Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
albert51
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-01, 14:21
Lokalizacja: Połaniec

Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: albert51 »

Witam
Mam podpisana umowe na czas nieokreślony z Era na BlueConnect 99 abonament to 122zł :(
Na dzień dzisiejszy dla mnie to stanowczo za dużo :/ a do tego doszły problemy z zasięgiem, bez anteny miałem kreske zasięgu HSDPA, później dokupiłem antene z Best Partenera 11dBi do modemu Huawei e169 i wszystko wyniosło kupe kasy a zasieg zwiekszył sie do 3 kresek :zly: i tak było az do statniego tygodnia gdzie całkowicie straciłem zasieg HSDPA, wczoraj kombinowałem z ustawieniem anteney i jest jedna kreska.
Wczoraj również o 16 złożyłem rezygnacje z umowy bo dalej 122zł nie mam zamiaru płacić :cry:
I juz o 21 dostałem sms "Informujemy, ze przygotowalismy dla Ciebie oferte dla Stalych Abonentow Blueconnect. Zadzwon pod 602900 (wg cen) lub przyjdz do sklepu Era"
OK zadzwoniłem
Propnują umowa na 2 lata po 90zł 5GB lub na rok 97zł.
Gdyby nie ta propozycja to brałbym Orange Freedom Pro tylko jest ale nie mam 100% pewności ze CDMA bedzie działać, wiem można modem na próbe wziąść ale aktywacje 79zł jestem w plecy jak oddam :(
Zamieszczam mapki z zasiegiem ery i orange.
Może cos mi doradzicie, albo ktoś kto mial podobne rozmieszcenie plamek CDMA napisze czy usługa bedzie działać.

Miejscowość w której mieszkam to Rudniki

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-02-19, 14:26 ]
Skasowano linki do zrzutów będących własności osób trzecich.
Ostatnio zmieniony 2009-02-19, 14:26 przez albert51, łącznie zmieniany 1 raz.
3DroN
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2008-11-04, 11:07
Lokalizacja: malapolska

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: 3DroN »

Powinno spokojnie u ciebie dzialac ale musisz podac inny adres instalacji bo ponoc nie chca sprzedawac tam gdzie zasiegu w/g mapy nie ma :dobani:

Musisz sie liczyc z kupnem zewnetrznej anteny bo masz troche daleko najblizszy dzialajacy nadajnik

Tak czy inaczej wez na probe, zeby nie byc zaskoczonym poraz drugi
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: Blido »

3DroN pisze:Tak czy inaczej wez na probe, zeby nie byc zaskoczonym poraz drugi
Również proponowałbym wziąć na próbę, na pewno będzie to lepsze łącze niż kapryśne HSDPA działające na przemian z EDGE :] W Erze oferują Ci 5GB, ale co z tego jak cięcie praktycznie od razu po przekroczeniu i to do 16kb/s. A w OFPro póki co limitów nie ma. Poza tym OFPro jest prawie połowę tańsze :) .
albert51
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-01, 14:21
Lokalizacja: Połaniec

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: albert51 »

Dzięki za odpowiedzi :)
Byłem dzisiaj w salonie Orange, z nadzieją ze wezme na próbe ale karty im sie skonczyły:( bardzo miła Pani powiedziała że maja co prawda jeszce 3 ale nie chca sie one aktywować. Zostawiłem numer telefonu i mają mnie powiadomić jak tylko bedzie możliwy zakup :)
Zapytałem również czy sa jakieś szanse ze bedzie działac powiedziała ze powinno ale jednoznacznie sie nie da określić :roll:
Podała przykład klienta który mieszka praktycznie na tej samej trasie co ja miejscowość Rytwiany według mapki zasiegu nie powinno byc, a jednak z tego co sie dowiedzieli zasieg ma pełny :szok:
Mówiła ze nie ma co sie do konca tymi mapkami sugerować, warto zaryzykować i zobaczyć jak do tej pory nie mieli żadnych zwrotów:)
Blido pisze:na pewno będzie to lepsze łącze niż kapryśne HSDPA działające na przemian z EDGE W Erze oferują Ci 5GB, ale co z tego jak cięcie praktycznie od razu po przekroczeniu i to do 16kb/s
Tak samo własnie myślałem, a nawet gdyby przycieli w orange, to do 64kb/s bynajmniej strony bedzie sie w miare normalnie otwierało :)

Jak tylko bede mial już sprzęt w domu to sie odezwe i jeszce raz dziękuje Bardzo za odpowiedzi :)

" [ Komentarz dodany przez: BliSki: 2009-02-19, 14:26 ]
Skasowano linki do zrzutów będących własności osób trzecich."

Sorki, ale nie przypuszczałem ze mapki moga stanowić problem :zdziwko:
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: zDaleKi »

albert51 pisze:Sorki, ale nie przypuszczałem ze mapki moga stanowić problem
Niestety operatorzy nie zezwalają na powielanie zrzutów z ich mapek.
Natomiast do mapek Google można dać linka ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
albert51
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-01, 14:21
Lokalizacja: Połaniec

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: albert51 »

Słuchajcie :D Byłem jeszce dzisiaj w orange i mi powiedzieli ze kart brakło, ale nie tylko w tym salonie ale nigdzie :szok: powiedzieli mi że bedą mieli dopiero 15 marca :cry:
A ja wymówienie erze złożyłem tak szybko, ciekawe ile jeszce pociągne :roll:

Może wiecie coś więcej w sprawie braku tych kart dla usługi Orange Freedom Pro???
Bo ja otrzymałem dokładnie taką informacje że nie znajde nigdzie na dzień dzisiejszy tych kart! Podobno ściągali nawet z innych salonów po dwie trzy sztuki !!! Trzeba nadal czekać :dobani:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: krystianb »

albert51 pisze:, ciekawe ile jeszce pociągne
Na wymówieniu masz date, zwykle nie mniej niż miesiąc... nie tak łatwo sie umowy pozbyć.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: ja.michal »

krystianb pisze:Na wymówieniu masz date, zwykle nie mniej niż miesiąc... nie tak łatwo sie umowy pozbyć.
30 dni, ale nie pamiętam czy od daty wysłania czy od daty odbioru przez nich (jeśli pocztą wysłane).

To lepszy numer mam w telewizji N. Tak jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia. :] Jakby najem to był. :]
No, ale mamy swobodę umów. ;)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: krystianb »

ja.michal pisze:30 dni, ale nie pamiętam czy od daty wysłania czy od daty odbioru przez nich
W plusie miałem tak, że było 30 dni od nowego okresu rozliczeniowego, szczęście że poszedłem 14 chyba (od 17 miałem nowy okres) bo jak bym poszedł 17 to bym 2 miesiące czekał. A i tak 17 miałem neta, potem dostałem 1.90 czy jakoś tak do zapłaty za jeden dzień neta.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
okmadziar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-02-24, 21:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: okmadziar »

Sieci generalnie nas olewają i wprowadzają w błąd. Ja jeżdżę po Polsce z trzema kartami. Era, plus i play. Orange to już u mnie przeszłość, po beznadziejnych doświadczeniach (pomyłki w księgowaniu abo i wymuszanie na mnie udowadniania, że nie jestem wielbłądem). Mimo, że telefonu używam w erze (również blueconnecta) to chyba najczęściej używam simdaty. WAŻNE: trzeba samemu sprawdzić na kartach prepaidowych transfer w konkretnych lokalizacjach.Naprawdę to jest najważniejsze. A co do oceny sieci to należy wziąć pod uwagę (czasami konieczny) kontakt z bok-ami sieci. Kiedyś era miała najlepsza obsługę klienta. Teraz jest beznadziejnie w każdej. Można liczyć tylko na siebie i fora internetowe. Nawet odpowiedzi pisma reklamacyjne to kpina (służę przykładami). W każdym bądź razie mapki zasięgu każdego z operatorów nie odpowiadają rzeczywistości, a ci właśnie operatorzy zasłaniają się zastrzeżeniem, że mapki nie są podstawą dochodzenia roszczeń. Po prostu bajkowa dla nich sytuacja, co im zrobisz jak ich złapiesz?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: ja.michal »

okmadziar, smutna prawda, ale prawda. :(
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: Sundance_kid »

ja.michal my Nki nie możemy się pozbyć. Umowa się skończyła a Ci, że pisma nie dostali. I wysyłamy ponownie a Ci, że zginęło. A Nka jak była tak jest.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: ja.michal »

Sundance_kid, a wysyłałaś pocztą poleconym z potwierdzeniem odbioru?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: Sundance_kid »

ja.michal ano jak? Niby nie dostali. Ale teraz dochodź tego co i jak. I na tym koniec OT
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: ja.michal »

Sundance_kid pisze:ja.michal ano jak?
Co ano jak?
Sundance_kid pisze:Niby nie dostali.
Masz żółtą kartkę (potwierdzenie obioru), kopię wysłanego pisma i dowód nadania na poczcie?
albert51
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2007-06-01, 14:21
Lokalizacja: Połaniec

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: albert51 »

Ja osobiście jak do tej pory z obsługa w Erze nie miałem żadnych problemów ;) Natomiast o orange już nie od pierwszej osoby słysze ze z obsługa nie najlepiej co potwierdzaja słowa
okmadziar pisze:Orange to już u mnie przeszłość, po beznadziejnych doświadczeniach (pomyłki w księgowaniu abo i wymuszanie na mnie udowadniania, że nie jestem wielbłądem)
A ta rezygnacje to złożyłem w salonie miała zostać przefaxowana :] i niby właśnie 30 dni maja a późniaj ma w ciągu 2 tygodni przyjść list z potwierdzeniem o rozwiązaniu :)

Tylko bardziej wkurza mnie ten orange do 15 Marca na karty trzeba czekać !!!!
Przypomniały mi sie jeszcze słowa sprzedającego w orange "operator nie przewidział tak dużego zaintersowania usługą"
To jak w takim tempię sie bedzie sprzedawac to ta prędkosc chyba spadnie i w dodatku tam jest napisane "do" 1mb\s to ciekawe czy jest jakaś norma spadku prędkości np. na obciążonym nadajniku
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: adixm »

Zauważ, że nigdy nie pisze "od" tylko zawsze "do", normy spadku pewnie nie ma...
herobike
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2009-01-28, 16:09
Lokalizacja: WWA

Re: Pozostać w Blueconnect czy Przejść na Orange Freedom Pro ?

Post autor: herobike »

Z tym Orange to jest tak że po prostu nie spodziewali się takie wzrostu zainteresowania usługą, poza tym przecież z tego co zauważyłem to mają największy limit na ściagnięte dane... A to jest kuszące.
ODPOWIEDZ