Antena UMTS panel 15dBi BestPartner i ściąganie UMTS.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Antena UMTS panel 15dBi BestPartner i ściąganie UMTS.

Post autor: SQ08 »

A więc jako, że mam na chwilę więcej czasu zajełem się HSDPA od T-Mobile, posiadam dokładnie taką antenę i kabel 5 metrowy który był w komplecie z anteną. Na zamieszonych zdjęciach widać dokładnie gdzie co się znajduję, tylko problem jest taki, że za nic nie mogę nawet 1% UMTS T-Mobile złapać. Jest to objętnie czy biorę E160 lub Huawei E800, jedyna sieć wykrywana z anteną jak i bez to 3G E-Plus (bez 18% z 85%) ale mi najbardziej zależy na 3G od T-Mobile. Powiem tak, teren jest trochę górzysty i jest trochę lasu, ale dosłownie 50m - 100m od mojego domu (na lekkim wziensienu) odbieram bez anteny UMTS T-Mobile na telefonie, antenę mam na razie tylko przy oknie ponieważ na razie nie mogę wyjść na dach z powodu śniegu, ale myśle że mimo to powinno UMTS łapać. I teraz pytanie czy na pewno jak dam antenę wyżej albo na dach to złapie UMTS? Zobaczcie na załączone zdjęcia, mogę mieć jakieś problemy?

Okolica i umejscownie Node-B od T-Mobile:
Obrazek
Oklica i zasięg według oficjanie mapy zasięgu T-Mobile:
Obrazek
Dokładne miejsce i zasięg według mapy T-Mobile:
Obrazek
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Antena UMTS panel 15dBi BestPartner i ściąganie UMTS.

Post autor: Patryk »

Fizyki nie oszukasz nawet parabolą 3,7m :]
Trzeba maszt postawić,i wynieść antenę ponad to wzniesienie,co przeszkadza.
Awatar użytkownika
SQ08
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 694
Rejestracja: 2007-08-21, 21:20
Lokalizacja: Germany

Re: Antena UMTS panel 15dBi BestPartner i ściąganie UMTS.

Post autor: SQ08 »

No tak, fizyki się oszukać nieda.
Więc muszę sobie na razie to odczekać zanim śnieg stopnieje...Myślę, że na dachu nie powinno być problemu w takim razie.
“The only problem with Microsoft is they just have no taste..and they don't bring much culture into their products.”

Steve Jobs.
ODPOWIEDZ