcze zabezpieczyć sobie sieć
Khalbar
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2008-02-19, 17:01
Lokalizacja: Czubajowizna

Re: Orange Freedom PRO - CDMA - aktywacja

Post autor: Khalbar »

onimusza666
Tak mam tam tylko evdo przeniosłem do pokoju obok i łapie

Przypominam jak by co że mi już wszytstko hula :D nie za szybko ale zawsze
ODPOWIEDZ